Skocz do zawartości

[rower] do 5000zl


koxygen

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Malinowy napisał:

Dodatkowo tendencja do polecania wszystkim wokoło standardów boost, jako jednych słusznych, w rowerach do 4000 PLN wzwyż, zamiast zwykłych sztywnych 142, to lekko mówiąc przesada.

Nie "do" tylko "od". Osie QR nie są złe, ale przy zakupie roweru do pewnej kwoty. Gdy ktoś może wydać absolutnie maksymalnie do 3k PLN  i za to chce mieć możliwie najlepszy nowy rower. Powyżej tej kwoty naprawdę warto rozejrzeć się za czymś dzisiejszym, po prostu, by dobrze wydać pieniądze i nie zamykać sobie drogi do modernizacji na przyszłość.

Jest i inna korzyść z polecania nowych standardów: prawdopodobnie niezłe rowery mające jeszcze QR a dzisiaj niewiarygodnie wysoko wycenione przez producentów/sprzedawców (vide Cube, Trek) w końcu wyraźnie stanieją i większą liczę osób będzie stać na nowy rower. Nowe standardy się upowszechniają i także stają się dostępniejsze cenowo, co przecież widzimy.

Sztywne osie są dobre: jeździłem dotąd i jeszcze jeżdżę na QR i V-B w dobrym 26". Połączenie dla mnie idealne przy dobrym hamulcu. Moc, modulacja, waga, bezproblemowe zdejmowanie i zakładanie kół, prosta regulacja.Nie mam kopyta, więc ośki depcząc w pedały nie wyrywam. Kupując drugi rower od razu wziąłem taki współczesny, że sztywnymi osiami, bo to mój pierwszy sprzęt z hydrauliką i nie chciałem przy zdejmowaniu i zakładaniu kół za każdym razem ustawiać zacisków hamulców. To naprawdę działa, o ciszy na ostrych zakrętach nie mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2020 o 12:09, KurczakNorris napisał:

Nie będzie ekstremalna. Bierz Meridę, sztywne osie w dzisiejszym rowerze za około 4k PLN i nawet poniżej to żadna fanaberia i warto je mieć. Za to QR w rowerze za podobną kwotę to, delikatnie mówiąc, nadużycie klienta przez producenta.

A jak z rozmiarem w tej meridzie ? Jak wspominalem mam 193cm wzrostu (67cm dlugosc ramion / 88cm dlugosc wewnętrznej nogawki), XL (53cm) bedzie ok czy brac XXL (58cm) ?

Edytowane przez v1bras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

 

poszukuje roweru MTB 19 '' na kołach 29 cali. Zależy mi na wygodnej jeździe, dobrym widelcu poweitrznym i 2 przerzutkami przednimi.  

 

moje wymiary 178 cm i waga 74kg 

Chciałbym rowerek z widelcem rock shox - powietrzny  

Który model polecicie  z tych wymienionych  ?

mam 4 modele do porównania .

 

https://skleprowerowy.warszawa.pl/produkt/rower-29-cannondale-trail-4-2020/

https://rower.com.pl/kellys-gate-50-29-2074018

https://www.arenarowery.pl/cube-attention-greyngreen-2020-p-632.html  >>>>>>>>>    Lub ATTENTION SL 

https://www.cannondalebikes.pl/rowery/2020-gorskie/sport/trail/trail-2   ten jest najdroższy bo za 5200 zł .

 

Dodam że na wszystkich  jeździełem oprócz gate 50  i szczerze powiedziawszy  to na trail 2 najlepsze były wrażenia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a który gate polecasz w cenie około 5k ? 

jeszcze chodzi mi po głowie https://immotion.pl/rowery-gorskie/1383-rower-gorski-specialized-chisel-0.html?search_query=Chisel+Comp&results=226  mogę używkę mieć za 4 k z zeszłego roku 

najlepiej na razie mi się jeździło na cannondale-trail-4-2020 ale podobno nie ma sztywnych osi  i dość dobrego osprzętu ? może kto ś się wypowiedzeić w tym temacie ?'

dziękuję za odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gate 50 jest bardzo OK ale wolałbym Speca. Ma lekką ramę ale inną rozmiarówkę niż Gate. W któryś z nich się wpasujesz. Spec ma kasetę 11-50, to jeden z tańszych napędów Srama ale wziąłbym go dla ramy.

Ten Cannon ma bardzo nietypową Trekową tylną piastę. 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chisel z zeszłego roku na pewno ma inny osprzęt, niż ten do którego podałeś linka. Sram SX jest dopiero od 2020. 

33 minuty temu, kaxczy napisał:

najlepiej na razie mi się jeździło na cannondale-trail-4-2020 ale podobno nie ma sztywnych osi  i dość dobrego osprzętu ? może kto ś się wypowiedzeić w tym temacie ?'

Nie ma sztywnej osi z tyłu, z przodu jest. Z tyłu masz standard boost141, trochę przejściowy, ale póki co sporo producentów jeszcze go oferuje w średnio-niższych modelach. Tanie piasty na podmianę kupisz, a droższe przekonwertujesz jeśli producent dał taką możliwość. Co najwyżej gotowy komplet pasujących kół ciężko będzie dostać. 

Osprzęt faktycznie szału nie robi w tej cenie, da się kupić lepiej wyposażone rowery w tej cenie. Ale to trochę inna geometria od pozostałych rowerów, które wrzucasz, bo to już bardziej ścieżkowiec niż XC. 

Edytowane przez some1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, some1 napisał:

Chisel z zeszłego roku na pewno ma inny osprzęt, niż ten do którego podałeś linka. Sram SX jest dopiero od 2020. 

gość który chce sprzedać chisel comp za 4k dał takiego linka. Opłaca się go brać  ? 

https://www.specialized.com/pl/pl/chisel-comp/p/128949?color=239981-128949&searchText=91718-5002 rower produkcja 2018 

Teraz, some1 napisał:

Nie ma sztywnej osi z tyłu, z przodu jest. Z tyłu masz standard boost141, trochę przejściowy, ale póki co sporo producentów jeszcze go oferuje w średnio-niższych modelach. Tanie piasty na podmianę kupisz, a droższe przekonwertujesz jeśli producent dał taką możliwość. Co najwyżej gotowy komplet pasujących kół ciężko będzie dostać. 

Osprzęt faktycznie szału nie robi w tej cenie, da się kupić lepiej wyposażone rowery w tej cenie. Ale to trochę inna geometria od pozostałych rowerów, które wrzucasz, bo to już bardziej ścieżkowiec niż XC. 

co to znaczy ścieżkowiec ? chodzi o pozycję wyprostowaną ?

to jak myślicie brać tego cannodale trail 2 ? czy nie warto za 5200 zł (cena wyjściowa 6300 )

25 minut temu, wkg napisał:

Gate 50 jest bardzo OK ale wolałbym Speca. Ma lekką ramę ale inną rozmiarówkę niż Gate. W któryś z nich się wpasujesz. Spec ma kasetę 11-50, to jeden z tańszych napędów Srama ale wziąłbym go dla ramy.

Ten Cannon ma bardzo nietypową Trekową tylną piastę. 

to ta tylna piasta w tym cannondale  jest zła ? gorzej się jeździ na niej i bardziej odczuwa drgania ... o to chodzi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kaxczy napisał:

gość który chce sprzedać chisel comp za 4k dał takiego linka. Opłaca się go brać  ? 

https://www.specialized.com/pl/pl/chisel-comp/p/128949?color=239981-128949&searchText=91718-5002 rower produkcja 2018 

Jeśli nie zniszczony i dobrze Ci się na nim jeździ, rozmiar odpowiedni, to tak, ciekawa propozycja. Można pokręcić nosem na podstawowy amortyzator, ale w nowych rowerach w tej cenie specjalnie lepszych też nie dostaniesz. 

Teraz, kaxczy napisał:

co to znaczy ścieżkowiec ? chodzi o pozycję wyprostowaną ?

Trochę bardziej wyprostowana pozycja, inna geometria na której nieco lepiej się zjeżdża (bardziej wysunięte przednie koło), szersza kierownica itd. Ale też nie jest tak bardzo zjazdowy jak inne rowery z tej katergorii, jest gdzieś tak pomiędzy. 

Teraz, kaxczy napisał:

to ta tylna piasta w tym cannondale  jest zła ? gorzej się jeździ na niej i bardziej odczuwa drgania ... o to chodzi ??

W praktyce dla przeciętnego zjadacza chleba główna zaleta sztywnej osi jest taka, że koło po wyjęciu i ponownym włożeniu jest dokładnie w tym samym miejscu więc nie trzeba regulować hamulców. Poza tym w teorii podnosi to sztywność mocowania, ale to już docenią ci ostrzej jeżdżący, a i tu mogą mieć problem z oceną różnicy, zwłaszcza z tyłu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak za 3 lata zechcesz zmienić ramę bo będziesz chciał sobie zrobić lepiej albo lżej albo będziesz miał dzwona to jesteś w kaczej d. Dokładnie to chciałem zrobić dwa lata temu z ramą na sztywną oś 142mm - zapomnij.

https://www.specialized.com/pl/pl/chisel/p/171237?color=264078-171237

Jeżeli to ta geometria to nie jest to absolutnie geometria ścieżklowa. Jest to geometria XC, dosyć sportowa. W rozmiarze L górna rura 622mm, głowka 110mm, mostek 80mm to raczej geometria ścigacza - no, niezbyt agresywnego ścigacza, absolutnie nie na ścieżki. Stromy kąt główki (widelca) 69,8 stopnia.  Gate jest moim zdaniem bardziej cywilny.

Trasy XC stają się coraz bardziej techniczne, stąd Chisel dostał sporo cech roweru szlakowego. Ma dłuższą rurę górną, krótszą główkę ramy i lekko pochylony przód, by zwiększyć stabilność na zjazdach bez zmniejszenia efektywności wspinaczki.

Bzdury !

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla ustalenia uwagi, bo kolega powyżej nie czyta dokładnie i znowu jedzie z wątkiem w bok. Pisalem o Cannondale Trail że to rower ścieżkowy, choć może jeszcze nie tak mocno w stronę Enduro jak najnowsze konstrukcje. Spec Chisel czy Kellys Gate to rowery XC, o bardziej sportowej geometrii.

A jeśli  za 3 lata polamiesz ramę w tym Cannondale i dostaniesz inną, to w najgorszym wypadku zmienisz piastę w tylnym kole. I cała filozofia, a nie żadna czarna d...

Choć jeśli Ci podejdzie, to zainteresowalbym tym Chiselem. Ale jesli nie podejdzie, to jednak wolalbym rower na którym dobrze się czuję, a na sztywne osie i osprzęt patrzył w drugiej kolejności.

 

Edytowane przez some1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, wkg napisał:

No i jak za 3 lata zechcesz zmienić ramę bo będziesz chciał sobie zrobić lepiej albo lżej albo będziesz miał dzwona to jesteś w kaczej d. Dokładnie to chciałem zrobić dwa lata temu z ramą na sztywną oś 142mm - zapomnij.

no to z tego co piszesz to lepiej tego cannodale nie brać . Dziwne że tak dobra marka i w tej cenie rower  a tego nie ma. 

 

1 godzinę temu, some1 napisał:

Jeśli nie zniszczony i dobrze Ci się na nim jeździ, rozmiar odpowiedni, to tak, ciekawa propozycja. Można pokręcić nosem na podstawowy amortyzator, ale w nowych rowerach w tej cenie specjalnie lepszych też nie dostaniesz. 

ale tam jest rockshox just gold,  więc taki podstawowy amor  to to nie jest ;)

Cytat

Trochę bardziej wyprostowana pozycja, inna geometria na której nieco lepiej się zjeżdża (bardziej wysunięte przednie koło), szersza kierownica itd. Ale też nie jest tak bardzo zjazdowy jak inne rowery z tej katergorii, jest gdzieś tak pomiędzy. 

jak sie przymierzałem do tego cannona trail 2 to bardzo wygodnie mi się siedziało . Dziwne ,bo zawsze mierzyłem rozmiar M a w tym lepiej mi się siedziało w rozmiarze L 

W praktyce dla przeciętnego zjadacza chleba główna zaleta sztywnej osi jest taka, że koło po wyjęciu i ponownym włożeniu jest dokładnie w tym samym miejscu więc nie trzeba regulować hamulców. Poza tym w teorii podnosi to sztywność mocowania, ale to już docenią ci ostrzej jeżdżący, a i tu mogą mieć problem z oceną różnicy, zwłaszcza z tyłu. 

chyba wezmę go :) ...  jak nie będę nic zmieniał w rowerze to ta sztywna oś nie będzie problemem. 

 

Edytowane przez kaxczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, some1 napisał:

Jeśli nie zniszczony i dobrze Ci się na nim jeździ, rozmiar odpowiedni, to tak, ciekawa propozycja. Można pokręcić nosem na podstawowy amortyzator, ale w nowych rowerach w tej cenie specjalnie lepszych też nie dostaniesz.  

Bierz. Ja tyle dałem za swojego. Jeśli tylko rozmiar ramy Ci odpowiada bierz i się nie zastanawiaj. Amortyzator wcale nie jest taki podstawowy, bo to judy gold z tłumikiem motion control. Pracuje bardzo dobrze. Można jedynie kręcić nosem na brak manetki i tyle. Mam 175 cm, mam ramę M. Nie chcę zsiadać z tego roweru. Dobre koła o szerokich obręczach, gotowe do tubeless. Rower jest zadziwiająco lekki, wygodny i zwrotny. Bierz, nie pożałujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kaxczy napisał:

no to z tego co piszesz to lepiej tego cannodale nie brać . Dziwne że tak dobra marka i w tej cenie rower  a tego nie ma. 

Marka się ceni więc stąd cena. Dlatego ja bym marki nie kupił.

Ale to wszytako mniej istotne - najważniejsze jest jak się na rowerze czujesz. Potem kombinacje z mostkiem, sztyca to już nie to samo.

Teraz, KurczakNorris napisał:

Można jedynie kręcić nosem na brak manetki i tyle.

Z manetką to same problemy - jak si e na twardym zablokuje i zapomni odblokować. Jak na mocnym podjeździe zaczyna bujać to już za późno na manetki.

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie brak manetki nie przeszkadza, w 26 powietrzniaku też nie mam, więc jestem przyzwyczajony. Troszkę eksperymentów z ciśnieniem i blokad wcale nie używam. Poza tym większy porządek na kierowniku jest. W tym specu dodatkowo jest i-spec 2, co nie każdemu może odpowiada, ale ma się na pierwszy rzut oka wrażenie, że to rower 1xXX. Taki clean look. Za 4k brać i tyle. Rower wart jest więcej, naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KurczakNorris napisał:

Bierz. Ja tyle dałem za swojego. Jeśli tylko rozmiar ramy Ci odpowiada bierz i się nie zastanawiaj. Amortyzator wcale nie jest taki podstawowy, bo to judy gold z tłumikiem motion control. Pracuje bardzo dobrze. Można jedynie kręcić nosem na brak manetki i tyle. Mam 175 cm, mam ramę M. Nie chcę zsiadać z tego roweru. Dobre koła o szerokich obręczach, gotowe do tubeless. Rower jest zadziwiająco lekki, wygodny i zwrotny. Bierz, nie pożałujesz.

Dziękuję za odpowiedź ze amor jest OK . Kolega wyżej pisał że podstawowy, więc zdębiałem trochę 

Własnie nie wiem czy rama M będzie odpowiednia. Mam 178 cm i jak mierzyłem kilka rowerów to M był odpowiedni . Ale jak się przysiadłem do cannodale trial 2 to L była lepsza. Jestem tak na pograniczu M i L . A jak chce być bardziej wyprostowany ( wyciągnięty ) to lepiej L wziąć ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz proporcjonalną budowę, rama M w tym chiselu będzie w sam  raz. Pozycja jest bardzo wygodna, moim zdaniem nawet typu relaks jak na taki rower. Szeroka kierownica i dobrze ustawione siodło i łykasz kilometry. Jeżdżę bardzo mało, bo nie mam czasu, ale wczoraj 34 asfaltem, dzisiaj 7, 5 po raz pierwszy z Młodym, co 2 tygodnie temu nauczył się jeździć na 2ch kółkachB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyszło. Końcówkę miałem terenową, bo droga rozorana była. Chyba, że nie o to chodzi i miałem powiedzieć, że Afroamerykaninem:D

A poważnie, w terenie rower super podjeżdża, łatwiej pod górę przetacza się po dziurach, kamieniach, korzeniach. Pozycja daje poczucie stabilności i to zachęca, żeby kręcić pod samą górę. Przełożenie 22-36 bardzo pomaga. Konstrukcja sprawia, że na stromiznach koło ma dobry kontakt z ziemią, co ułatwia podjazdy.

Edytowane przez KurczakNorris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kaxczy napisał:

no to z tego co piszesz to lepiej tego cannodale nie brać . Dziwne że tak dobra marka i w tej cenie rower  a tego nie ma. 

Tylko, że on Cię straszy swoimi dziwnymi problemami, które miał z jeszcze innym standardem (12x142) i szansa, że w Twojej sytuacji wystąpią jest nikła nawet, jeśli zrobisz to samo co on. Jak się rozejrzysz, to akurat takie mocowanie jak Cannondale ma obecnie jeszcze sporo markowych rowerów (Trek, Scott, Specialized itd.) To prędzej tańsze marki przerzuciły się już na najnowszy standard. To właściwie drugo- czy trzeciorzędna rzecz przy wyborze roweru do rekreacyjnej jazdy. 

Choć fakt, Cannondale jest w Polsce drogi i nawet po solidnym rabacie nie powiedziałbym, że jest to jakaś mega okazja. 

10 godzin temu, kaxczy napisał:

ale tam jest rockshox just gold,  więc taki podstawowy amor  to to nie jest ;)

Jeśli jest tam gold, to już całkiem fajnie, producent nie pochwalił się na stronie ze specyfikacją, więc założyłem, że silver. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...