Skocz do zawartości

[Amortyzator]Rock Shox Reba - Porady serisowo-eksploatacyjne


Orzech89

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem po serwisie najpierw był brak blokady dolałem oleju do tlumika i po problemie,ale po dwóch dniach jest problem taki, rano wyciągam bika a tu sztywny myślę co jest blokada odblokowana a tu reba sztywna.Zaparłem się i poszło ugina się wszystko działa ale na drugi dzień znowu to samo czyżby jednak za dużo oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

Nazwa tematu to: Rock Shox Reba - dostrojenie. Przejrzałem właśnie 48 stron tego tematu i dochodzę do wniosku, że moderacja winna zmienić nazwę na: Rock Shox Reba - wszelkie problemy z działaniem i serwisem Reby, jak i w wszystkie inne problemy z tym amortyzatorem.

 

Szanowna moderacjo, bardzo bym prosił o zrobienie porządku w tym temacie, bo 90% postów w ogóle do niego nie nawiązuje.

 

Pozdrawiam,

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam sie do prośby. ja nadal testuję różne ustawienia, bo z informacji tu zawartych niewiele można się dowiedzieć.

 

żeby nie było OT.

Reba SL 2010. Skok 100mm, waga ~80kg. Przy jeździe w granicach 100-115psi lagi mi się dosyc mocno zapadały. Obecnie mam ustawione na 130/115 - nie buja, SAG mniej więcej prawidłowy, nie dobija amora, korzenie i kamienie bierze całkiem ładnie, dobrze amortyzuje na większych dziurach i spadkach, ale liści nie wybiera. Z komorą pozytywną w dół już iść nie mogę, więc zacznę podbijać negatywną do mementu, gdy zacznie za mocno bujać, wtedy znów pozytywna.

Ogólnie im wieksza waga, to ciężej precyzyjnie Rebę ustawić. Większe siły, wieksze bezwładności, mniejsze granice błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Moja waga 76-80kg, Reba SL 2009 po świeżym pełnym serwisie. Ciśnienie 120+125- (SAG w porządku), wybiera ładnie korzenie i średnie dziury, na większych jak i bardzo małych czuć wszystko na rękach.

To wrażenia po pierwszej jeździe, następne ustawienie, które przetestuję to 110+105-. Zobaczymy.

 

Pozdrawiam,

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reba SL 2010. Skok 100mm, waga ~80kg. Przy jeździe w granicach 100-115psi lagi mi się dosyc mocno zapadały. Obecnie mam ustawione na 130/115 - nie buja, SAG mniej więcej prawidłowy, nie dobija amora, korzenie i kamienie bierze całkiem ładnie, dobrze amortyzuje na większych dziurach i spadkach, ale liści nie wybiera. Z komorą pozytywną w dół już iść nie mogę, więc zacznę podbijać negatywną do mementu, gdy zacznie za mocno bujać, wtedy znów pozytywna. Ogólnie im wieksza waga, to ciężej precyzyjnie Rebę ustawić. Większe siły, wieksze bezwładności, mniejsze granice błędu.

jak chcesz żeby reba ładnie pracowała na małych nierównościach a jednocześnie mniej sie zapadała przy hamowaniu itp to zmniejsz komorę pozytywną np poprzez dolanie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Panowie wybaczcie, ze zapytam o oczywistosc, ktora w tym temacie byla poruszona na 100%, bo sam kiedys o tym tu czytalem. Zycie nie pozwala na tyle czasu, aby teraz usiasc i czytac.

 

Mam rebe SL 2011. Wypadalo by jej tam oleju dolac. Sezon zaczal sie i przypomnialem sobie o tym. Jaki olej? Ile i gdzie to wlac? Czytalem tutaj tez kiedys o czym cos jest lepsze od oleju. Taki pol smar jakby. Oczywiscie drozszy. Ktos kojarzy? Warto zaplacic i kupic?

 

Pozdrawiam. I z gory dziekuje za porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Rebie RL 29 2012 mam napompowane +135 -145 na mojej pompce beto. Przy jeździe po ulicach i ścieżkach rowerowych ładnie pracuje. W terenie nie miałem możliwości jeszcze sprawdzić.

 

Czy u Was też podczas odkręcania nakrętki na wentyl czuć, że w wentylu jest inne ciśnienie? Zastanawiam się czy to kwestia zmian ciśnienia atmosferycznego czy może wentyl trochę przepuszcza, choć wentyle chciałem dokręcić i były ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki skok, jaka wga?

 

Ja ostatnio zmieniałem ciśnienia i wyszło, że były trochę wyższe niż myślałem. było +140 -115, zmieniłem na +130 -120 i Reba zaczęła płynniej pracować, ale nadal jest twarda na małych nierównościach. Jak za mocno idę z negatywną to mięknie, ale też zaczyna się zapadać. Waga 80, skok 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam szanownych forumowiczów. Wczoraj wykonałem serwis swojej reby i zabrałem się za zmianę skoku z 80mm na 100mm. Ku mojemu zdziwieniu po otworzeniu komory z ukazały mi się dwie podkładki takiej jak na zdjęciu poniże, z tym, że obie były pęknięte w połowie. Tak jakby każda była przepołowiona na pół. Nie mam pojęcia czy jest to wina serwisu, który serwisował mi rebę po raz pierwszy parę lat temu, czy może siły działające na amortyzator dokonały takiego spustoszenia. Co dziwne w pracy amortyzatora nic kompletnie się nie zmieniło. I tutaj moje pytanie, czy wie ktoś może gdzie w Polsce dostać takie części zamienne? Potraktowałem je kropelką, ale nie wiem czy będzie to wystarczająco mocne połączenie. Na zagranicznych aukcjach znalazłem takie podstawki tyle, że całe "zamknięte" i nie wiem czy mają taką samą średnicę i będą pasowac. Ewentualnie czym poleciliśbyście je skleić?

img0395si.jpg

Edytowane przez hakervip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy blokada w Rebie sluzy tylko do podjazdow gdzie amor ma nie pracowac, czy mozna ustawic w miare lightowo Floodgate i jechac caly maraton na wlaczonej blokadzie? Maraton raczej po polnych drogach i ustawienie powietrza w Rebie zdecydowanie zbyt miekko - zwykle jezdze po trudnym terenie gorskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moją rebą. Napompowałem +125 -120, sprawdziłem po jakimś czasie i w negatywnej komorze ciśnienie spadło do ok 60. Dopompowałem ją, i po ok. tygodniu to samo - znowu ~60 w negatywnej. Czy jest szansa, że winne są uszczelki i pomoże wymiana, czy to raczej coś poważnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...