Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
- Z ostatniej godziny
-
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
przecietny.kolarz odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
@zekker zakładając tą samą długość mostka to reach kierownicy to na ogół okolice 70mm. Nie wiem dokładnie ile mają manetki, ale trzeba liczyć około 50-70mm. Daje to 12-14cm dłuższy rower. Ramy do rowerów z barankiem są króciutkie nie bez powodu. -
Witam wszystkich mam takie pytanie od jakiegoś czasu zauważyłem że strasznie mi trzeszczy napęd z początku myślałem że jest brudnym, wyczyściłem go jak tylko sie da ale dalej trzeszczało i co sie okazało że występuje to na 2 zębatkach 18T 21T 7,8 przełożenie. Na rowerze śmigam dopiero od kwietnia czy to możliwe żę już sie zużyły. Drugie pytanie czy jest możliwość dokupienia tych dwóch zębatek 18t znalazłem na allegro ale jest problem z 21t. Jak byście pomogli byłbym bardzo wdzięczny
-
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
pecio odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
Wrzuciłby bibsy pod spód a nie w jeansach.😉 Pomijam fakt na kolejne poparcie tezy o wyższości platform nad spd. Jak sam namaszczony przez "Najwyższego" na owych śmiga. -
KNKS obserwuje zawartość → [~15K PLN] Gravel - prośba o pomoc w wyborze wygodnego gravela na długie trasy
-
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
KNKS odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
Dla @marvelo to było wczoraj 😁. @uzurpator Klamkomanetki są dla pozerów co golą nogi, a "baranek" ma zapewniać, przede wszystkim, wygodę. -
Tak @olo850. Postanowiłem przejść na suport Token Ninja, ale chciałem najpierw obadać jaka jest obecnie linia.
-
Garlock obserwuje zawartość → [Suport] Romet Jaguar - jak odkręcić?
-
[Suport] Romet Jaguar - jak odkręcić?
Garlock odpowiedział KapitanZbik666 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Obawiam się, że Twój rower to jednak nie Jaguar. Jaguary miały bardziej ozdobne mufy na łączeniach rurek. Takie proste mufy to były w Rekordach, Orkanach, Mistralach i tym podobnych rowerach turystycznych. Ale to ma też dobrą stronę. Jaguary miały inny gwint w miskach suportu (chyba 26 tpi zamiast typowego 24 tpi). I typowych misek nie da się tam wkręcić. -
Mentos obserwuje zawartość → [video] 669 km Rowerem nad Morze w 25h | Policja zatrzymuje nas za gangsterkę rowerową
-
[video] 669 km Rowerem nad Morze w 25h | Policja zatrzymuje nas za gangsterkę rowerową
Mentos odpowiedział nbk → na temat → Relacje z wypraw
Podziwiam. Jadę podobny 'patent' longiem w piątek ino z KRK do GDK. Pieeeerdolino come back już kupione, notabene niezłe problemy z miejscem z rowerem. Ja ładuję gravelem i trasa tak wyznaczona by tylko lokalne drogi, czasem szutry a żółte/pomarańczowe na Mapach.com to może z 15km jak DDRy wzdłuż, albo tylko jako łączniki bo inaczej już nie było opcji. Wyszło tego 620km. Będę 50mm kapcie mocniej musiał dmuchnąć, ale i tak zakładam sobie znacznie więcej czasu 😉 - Dzisiaj
-
przecietny.kolarz obserwuje zawartość → [Koszulki] mistrzowskie, tourowe, klubowe - czy wypada ubrać.
-
[Koszulki] mistrzowskie, tourowe, klubowe - czy wypada ubrać.
przecietny.kolarz odpowiedział gnomon → na temat → Odzież górna
Co kto lubi 🤷♂️ Ja osobiście bym nie założył, bo nie lubię tego typu ubrań ogólnie. Nie bardzo mi się podoba żeby wyglądać jak jeżdżąca reklama. Niezależnie czy mówimy o kolarstwie czy ubraniach na codzień. Moje ubrania w większości są jednolite, unikam nawet dużych widocznych logo. Ubrania Teamowe czy mistrzowskie? No cóż, jeden przejedzie obojętnie, drugi spojrzy z zaciekawieniem, a trzeci się zapluje bo tak nie wolno albo że wstyd. Zakładaj to co Tobie się podoba i olej opinię innych. Rok temu lekko przytarłem lakier na szosie i chciałem to czymś zakryć. Okazało się że łatwo dostępne są naklejki z imieniem i nazwiskiem, dość małe, 1x3 cm mniej więcej. Za kilkanaście złotych jest kilka sztuk, więc wystarczą mi na wieki wieków. Z ciekawości spojrzałem co o tym mówi internet: 1. Udawanie że jest się pro, wieś i tandeta 2. Naklejka jak naklejka, jak Ci się podoba to naklej Nakleiłem, przytarcie nie rzuca się w oczy, a jak komuś się nie podoba to jego problem. Who cares. -
Czyli teraz przeskakujemy z korb Srama na Shimano? Gubię się w rozważaniach. Mocowanie bardziej przyszłościowe w M6120 , ogólnie z tego co widziałem to Deore zawsze robiło lepsze wrażenie niż MT.
-
[Koszulki] mistrzowskie, tourowe, klubowe - czy wypada ubrać.
ernorator odpowiedział gnomon → na temat → Odzież górna
Keepers of the Cog RULE #15// Respect the jersey. Championship and race leader jerseys must only be worn if you’ve won the championship or led the race. RULE #16// Team kit is for members of the team. Wearing Pro team kit is also questionable if you’re not paid to wear it. If you must fly the colors of Pro teams, all garments should match perfectly, i.e no Mapei jersey with Kelme shorts and Telekom socks. Szczególnie noszenie teamowych setów mnie zastanawia gdyż wyglądają kijowo i o ile rozumiem zawodowego kolarza, któremu płacą za jego noszenie to niedzielny Janek w stroju UAE kiedy ma tyle lepiej wyglądających rzeczy, jest bez sensu. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
bastard83 odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
zekker odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
Takie pytanie powstało w mojej głowie - czy jazda w np białej koszulce mistrza świata to przegięcie pałki ? Czy to może działać jak płachta na byka na innych z rowerowej braci ? Pretekstem do tego są koszulki dostępne na Vinted, oryginały np Mistrzowska Biala caly zestaw koszulek liderów z TdF, w dobrych cenach. Mnie osobiście klubowe koszulki nie ruszają, ale taka mistrzowska - już zastanawiam się czy wypada ubierać.
-
[Renowacja] Trek Procaliber 8 2018 - full serwis
emski odpowiedział Janisz → na temat → Renowacje rowerów i części rowerowych
@Janisz mam w garażu zarchiwizowane Mezcal 29x2.35 XC TNT G2 oraz Barzo 29x2.35 XC TNT G2 czarno/antracytowa, kupione na początki 2025r., założone na 1 przejażdżkę ~50km, nie podpasowały mi, mogę Ci oddać za niewielką opłatą -
uzurpator obserwuje zawartość → [Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
-
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
uzurpator odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
Jeżeli robiłbyś to w ramach hobby tudzież eksperymentu, nic Cię nie ogranicza. Ale, jezeli okazyjna cena to nie jest "za darmo" to takie akcje wychodzą drożej niż rower dedykowany pod dane zastosowanie. Jeżeli ulep nie ma wartości dodanej, to się finansowo nie spina. Aha - mówią to z perspektywy nałogowego ulepiacza rowerów z kategorii dziwnych. To było prawdą milion lat temu, kiedy manetki były na ramie, a kierownice jakieś 20cm wyżej. Od czasu upowszechnienia się klamkomanetek, kierownice wywędrowały niżej, i "dolny" chwyt sprzed 40 lat, to górny aktualnie. -
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
zekker odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
SwissStop Catalyst Pro, czyli powinny być całkiem ok. Przód się w miarę trzyma. Problem jest z tyłem, gdzie był epizod z wyciekiem z piasty ale tarcza myta wielokrotnie, kilka różnych klocków, a problem wraca. Być może doszło w jakimś momencie do przegrzania i zeszklenia tarczy przy okazji tego wycieku i stąd problemy. Sam się zastanawiam, bo o ile codziennie mam trochę metrów w dół, to przeważnie nie muszę tam hamować. Reszta to standardowe przed światłami itp. -
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
zekker odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
Ale jakie 20cm do przodu? Skąd tyle wytrzasnąłeś? Między mieszczuchem na ramie mtb, fullem z szeroką kierownicą, a barnakowym mam około 2cm różnicy na odległości od siodła, do chwytu, z czego baranek najdłuższy. Grawelowy bazuje na ramie crossowej. Czy jest wygodnie? Względnie tak, choć nie bez problemów i ciągle szukam dobrej pozycji. Zmiana ramy na grawelową, wątpię, żeby cokolwiek rozwiązała, tak samo musiałbym szukać ustawienia siodła, kierownicy, klamkomanetek, długości i wzniosu mostka, a może znowu kierownica nie do końca trafiona. Dopasowanie do baranka to dosyć złożony proces i sama rama jest tylko ułamkiem układanki. Bardziej wyprostowana pozycja? Większe wyciągnięcie na szosie chyba jest pożądane? Jeżeli to mechaniczne, to nie będą współgrać z klamkami szosowymi, bo jest inny skok linki. W góralach jest dłuższy, więc po takiej konwersji będzie trzeba ustawić klocki bardzo blisko tarczy, więc każde lekkie zwichrowanie tarcz będzie powodować ocieranie. Jeżeli hydrauliczne, to klamkomanetki są wyraźnie droższe, do tego pewnie będą potrzebne adaptery przewodów i zmiana napędu (hydrauliczne zaczynają się chyba od 10rz, więc trzeba już uważać na kompatybilność z przerzutkami). Jak się trafi odpowiednia kierownica, to idzie wcisnąć, zwłaszcza jak obecne graty raczej tańsze i z bardziej wiotkimi obejmami, ewentualnie trzeba by trochę materiału zeskrobać. Niemniej nie jest to wygodne rozwiązanie, będzie działać ale w zasadzie masz tylko jeden chwyt, żeby hamować i zmieniać biegi. Klamkomanetki szosowe jednak są o wiele wygodniejsze i w zasadzie bezpieczniejsze. Sam kiedyś popełniłem taki ulep ale to laaata temu, czasy późnostudenckie z bardzo ograniczonym budżetem. Kierownica używana spod lady za bodajże 25zł, reszta +/- była, nie licząc jakichś linek, pancerzy i owijki. Wersja prawie ostateczna jak już uruchomiłem także przednią przerzutkę (teraz jak patrzę na te kable 🤣😞 Niestety kilka miesięcy później poszła rama i na sporo lat przygoda z barankiem poszła w odstawkę. -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
Eathan odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Już jakiś czas temu kupiłem taki wynalazek i to chyba jedne z lepiej wydanych $ na Ali. Wygodne to, proste do granic możliwości, robi robotę, link: https://pl.aliexpress.com/item/1005008498824171.html?gatewayAdapt=glo2pol -
[ocena pozycji na rowerze] Pozycja na rowrze szosowym
ernorator odpowiedział sakul → na temat → Problemy zdrowotne
Pośladki są drugimi po czwórkach mięśniami najważniejszymi przy pedałowaniu. Łydki są ostatnie, to nie bieganie. -
Znalazłem taki który siedzi i na czubku i na obwodzie, mam głowę XL ale z jajko z czubkiem czyli tym czego chyba Tobie brakuje, i dlatego częściej duży kask nie wchodzi dość głęboko i buja się na czubku jajka... Osoby bardzo się pocące nie zawsze doceniają czapeczki i bandanki, bo akumulują jeszcze więcej potu i zamieniają jazdę w koszmar, a pot po prostu musi odpływać na bieżąco na około oka. Sytuację zaciekania np pogarsza skrócenie długich starczych brwi, które jeśli są dość długie dobrze przesyłają pot na bok, a ścięte wpuszczają krople centralnie w okulary...
-
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
sznib odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Bo logo. -
Panowie to odpytam jeszcze. To, że kas nie przylega na całej powierzchni i na czubki głowy "wręgi" wiszą nad głową ok 1 cm to normalne, czy jednak nie i to dowód ze cos jest nie tak. Bo na mój kwadratowy łeb powinno przylegać po całości i to ważne w chwili gleby, rozkład sił jest wtedy bardziej równomierny.
-
sznib obserwuje zawartość → [~15K PLN] Gravel - prośba o pomoc w wyborze wygodnego gravela na długie trasy
