Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Z ostatniej godziny
  2. U mnie wpadła wczoraj pod wieczór jak wróciłem z roweru i zapisałem jazdę. To efekt bycia w programie BETA. btw tutaj jeszcze nic nie napisali => https://forums.garmin.com/beta-program/edge-540-840-1040/f/announcements
  3. Jak to jest że u Ciebie tak szybko pokazuje aktualizacje? Jakieś foty u Garmina za narzekanie chyba 😂 U mnie nadal pokazuje tylko 31.30. Na kompie też . Lol. Przed wyłączeniem urządzenia jeszcze kilka razy kliknąłem żeby wyszukał i nagle się pokazała. Garmin 🤷
  4. ja wciąż mam pulsometr adidasa polecany na forum i jedynie zmieniam opaski. Przez przypadek zaliczył jedno pranie w pralce i taki odświeżony działa do dziś.
  5. Bosak... Sorry. Bo szlak.
  6. Dlatego właśnie zaryzykowałem .
  7. Dla Edziów z rodzinki xx40/xx50 jest nowa 31.31. Nic nie spartolili wszystko pięknie śmiga . Poprawki to : Naprawiono awarię, gdy mapy są uszkodzone. Naprawiono wykrywanie incydentów, które nie uruchamiają się w niektórych przypadkach. Trasę powrotną 30 km przeliczył od strzała, zboczenia z kursu i przeliczenia w mniej niż dwie sekundy . Linia wyznaczona perfekcyjnie z wszystkimi moimi zwodami ( jakby dziad mnie przejrzał ). Łączność , zrzut danych błyskawiczny.
  8. Daj znać jak te paski wyglądają u Ciebie. Może to problem tylko tego jednego mojego egzemplarza i inny będzie ok.
  9. Dzisiaj
  10. Te nie odpinalne Garminy u mnie szybko szlag trafiał. W środku była jedna skorodowana sieczka. Polar wytrzymywał jakieś trzy lata. Obecnego Garniaka mam już chyba trzeci sezon , pas piorę w pralce i jak na razie po za wymianą baterii i pasa jest super.
  11. Na alledrogo kupiłem u szosa coś tam . Mam wysyłkę i odsyłkę ewentualną gratis. Model teoretycznie 😉2026. Zobaczę jak te paski leżą . Jak będzie możliwość "przemontowania /przeszycia " to będę to uskuteczniał . Lazerki wybitnie leżą na moim nienormatywnym dekielku . Przy tym są mega przewiewne , e co tam piszę , są wybitne w tej materii i przy tym prawie nic nie ważą. Więc warto będzie popełnić "druciarstwo " a raczej "niciarstwo" 🤣
  12. Zamówiłem jakiś No Name pas z Allegro za 33 zł. Jeżeli będzie poprawa, to przynajmniej wiadomo gdzie było źródło problemu. Jeżeli nie, to bez wahania wywalam i kupuję nowy.
  13. Z tego co słyszałem DB8 są ok, ale koniecznie trzeba wymienić klocki, bo seryjne to padaka. Ale mimo to to nie są heble dedykowane do DH. Jak się nie da wykręcić to nożyczki, ciach, i po sprawie.
  14. Muszę się z wami czymś podzielić. Ogłaszam smutny koniec wszelkiego DIY. Dlaczego? 3 euro cła od każdej rzeczy! Dziękuję UE za ubicie wszelkich nadziei na tanie naprawy sprzętu elektronicznego. Od wielu lat hobbistycznie zajmuję się szeroko pojętą elektroniką. Odzyskuję dane, robię latarki, naprawiam komputery i konsole, naprawiam wzmacniacze, ostatnio nawet składam gitary. Nie jest tajemnicą, że większość części zamawiałem z Aliexpress. Przykładowo, jeśli potrzebowałem układu BMS na 2 ogniwa, to mogłem go kupić na Allegro czy jakimś polskim sklepie za 20-25zł z wysyłką, albo zamówić za 5zł na Aliexpress z wliczoną wysyłką. Ostatnio czas przesyłki z Aliexpress wynosił 7-10 dni. Obecnie taki układ na Aliexpress kosztuje tyle samo co na Allegro a czasem nawet drożej. Allegro też podrożeje, bo sprzedawcy też zamawiali z Aliexpress. Wielka mi rzecz ktoś powie, przecież to jeden układ tylko. Problem poleca na tym, że obecnie każda rzecz na Aliexpress musi kosztować o 12-13zł więcej (3 euro). Ostatnio naprawiałem sporo gitar. Nowa elektronika, nowe klucze, nowe przetworniki, nowy mostek itd do starej gitary, która dla kogoś miała znaczenie sentymentalne. Cały komplet osprzętu zamawiałem na Aliexpress i kosztowało mnie to około 200zł. Za 300-350zł mogłem gościowi oddać świetnie zrobioną gitarę. Obecnie taki komplet osprzętu będzie kosztował w zakupie ponad 500zł. Ostatnie zlecenie musiałem oddać klientowi z przykrą wiadomością, że niech lepiej kupi nową gitarę, bo naprawa jego jest już nieopłacalna. A co z latarkami? Niestety to samo. Do latarek zamawiałem sterowniki, hosty, pigułki mosiężne, lepsze szybki, optyki, mocniejsze sprężynki, lepsze diody, podłoża i kable 20AWG. Każda z tych rzeczy kosztuje 3 euro więcej przy zakupie. I to w sumie niezależnie czy zamówisz jedną sztukę czy 10. Ja zamawiałem po 10 sztuk, żeby zrobić partię latarek od razu. To zamów więcej ktoś powie. Tylko, że ja nie produkuję tego zawodowo, ale hobbistycznie. A zresztą koszt tych 3 euro per rzecz rośnie liniowo. Przykład, to jest moje ostatnie zamówienie a Aliexpress (46,15zł - jakieś kupony): Dziś cena powyższego wzrosła trzykrotnie (122,43zł): Dlaczego to piszę, bo mnie to bardzo smuci. Hobby, które zajmowało mi wolny czas i przynosiło wiele radości w zasadzie zostało zabite przepisami celnymi Unii Europejskiej. Gdyby to było nawet 10 czy 20% cła dla towarów poniżej 150 euro to było by to do zniesienia, ale 3 euro na każdy element jest druzgocące. Nie wiem jak potoczy się dalej tworzenie latarek, ale na ten moment cena latarki rowerowej 220zł jest nieosiągalna. Licząc same podzespoły, każda z latarek kosztowała 150-170zł + 50zł za robociznę. Licząc wczoraj koszt samych elementów wyszło mi prawie 350zł.
  15. To jest super okazja - czterotłoczek na olej mineralny. SRAM twierdzi, że to klasa CODE a więc słuszna. https://www.bike-discount.de/en/sram-db8-mineral-oil-disc-brake-set-top-deal Za takie pieniądze to jak prezent.
  16. Mi pulsometr żyje mniej więcej dwa lata. Zawsze zabija go korozja zatrzasków, propagująca do wnętrza obudowy.
  17. Oni ewidentnie coś kompbinują. Podejrzewam, że chcą odesłać mi zepsuty rower i przy ponownej reklamacji mi to uwalić. Bo rower został do nich dostarczony 27.05.2026, więc w sobotę będzie 30 dni odkąd mają mój rower i do tego czasu nigdzie na mailu nie mam ani decycji reklamacyjnej, ani opisu w ogóle co będą robić, co zrobili, co zrobią, jaka była usterka, po prostu nic. Jedyna wiadomość którą mam na mailu brzmi, że dokładają wszelkich starań aby rower był zrobiony na tip-top, ale nigdzie nie mam nawet informacji czy tą reklamację uznają czy nie. Zdjęć rzekomo naprawionej ramy nie chcą wysłać! Najgorsza firma z jaką miałem kiedykolwiek doczynienia.
  18. U mnie rzadko zdarza się żeby pulsometr wytrzymał 3 sezony.
  19. Te magury to akurat ze sterowaniem do elektryków. Nie wiem czy można się łatwo tego dodatkowego przewodu pozbyć
  20. Trochę już osób z ultra i to tego poważnego używa Dury np Viktor Bossoni czy Alex, widzialem przebitki z TBR lub AMR i coraz wiecej osób korzysta. Na pewno nie jest to super sprzęt i głównie broni się baterią. Dla mało wymagających w tej cenie jest to super sprzęt
  21. @pecio jeżeli mój egzemplarz był wadliwy to na 100% go nie dostaniesz. Dopiero go wsadziłem do paczkomatu więc nie będzie w centrum rowerowym wcześniej niż jutro
  22. Zacytuję sam siebie i odpowiem 🙂 Przyrząd bez blaszek ma 7,6 mm, a z okrągłymi blaszkami 9,2 mm. Scenariusz bardzo pesymistyczny: dobrze zjechane klocki Shimano razem 6 mm zjechana do końca tarcza 1,5 mm odstęp między klockami a tarczą razem 1 mm Razem daje 8,5 mm, a goły przyrząd 7,6 mm.
  23. @Eathan jednak przyłączam się do eksperymentów 😉. Jutro ta Z- jedyneczka powinna być u mnie. Będę robił doktorata z paskologii. Czytałem recenzje , jednym idealnie pasuje ( z tymi paskami) , jeden miał na szyjce ale żeby paski były w " różnych rozmiarach" to nikt tego nie sygnalizował. Jutro się na własnym " deklu" przekonam.
  24. Tak czysto hipotetycznie......jak Garmin w nowym 1060 nie da wersji z " mipem" a Coros wypuściłby nową udaną 😉 generację "Duracza" to mamy spore przetasowanie ( odpływ) ortodoksyjnych " ultrasów " 😁w kierunku C.
  25. IMO nie ma znaczenia, przy przesiadce na zatrzaski pewnie i tak będzie trzeba skorygować pozycję siodła, więc obecne ustawienie nie ma znaczenia. Można spróbować trochę podnieść, co wyprostuje bardziej nogę. Nie wiem czy znajdzie się tutaj specjalista, który będzie w stanie ocenić np. czy zgięcie kręgosłupa jest ok. Generalnie jak jest wygodnie, to raczej jest ok. Pytanie jeszcze po ile godzin na raz jeździsz, jak często. Do godziny wyjdą tylko większe błędy pozycji, dopiero po 4-5h mogą wyjść wszystkie mankamenty. Przy sporadycznej i lekkiej jeździe nie spinałbym się tak o idealną pozycję. Problemy mogą być jak się zacznie za ostro i po prostu przeciąży się mięśnie i stawy, jak się wkręci zacznie faktycznie godzinami jeździć, długotrwale obciążać organizm. Na pewno warto ćwiczyć plecy, rozruszać, rozciągnąć, wzmocnić. Da to lepsze rezultaty niż najdoskonalsze ustawienie roweru, bo da kompleksowy ruch, a nie statyczną pozycję (zwłaszcza przy monotonnej jeździe szosowej).
  26. Jako punkt odniesienia: w polskiej firmie naprawa to koszt od tysiąca zł, do tego dochodzi 700 zł jeśli dostarczy się kompletny rower, a nie samą ramę. Czyli uzasadnienia dla naprawy ramy nie ma.
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
  • Dodaj nową pozycję...