Skocz do zawartości

[Koła i Opony 650b] dostępność części, marek i modeli


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

...a że fachura jakiś w kwadrans koło ulepił z centrą włącznie! Szacun, oglądałem filmiki na jutubie i znalazłem gostka, który specjalnie się nie męcząc zaplótł 36 szprych w trzy krzyże w siedem minut...podejrzewam naprężyć szprychy i wycentrować to następne "tyle" a więc starzy wyjadacze w trzy godziny są w stanie popleść kół dla połowy peletonu!

 

Aha, zamówiłem od gostka Neo Moto 2.3, wciąż ma on komplet nieużywanych 2.1" gdyby ktoś reflektował...

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i akurat dziś musiała "paść" waga...w sumie i tak nigdy gramów nie liczyłem ;) Daję sobie czas do jutra i będę śmigać na 650B ;)

 

IMAGE_90527A2F-39E7-484B-BB90-AF1F589456E4.JPG

IMAGE_B71D95DA-980F-4205-A756-68A600459881.JPG

 

Dwie używki w cenie jednej nowej, stan określiłbym na 8/10 i okazało się że mam nawet dwie "dusze" za friko...

 

Apdejt niebawem!

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wreszcie coś się u nas ruszyło w kwestii obręczy:

Części - Koła - Obręcze - 650b :: BejmBike

 

Czegoś nie rozumiem w opisach tych obręczy :

TECHNOLOGIA & WYKOŃCZENIE: Anodowane lub lakierowane Logo Laser Szprych: 28-32 Szerokość felgi: 24,6 mm Wymiary wewnętrzne: 19 mm Głębokość obręczy: 19,5 mm ERD: 542 mm Średnica: 26'' (559 mm) ETRTO: 559-21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Żeby nie było, że nic się nie dzieje :)

 

Koła gotowe, wycentrowane, czekam na mleko i mniejszą ilość opadów za oknem. Piasty DT370/340, obręcze FRM388, szprychy Pillar 2016. Podliczając - 750g przednie i 950g tylne.

 

Natomiast Geax jak to Geax - gruba guma i dużo gramów (598 i 600). Rozmiar podany uczciwie, na obręczy 19mm zmierzyłem 51mm.

 

d078ef244300237.jpg db67b4244300257.jpg ce7d18244300275.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

LOL!!!

 

Ciekawe ludzie mają pomysły w temacie "dużo gramów" :P

 

Ale żeby nie było że tylko szydzę...

 

Hutchinson zajawkuje modele istniejące w odsłonie 650B

 

Hutchinson-650B-275-tires-toro_cobra_cougar.jpg

 

hutchinson-cougar-650B-mountain-bike-tire-weights.jpg

 

hutchinson-cobra-650B-mountain-bike-tire-weights.jpg

 

hutchinson-toro-650B-mountain-bike-tire-weights.jpg

 

A także przebakuja że serialny papuć do DH jest w dewelopmeńcie...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę się tu nie śmiać :) Jak na dwucalową, zwijaną oponę to jest to po prostu niemało (zwłaszcza że miałem lżejsze, a szersze papucie 29"). Guma gruba, liczę więc na brak/nikłą awaryjność w połączeniu z płynem.

 

Co do Hutchinsona - taką Cobrę 2.25" chętnie bym przetestował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwne te obręcze - tylko logo DT Swiss, brak oznaczenia serii...i faktycznie przyciężkawo, moje 29" 465D ważą mniej! A i info o maksymalnej wadze użytkownika nie było u mnie tak na opakowaniu jak i u dystrybutora? No, ale cena jest przemiła dla portfela! ;)

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..albo jest tak, że ściągnęli z kół gotowych (jakieś robione pod konkretnego producenta) -ktoś kupił pełnego bika i chciał lżejsze obręcze, no cholera wie, no i sprzedają teraz....

Skoro bikecenter zaplata to może też i rozplata koła :)

Kazafaza-co do wag-jak szukałem obręczy do Sarny na przód żadna dt 465 czy 470 nie ważył mniej niże.. 520 graów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazafaza-co do wag-jak szukałem obręczy do Sarny na przód żadna dt 465 czy 470 nie ważył mniej niże.. 520 graów :)

 

520g to przeginka w drugą stronkę ;)

 

Fat Birds i Madison podaje niższą wagę dla 29"...

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rulez a gdzie boczki pod hamulec? :)

 

Zresztą, tu sprzedają koła na tych obręczach (na chyba najcięższych piastach XT jakie powstały)

http://allegro.pl/kola-shimano-xt-756-dt-swiss-465-27-5-competi-i3049400047.html

 

A tu pierwszy z brzegu rower znaleziony na necie z tymi obręczami-czyli takowe istnieją (choc w tym rowerze mają inne naklejki):

http://www.bottecchia.com/en/prodotti/mtb-front-suspended/ZONCOLAN-275quot.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczki ? nie koniecznie, jeśli zostały stworzone do rowerów typu "urban bike" z tarczówkami ... przydała by się jakaś szerokość, ERD ... ta obręcz może się po prostu nie sprawdzić jako "rasowa" MTB ...

 

W każdym bądź razie podejrzanie tanio w porównaniu z katalogową cięższą obręczą M480 650b ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...