Skocz do zawartości

Classified

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    740
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez Classified

  1. Ja Ci poprę to sensownym argumentem, tak mi się przynajmniej wydaje że to co napiszę ma sens 1) Prawie totalna bezobsługowość 2) Dobra moc i modulacja hamowania Zamknięty układ hydrauliczny - przy założeniu jego szczelności - daje Ci wiele lat bezproblemowej jazdy (o ile producent czegoś nie poknocił w modelu i nie ma wycieków itp). Hamulce mechaniczne są wg mnie mniej czułe oraz podatne na zatarcia linek. Serwis hydraulików tez nie jest problemowy, zestawy do odpowietrzania są dostępne, można też samemu odpowietrzyć przy odrobinie inwencji i posiadania gumowych wężyków/strzykawek. To nie oznacza, że nie znajdziesz dobrych mechanicznych tarczówek. Tylko po co skoro obecnie całkiem dobre tarczówki hydrauliczne są relatywnie tanie.
  2. Coś Ty? PS. Jak przydzwonisz w samochód to koła tez mogą polecieć, napęd tak samo, zależy gdzie Cię kto uderzy albo gdzie Ty uderzysz...i w jaki samochód. Ja zacząłbym od nie zderzania się z samochodami inaczej szkoda kasy na sprzęt.
  3. No dokładnie Gościu przynajmniej jest szczery. czasami mu zazdroszczę bot ez nie chce mi się nogi podnosić
  4. Nie tylko kobiety....Mam znajomego, co wybrał rower z ramą damką, bo cytuję "nie chce mi się nogi podnosić".
  5. Axisy miały chyba piasty RM30 Shimano, więc bez wymiany piast się nie obejdzie.
  6. Nie wiem co to za maniacy? Amor zawsze jest pomocny w terenie. Pozwala ci zachować kontakt z podłożem w o wiele większym zakresie niż w rigidzie nie mówiąc o wygodzie. W przypadku fatbike'ów i śniegu: Do śniegu trzeba dobrać ciśnienie, dobrać opony i dobrać technikę. Żadna ilość fantastyki internetowej tutaj nie pomoże. Nie sprzęt a technika czyni z ciebie zawodnika.
  7. Szczerze, to ja bym o te rysy kopi nie kruszył. Co najwyżej pomarudził w rozmowie ze sklepem, może parę groszy urwiesz z tej sprawy. I to tyle. Nie dziwię się, że tak je przezywasz - w końcu chciałes mieć lśniace cacko a tu taki zgrzyt. Ja zawsze bałem się kupować rower w sieci, chociaz nabyłem tym sposobem dwa nowe cannondale dla siostry i szwagra i oba przyszły zapakowane jak należy, więc niby wszystko w porządku. Swoją drogą na przyszłosc nie dziaduj tych paru dych i kup w stacjonarnym jak możesz, zobacz ile nerwów byś sobie oszczedził.
  8. Classified

    [2017] Specialized

    Mnie tam nie rusza cały ten marketingowy bełkot, w końcu o to chodzi. Firma musi sprzedawać rowery, pasjonatów meczą te opowieści ale cóż reklama dźwignia handlu... Oczywiście słowo "rewolucja" jest dość grube w kontekscie tego, ze Specjalizowany, podobnie jak inne marki, raczej ewoluuje istniejace rozwiazania i udziwnia je, anieżeli rewolucjonizuje. Czasami mnie zastanawia kto wymysla schematy kolorystyczne do niektórych modeli. I czy ta osoba ma problemy ze wzrokiem. No ale to moja prywatna opinia.
  9. To ten sam bike o którym pisałeś że amor nie pracuje? Ten co ma amor od Bullet Bros? Tak jak pisałem w tym wątku znam ten amor z boskich lat 90 i wg mnie nie opłaca się go reanimować (kwestia gustu oczywiscie) bo pracował jak szit i swoje ważył. Musisz podać specyfikację komponentów aby ktoś coś zasugerował, bo ze zdjecia widać bardzo niewiele, praktycznie nic co mogłoby pomóc w wycenie.
  10. Classified

    [2017] Kross

    ...i na co ten katalog 2017 jak i tak trzeba będzie czekać na przecenę
  11. Ja pier papier jakie emocje. Wg mnie to szajsowa kontrola jakości i da radę to poprawić jak ktoś lubi grzebać... Trzeba by obadać: czy układ nie jest zapowietrzony, czy oba tłoki są idealnie gładkie, nie zabrudzone, czy pracują równomiernie i cofają się do końca.
  12. Serwis powinien Ci zrobić ekspertyzę, dać znać czy i jakie części trzeba wymienić i ile to będzie kosztować. Poproś ich o wycenę.
  13. odkręć linkę od lockouta, jeżeli manetka nie chodzi, i zobacz czy pokrętło wróci na swoją pozycję. Może być tak, że lockout jest rozwalony i ustawił się w pozycji blokady. Jest to znany problem. Moja rada - jak nie lubisz grzebać w amorach to oddaj go do serwisu.
  14. To polska, poznańska firma. Składają rowery na zamówionych przez siebie ramach we własnym malowaniu. Wg mnie nic innego jak podobne tego typu marki.
  15. Ja tak uważam, abyśmy nie dali się zwariować. Nie wiem jaki cel ma mieć znakowanie? Jak przeciw kradzieży to i tak niewiele pomoże, a jak dla identyfikacji to imo nity czy klej przemysłowy np jak do bloków silnika faktycznie załatwią sprawę. A zerwać i tak zerwą...jak już baaardzo tego chcesz możesz ją przyspawać. Ale wizualia z tym zwiazane i ponowne poprawki lakiernicze mogą Cie zniechęcić.
  16. Dwustronnie klejąca tasma samochodowa. Efekt murowany.
  17. No to luz. Dolicz do tego cenę klocków. A co do tego co sprzedawca pisze, to fakty są czasami inne Nie żebym Cię zniechęcał, ale bierz pod uwagę to, że to co mówi sprzedajacy trzeba przesiewać przez baardzo drobne sito. Trail ma tą wadę o której pisałem. Wziąłbym chyba prędzej Nine.
  18. Ja bym wziął te Nine o ile jesteś w stanie naprawić tłoczki jakby co. Trail..hm w nich puchły gumki tłoczka w klamkach, gówniana sprawa. Za takie pieniążki nie ma co narzekać, zawsze możesz sobie kupić drugie i dosztukować brakujace/uszkodzone elementy.
  19. Zależy od stanu. Zapowietrzenie usuniesz raz dwa. Tarczom wszystko jedno czy sciskał je mechanik czy hydraulik.
  20. Pod tym całym syfem jest kawał dobrej jakości materiału. No ale sprzęt klasowy wiec i lata przetrzymał z gracją A co do tych technologii aerodynamicznych to raczej metoda na naciągnięcie szprych. Moja babcia miała coś podobnego w swoim rowerku.
  21. Czyli podsumowując i parafrazując pewien znany film... Hamulce te mają jako takie może i swoje plusy, ale rozchodzi się o to, aby te plusy nie przesłoniły wam minusów
  22. Rezonuje bo albo zacisk jest nierówno (odkręcasz śruby mocujace zacisk do ramy/amora i ustawiasz albo na oko albo z wkładkami np kartonowymi ale koniecznie przy założonym kole i tarczy), albo (ew oraz) tarcza ma bicie. Każda tarcza ma bicie, im bardziej ażurowa tym łatwiej się go nabyć. Zdejmij tarczę i połóż na idealnie płaskiej powierzchni, podotykaj i postukaj na obwodzie, zobaczysz czy się chyboce czy idealnie równo przylega do powierzchni z jednej i drugiej strony. Zresztą bicie może być w ten sposób niedostrzegalne. Rozwiazanie: Regulacja zacisku ew prostowanie/wymiana tarczy.
  23. Nie, jednakże idac tropem wykorzystania zacisku do sztycy można coś takiego zrobić. Wyjąwszy szybkozamykacz i zostawiwszy sam pierścień zaciskowy, używając pierścieni redukujących średnicę otworów przez które przechodził bolec szybkozamykacza do Ø ~1mm. Do wybierania linki można użyć manetki zmiany biegów starego typu, np SIS. Mi nie przeszkadzało robienie tego poprzez sięgnięcie ręką pod siodło, ale sądzę że w/w metoda mogłaby zdać egzamin.
  24. Każda opaska zaciskowa z możliwością szybkiego otwarcia, taka jak np zacisk do sztycy, powinna wystarczyć, a że fi jest większe niż wysuwanej tulei, więc ja na przykład miałem półpierścień wewnątrz zacisku pozwalający ścisnąć tuleję i przy odrobinie regulacji osiągnąłem zamierzony efekt. Wstyd się przyznać, ale swoją wysuwaną sztycę gdzies posiałem, bo chetnie wrzuciłbym zdjęcia, aby "uchylić rabka tajemnicy" Dla mnie budowa sztycy od podstaw mijała się z celem, szkoda mi było zasobów i czasu więc budowałem na bazie najtańszej amortyzowanej sztycy z nabojem gazowym jako medium tłumiącym.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...