Skocz do zawartości

[Amortyzator]Rock Shox Reba - Porady serisowo-eksploatacyjne


Orzech89

Rekomendowane odpowiedzi

od niedawna jestem posiadaczem nowej Reby model z 2011 roku. Mam pytanie do użytkowników tego amora co zrobić aby pracował tak jak na filmie http://www.youtube.com/watch?v=OBznyE9AVlE&feature=fvst próbowałem już róznych ustawień wiecej negatywnej i na odwrót wiekszy sag etc. czy to jest kwestia dotarcia, może serwisu, wymiany oleju sam już nie wiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz skok?

Bo zauważyłem, że RSy im większy mają skok tym ładniej pracują.

Tak czy inaczej praca by była taka jak na filmie zależy od ciśnienia i od tego czy są nasmarowane golenie:

-brunox

-nasączone gąbki pod uszczelkami

-nasączona gąbeczka w negatywnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz skok?

Bo zauważyłem, że RSy im większy mają skok tym ładniej pracują.

Tak czy inaczej praca by była taka jak na filmie zależy od ciśnienia i od tego czy są nasmarowane golenie:

-brunox

-nasączone gąbki pod uszczelkami

-nasączona gąbeczka w negatywnej

 

 

Nie polecam smarowania goleni amortyzatora Brunoxem, wypłukuje smar z gąbek smarujących goleń. Lepiej już to robić tym samym olejem, który mamy w goleni. Czyli "wlać" oleju pod uszczelkę, wcisnąć kilka razy golenie, następnie wytrzeć golenie szmatką - takie działanie sprawia, że amorek pracuje płynniej przez dłuższy okres czasu w porównaniu do Brunoxa.

 

Pozdrawiam,

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ikavior, co w przypadku nowych amortyzatorów? Nie mam pojęcia jaki jest tam olej (RS Reba 29), za to mam w domu Brunoxa, którego jeszcze nie użyłem w tym nowym amorku... Skoro używanie Brunoxa ma zaszkodzic, to po co i dla kogo on w ogóle jest i dlaczego jest tak szeroko polecany? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skok mam ustawiony na 100 mm waga 75 kg ustawienia + 100 - 115.

Co do Brunoxa też różne rzeczy na jego temat słyszałem jedni mówią że po przez smarowanie brunox wciąga nam do środka amora cały syf, a z kolei Harfa w PL instrukcji amorów RS z roku 2005 poleca preparaty brunoxa i reklamuje je jako środki konserwujące amortyzatory i komu tu wierzyć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawiania motion control - w pozycji środkowej gdzie amortyzator nie jest zablokowany ani całkowicie odblokowany, jest ''średni''. Chodzi mi o to, iż w tej pozycji podczas uginania amora słychać coś jakby ''piszczenie, trzeszczenie'' oleju. W pozycji całkowicie otwartej czy zamkniętej tego nie ma.

 

Więc czy owe ''trzeszczenie'' jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brunox Deo jest zalecany do stosowania przez Rock Shox, w necie są testy itp. Odpal amortyzator na sucho, zobacz jak pracuje, następnie spryskaj delikatnie brunoxem i zobacz różnicę.

 

Ikavior ma rację co do jednego - górne golenie można też nasmarować szmatką nawilżoną płynem do amortyzatorów (ja stosuję motorex). Jednak przed maratonem wolę wygodniejszy spray brunoxa, leciutko sprysnąć, ugiąć kilka razy amortyzator i zetrzeć nadmiar smaru wraz z brudem który wymył spod uszczelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Proszę pomóżcie w okresleniu parametrów. To co widzicie na fotce to goleń Reby RL 29 która oficjalnie wg katalogu ma 80 lub 100mm.Zdjęcie pokazuje golen po całkowitym spuszczeniu powietrza z obu komór. Po wyciagnięciu na max golen ma 100mm. Czy zatem skok jest ustawiony właśnie na 100mm?

Pytam bo na fotce widać dolna skalę ale dolna uszczelka kończy się jakby na 5% i już sam nie wiem czy oby na pewno jest 100mm.

post-1182-0-18833200-1335215319_thumb.jpg

Edytowane przez Placek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że przy wymianie olejów powinno się olej do dolnych goleni wlać okej pod jakimś kątem? Podobno wtedy wpłynie to lepiej na cały układ...

Czy nie kombinować z pozycjami, tylko zalewać ''do góry nogami''?

 

 

Lej jak ci pasuje, byle nie wyciekł podczas skręcania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem kolejne pytanie.

Ważę 80kg wg instrukcji powinienem pompować jakieś 120PSI co jest oczywiście bzdura bo amor przy 120+ 0- ani drgnie. Zatem napompowałem 100+ 90- i mam 10%SAG. Czy waszym zdaniem lepiej zbijać + czy podciągać -? jedna z teorii mówi żeby SAG ustawiać tylko na podstawie + a komorę - cały czas mieć na 0. Niestety u mnie żeby pojawił się SAG przy 0- to muszę mieć 60+ a to już chyba przesada.

Edytowane przez Placek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na poczatku tematu, metoda faktycznie słaba bo tylko komora + napompowana nic nie daje , dopiero gdy wpuścimy choćby trochę powietrza do - amortyzator zaczyna pracować.

 

Andrew.

Napisałeś by róznica była ok 10PSI pomiędzy komorami - czy to jest jakaś stała wartość czy po prostu Tobie z taką róznicą najlepiej się jeździ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ Spróbuj chociaż przejrzeć temat :whistling:

 

W którym 10% to odpowiedzi nawiązujące do jego strojenia, a cała reszta odnosi się do serwisu i eksploatacji, a załoga moderatorska nie ma zamiaru zrobić porządku w tym temacie...

 

Zatem kolejne pytanie.

Ważę 80kg wg instrukcji powinienem pompować jakieś 120PSI co jest oczywiście bzdura bo amor przy 120+ 0- ani drgnie. Zatem napompowałem 100+ 90- i mam 10%SAG. Czy waszym zdaniem lepiej zbijać + czy podciągać -? jedna z teorii mówi żeby SAG ustawiać tylko na podstawie + a komorę - cały czas mieć na 0. Niestety u mnie żeby pojawił się SAG przy 0- to muszę mieć 60+ a to już chyba przesada.

 

Również ważę 80KG, Reba 2009 SL, po pełnym serwisie - [+105psi][-90psi]. Sag 20%, płynna mięciutka praca, a w cięższy teren +110psi do +115psi

 

Pozdrawiam,

K.

Edytowane przez ikavior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...