Skocz do zawartości

[rower] Kupić, czy zrobić


atrepner14a

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mówię o przełożeniach, tylko o ilości zębów na każdym przełożeniu. Wiedziałem to kiedyś, ale zapomniałem. Muszę sobie trochę przypomnieć. Teraz już jestem pewien, że z montażem kół, siodełka, suportu i korby na 100% nie będę miał problemu. Jedyne czego tak naprawdę nie wiem to jak złączyć widelec z ramą i kierownicą, tego jeszcze nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jedyne czego tak naprawdę nie wiem to jak złączyć widelec z ramą i kierownicą, tego jeszcze nie robiłem.

 

Ha. Przy użyciu sterów i mostka.

 

Ten temat wygląda jak wojna w Iraku :)

 

 

 

bo chcę mieć dużo zębów z przodu i mało z tyłu

 

To se wyrwij trzonowe, zostana Ci same z przodu i luzior.

 

O skłądaniu lub kupowaniu roweru jest już podpięty temat tutaj

 

Czytaj i ucz się i nie twórz nowych rodzajów przełożeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

Nie ma korby z 4 zębatkami? A szkoda, bo chcę mieć dużo zębów z przodu i mało z tyłu. Na pewno poczytam sobie, bez tego się nie obejdzie.

 

 

Weź się chłopie ogarnij.

Jesteś autorem tematu, którego dyskusja moim zdaniem dawno temu powinna znaleźć się w koszu...

czytam wątek i nie wierzę własnym oczom :woot:

 

Jedyne czego tak naprawdę nie wiem to jak złączyć widelec z ramą i kierownicą, tego jeszcze nie robiłem.

 

Z całości twoich postów jasno wynika, że nie tylko nie masz pojęcia o składaniu rowerów, ale i podstawowych zagadnień z czego on się nawet składa.

 

Pokaż za rok, dwa.... na jakim etapie jesteś w kompletowaniu części.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... Łudziłem się, że dyskusja będzie zmierzać w sensownym kierunku, ale podpisuję się pod poprzednikami. Zbieranie doświadczeń bez podstaw teoretycznych, to bardzo droga lekcja. I dlatego zalecam trochę więcej pokory. Nie przynosi wstydu przyznanie się, że nie wie się wszystkiego, lecz udawanie eksperta w dziedzinie, o której nie ma się jeszcze większego pojęcia. Między innymi po to jest to forum, aby potrzebne doświadczenie zdobyć.

 

Jeśli budujesz rower górski, to polecam „biblię”, czyli książkę Lennarda ZinnaZinn i sztuka serwisowania roweru górskiego”. Jeśli myślisz o szosówce i znasz angielski, to ten sam autor napisał równie świetną książkę „Zinn & the Art of Road Bike Maintenance”.

 

 

 

 

To se wyrwij trzonowe, zostana Ci same z przodu i luzior.

 

Mało z krzesła nie spadłem :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gówniarz?

Weź się ogarnij człowieku. Tego typu teksty mnie denerwują, zwłaszcza że zapewne ku Twojemu zdziwieniu jestem pełnoletnim człowiekiem. Jeżeli jednak nie znasz zasad kultury, to proponuję żebyś dobrowolnie opóścił to forum, zanim wyrzuci Cię admin. Zacytuję specjalnie dla Ciebie regulamin:

" W każdym przypadku użytkownicy zobowiązani są do zachowania kultury we wzajemnych relacjach, a także poszanowania prawa i zasad współżycia społecznego. Niedopuszczalne jest w szczególności zamieszczanie jakichkolwiek treści, w tym zdjęć, nicków, avatarów lub sygnatur, które: propagują naruszanie prawa lub doń nawołują; propagują przemoc/agresję lub doń nawołują; propagują używanie narkotyków lub innych zakazanych prawem substancji; są obraźliwe w stosunku do użytkowników lub innych osób; poniżają lub dyskryminują innych ze względu na rasę, narodowość, płeć lub wyznanie; odwołują się do ideologii nazistowskiej, komunistycznej lub innej powszechnie uznawanej za zbrodniczą." 

Jest to ostatni punkt.

 

Wiem, że nie wiem wielu rzeczy, co nieco muszę sobie przypomnieć, lub się dowiedzieć. Zacznę składać rower dopiero w wakacje, jeśli będę miał na to kasę, więc spokojnie mam czas na zdobycie niezbędnej wiedzy. Ten temat z myślą, że zawsze będę mógł dowiedzieć się tego, czego nie wiem, czekając na normalną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...