Skocz do zawartości

[rower] do 5000zl


koxygen

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

wkg zakładał temat po zakupie gate 50 odnośnie Hamulców mozesz poczytać o nich- może w przyszlości wymiana okładzin
 

 

No tak, nawet kupiłem BR-M785 na przód. Leży w szafie na razie bo ten oryginalny był po prostu fabrycznie zapowietrzony ; ))

Hamulce szału nie robia ale jeżeli nie jeździ się w górach na długich zjazdach to wystarczają w zupełności.

To co w tym rowerze może przeszkadzać to waga. Nawet odliczając róznicę  ciężarze opon ten Radon jest o prawie 1 kg lżejszy.

Ale odchudzimy ; )))

 

Radona można obejrzeć, wygląda, że jest  świetnym stanie. Z wad - brak sztywnej osi i mi by to bardzo przeszkadzało. Fox drogi w przeglądach.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cervandes   Na stronie producenta podana cena do 4999pln, skąd mogłem wiedzieć, że można go kupić za 3650? Twój prentensjonalny ton nie był w ogóle potrzebny.

 

Każdy dobry uczynek zostanie ukarany. 

I to jeszcze z pouczeniem od żółtodzioba który prosi o poradę a nie umie znaleźć ceny w googlach : DD

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Każdy dobry uczynek zostanie ukarany.  I to jeszcze z pouczeniem od żółtodzioba który prosi o poradę a nie umie znaleźć ceny w googlach : DD
 

 

Obyście nigdy nie trafili na ludzi takich jak Wy gdy będziecie szukać porad z dziedziny w której jesteście 'zółtodziobami'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zamieszce tutaj , chociaż teoretycznie budzet przekroczony ;)

ja mogę te dwa rowery kupić w okolicach

5000 PLN za sztukę , i tu rodzi się pytanie , co wybrać :

 

http://www.rowerymerida.pl/produkt1227/bignine-800-rower-merida.html

 

http://www.rowerymerida.pl/produkt1216/one-twenty-9600-rower-merida.html

 

Cięzki wybor , ja skłaniam się w kierunku bignine 800, sztywne osie , dobry widelec i naped z tej samej grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory jezdziłem na rowerze crossowym , ale w tym roku zacząłem wiecej jezdzić 

po górkach i mi się spodobało :) i stąd pomysł na kupno  nowego roweru .

Na dzień dzisiejszy moja jazda wygląda tak : 

60% płaskie ścieżki leśne ew. szutrowe 

30 % jazda po górkach 

10% procent to  ścieżki rowerowe

 

Także mysle że na dzień dzisiejszy lepsza dla mnie bedzie Big Nine 800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć przymierzam się do zmiany roweru i na oku mam 4 modele może ktoś mi doradzi faktycznie który z nich jest najlepszy do takiej hmm codziennej jazdy :)

1. UNIBIKE FLITE 29 2016

2. KROSS LEVEL B7 2017

3. TREK X-CALIBER 8 2018

4. GIANT FATHOM 29ER 2 LTD 2017

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Treka 8ki wygląda już taper (chyba ze mnie oko myli), jak dla mnie na +korby Race Face(nie spotkałam się ze zle zrobioną przez nich rzeczą) ale bidnie z hamulcami i  dość 'cienkim' amorkiem. Bardzo fajnie dopracowywane ramy w Trekach. No i gwarancja. Są zwolennicy i przeciwnicy piast Formula.

Kontrkandydat w postaci Unibike wypada dobrze. Cena- komponenty. Napęd to już taki megaaa uniwersalny. 

Giant trochę przecenia się wg. mnie. 

Jeśli patrzyłeś na 1x11 Kross'a to dobra opcja ale musisz przebrnąć przez wszystkie + i - tego rozwiązania. Mnie odpowiada wiec się nie będę dopowiadać. Fajnie ze ma sztywną z przodu, uniwersalna przyjemna geometria, (bardziej pod sport podchodząca ze względu na wyciągnięcie- zależy jak kto to czuje) miło ze lepsze hamulce niz poprzedniki, dobre koła pod bezdętki na przyszlość (nie w enduro oczywiście ale maraton, wyprawy, szybkie xc, normalna jazda po buły)

 

w nowym roku ma wyjść Peak 29 na lepszej geometrii (złagodzenie przodu pod trendy obecne) i osprzęcie w podobnym zakresie co teraz, cenowo to dobra opcja też by była/ mniej niż Kross'y B7 czy 8  (aczkolwiek ten Trek to nowość na 2018 i całkiem niedawno opisywane modele w Bike B.)

Zalezy kiedy chcesz wyrwać swój rower. 

 

(W twoim zakresie leży też Rose Count Solo 1 na booście, poniżej budżetu, nawet z dosyłką)- edit bo to autor tematu miał taki budżet :)

 

I Kellys Gate 30 chociażby.

Lub Gate 50 z 2017 poniżej 4tys. na Rebie już i jak to u nich ze sztywnymi przód/ tył. 

 

Edytowane przez lederfox34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłby ktoś porównać te dwa rowery:

Merida Big Nine 600 2017

i

Kellys Gate 50 2017

 

Chodzi mi w szczególności o amortyzator (moja waga ~ 100kg, 180cm wzrostu). Cenowo obydwa podobnie ~ 3900 zł. Geometria również podobna, Kellys dłuższy o 2 cm przy rozmiarze 17'' co mi nie za bardzo pasuje. Natomiast w Meridzie napęd 1x11 do którego nie mogę się przekonać. 

Moje trasy to pół na pół zalesione ścieżki beskidów i leśne/polne ścieżki po płaskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Pora zmienic mojego wysłużonego Scotta 26" na cos większego i nowego. Odczekałem do czasu wyprzedaży i to byl dobry krok bo cena teraz sa niezłe. Wybor padł na 29era z oczywistych względów. Moj wzrost 186 cm i waga kolo 100 kg. Chciałbym aby to byl Kross - ze względów lekko patriotycznych ale tez dlatego, ze podobają mi sie ich rowery. Kibicuję tez Jolandzie Neff i Majce :P. Model na moje potrzeby to Level B8 2017. Ma wszystko czego potrzebuje - napęd 1x11 SLXa (jeździłem rowerem z takim napędem- odpowiada mi. nigdy nie lubiłem wachlować przednia przerzutką), taperowana główkę, amorek Reba i sztywne osie, wygładzone spawy. B8 2017 mogę miec już za 3800 PLN brutto (czyli taniej 1200 niz katalogowo).

Przejrzałem juz masę rowerów od 3 tyg i nie moge znaleźć czego podobnego z takim rozwiązaniami w cenie ok 4 tys. Na ogol brakuje sztywnych osi - co chyba nie jest az takim rarytasem juz dzisiaj. Może macie jakieś alternatywy do B8ki? (naped 2x11, 2x10 tez by przeszedl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Merida na Sramie. NIc nie mam do nich ale wole SLX, XT :P druga sprawa Merida nie ma sztywnej osi z tyłu. tak przynajmniej widzę na foto bo oczywiście nie piszą o tym w spec.


Kellys ma sztywne osie, amorek gorszy i naped 2x10 - ujdzie ale wole jeden blat z przodu. dla mnie to wystraczy. do tego oba drozsze od B8 o 400-500zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...