Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
- Z ostatniej godziny
-
Seb obserwuje zawartość → [Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
-
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
Seb odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
Miałem ten problem w swoim MTB, dotknięcie klamki powodowało bardzo głośne skrzypienie hamulców nie do zniesienia. Kiedyś najprawdopodobniej klocki dostały jakiegoś smaru i wsiąknęło w całe klocki, niestety nic nie pomogło, ani ścieranie klocka ani odtłuszczanie ani wypalanie nad ogniem Wymieniłem klocki na nowe i problem zniknął. -
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
chester_jds odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
Mam ten objaw w koniu roboczym w tylnym hamulcu.. Dokładnie ostatni metr hamowania i wycie osła z dynamiką startującego samolotu. Ale u mnie to 100% niechlujne gmeranie w okolicach tylnej piasty, coś tam czyściłem i maznąłem tłustą szmatą po tarczy, poszło potem na klocki i jest jak jest. -
sznib obserwuje zawartość → [Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
-
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
sznib odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
W miastach też zdarzają się długie i strome zjazdy. Zaliczenie takiego po założeniu nowych klocków przed ich dotarciem, nieumiejętnie jeszcze hamując to i można zeszklić. Co do wycia przy końcu hamowania; miałem to na wiosnę. Robiłem wszystko, odłuszczanie klocków i tarcz, wypalanie klocków itd. Nic nie pomagało. I w sumie przeszło z czasem samo z siebie. Hamowanie było bez zarzutu, tylko dźwięk wkurzający. -
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
pecio odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
Dla mnie jest to próba podcierania pupki szkłem. A bo mam za symboliczną kwotę do kupienia ........ nie wyjdzie z tego rower szosowy to zrobimy DH. Dany rower /rama od samego początku jest projektowana pod określony styl jazdy. Robienie potem na siłę "ulepa" pod auspicjami "a bo było za grosze" ............zostawię bez komentarza . -
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
Chociemir odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
Próba przerabiania tego roweru na "roadbike/gravel" to -oględnie rzecz ujmując- bardzo wysoki poziom absurdu -
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
zekker odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
Zależy co rozumiesz przez proporcjonalnie. Podsiodłowa rośnie najmocniej, górna i główka o wiele mniej. Ten model ale z 2017: S podsiodłowa 385, górna 604, główka 165 XL odpowiednio: 540, 645, 225 Czyli przyrost o 15,5cm, 4,1cm, 6cm (imo ekstremalnie dużo). W innych tematach ktoś tłukł, że pod baranka rama musi być dłuższa Z jednej strony baranek dokłada, z drugiej odejmuje. W tego typu rowerach kierownice ile mają? Pewnie coś koło 650mm. Standardowe baranki kończą się na 460mm i są uważane za szerokie. Masz różnicę około 20cm, dłonie będą po 10cm bliżej mostka, co daje już trochę zapasu na wyciągniecie. Można dać krótszy mostek, który ma 95mm (opierając się na modelu 2017) i dać np. 75mm. Poszukać kierownicy z mniejszym zasięgiem. -
[zfor] Zbędna Fotografia Około Rowerowa
akkwlsk odpowiedział Sobek82 → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
- 1 430 odpowiedzi
-
- 2
-
-
-
- rower
- fotografia
-
(i 9 więcej)
Oznaczone tagami:
-
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
KNKS odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
@zekker Co trzeba zrobic żeby zeszklić klocki w rowerze miejskim ? -
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
przecietny.kolarz odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
@zekker a jakie masz tarcze? W tanich tarczach jest to znany problem, bo klocek się ślizga zamiast ścierać. Przy tarczach Ultegra nie powinno być tego problemu. - Dzisiaj
-
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
gnomon odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
A gdzie się klika żeby takie coś zgłosić ? Przy tej transakcji nie widzę opcji pt "zgłoś problem". Jakaś to jest chińska lipa EDIT: To są jakieś jaja...klikam w centrum pomocy, zaznaczam zwrot pieniędzy, myślałem że na twarz wyskoczy jakiś formularz zwrotu, a oni w 5sec zwracają kasę. Ciekawi mnie o co tu chodzi Słabe jest to że dla każego przedmiotu trzeba to robić oddzielnie, ale zwrócili z automatu co do grosza 😆 Ciekawi mnie też czy to nie jakaś systemowa lipa dla pewnego okresu zamowień z ALI , bo widzę, że już wczesniej w tym roku brałem 2x packzomat inpost i dojechało...a teraz 2x ten sam numer....Paczka Inpost jedzie do Poczty Polskiej.... ja nic w ustawieniach mojego konta nie zmieniałem. No i z jakiegoś powodu zwracają kase dośc szybko na gębe, mimo że paczka figuruje jako dostarczona 😆 Może sie połapali. -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
bashey_pl odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
No to jak wybrałeś InPost to pisz reklamację na Ali, że nie tym przewoźnikiem wysłali co wybrałeś. Opisz, że paczka nie dotarła, pokaż tracking i niech kasę oddają. -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
gnomon odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Ale opłaty mają wejść od 1lipca. Jesli do tego dnia paczka wjedize na teren polski, to nie ma potrzeby. Właśnie dziwne że od początku mam numer paczki odpowiedni dla poczty Polskiej a nie dla inpostu. Pierwszy raz widzę coś takiego. -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
Veext odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
To chyba w związku z nowym prawem UE w związku z przesyłkami poniżej 150€, każda będzie tak oclona, nawet ta za przysłowiowy grosz… +3€ do każdej rzeczy w przesyłce -
zekker obserwuje zawartość → [Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
-
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
zekker odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
Jak są zeszklone to koniecznie. Przy myciu nie popatrzyłeś jaki jest ich stan? Mam podobny efekt z tyłu w mieszczuchu. Przy końcu hamowania lub jak pomagam sobie hamulcem stawiając rower z pionu do poziomu, to wyją. Mogę je przecierać papierem, to jest spokój na góra tydzień. Mogę podgrzać, przetrzeć na zjeździe, to spokój do końca dnia. O dziwo na mokro działają lepiej. Niestety co by nie robić, to problem wraca i klocki są zeszklone (tarcza pewnie też). Pewnie można by jeszcze spróbować porządnie przetrzeć tarczę z obu stron ale jak pomyślę ile z tym roboty, to się odechciewa (niestety papier na gąbce nie mieści się od strony szprych, a te co mam na arkuszach nie dają rady). -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
Dokumosa odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Mi ostatnio poczta wystawia zaproszenia po odbiór, na miejscu okazuje się, że muszę zapłacić 11,50 za odprawę celną. Nawet jesli przesyłka zawiera coś za 50zł. -
Część ciąłem ostrym nożykiem a część próbowałem tą żyłką ale w zależności od miejsca lepiej lub gorzej szło. Chyba zabezpieczę tylko newralgiczne elementy. Macie jakieś patenty na krawędzie by się tak brud nie zbierał?
-
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
bashey_pl odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@gnomon coś jest spartolone. Jaki miałeś numer trackingowy paczki w Aliexpress? W moim przypadku max po 1 dniu tracking paczki zmieniał się na numer InPostowy. Paczka w Polsce zawsze bezpośrednio trafiała do centrum/sortowni Inpostu. I max na drugi dzień była u w paczkomacie. No chyba, że weekend wypadał to w poniedziałek. Tu masz przykład jak to wygląda: -
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
dfq odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Bo nie lubię poniedziałku -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
ernorator odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Poczta Polska, o ile w ciągu ostatniego roku poprawiło się bardzo to startując z "zera" nadal są daleko za wszystkimi. -
@rybak16 w jaki sposób tniesz folię? Może tutaj leży problem?
-
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
Eathan odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@gnomon nie wiem ile to trwa z paczkomatem, ale od dawna zamawiam z dostawą do punktu. U mnie kurier poczty to dramat i unikam jak ognia. W przypadku dostaw do Żabki nie ma żadnego poślizgu. Działa to bardzo sprawnie. -
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
przecietny.kolarz odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
IPA jest słabym odtłuszczaczem. Od początku tak było, czy dopiero po procesie docierania? Nie masz wrażenia że na tych ostatnich dwóch metrach widelec zaczyna "wibrować"? Ja mam u siebie te same tarcze, klocki Shimano i absolutnie zero problemów. Nigdy nie robiłem też docierania, a hamują bardzo dobrze. -
KNKS obserwuje zawartość → [Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
-
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
KNKS odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
Z mojego doświadczenia wiem, że tarcze Ultegra niekoniecznie lubią się z innymi klockami niż te od Shimano. Załóż L05A i będzie OK. Docieranie klocków żywicznych uważam za permanentną demagogię. -
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
D1ckSteele odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
IPA by pomoglo -
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
gnomon odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
Klocki może dostały oleju.
