Skocz do zawartości

[Amortyzator]Rock Shox Reba - Porady serisowo-eksploatacyjne


Orzech89

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, pawel2208 napisał:

ale potrzebujesz smaru do amortyzatorów  i odpowiedniego oleju.

Zapasowe uszczelki przyszły mi wraz z amortyzatorem - nazywa się to RockShox Service Seals, czy są to wszystkie uszczelki jakich będę potrzebował? Jaki smar i olej do amortyzatorów będzie odpowiedni? Może ktoś mi podać nazwy przykładowych produktów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smar do komory powietrznej military grease pm600

Smar pod uszczelki kurzowe rock shox sram butter

Olej do goleni dolnych rock shox 15wt

Olej do tłumika rock shox 5wt

Odnośnie uszczelek w komplecie to RS dodawał albo pełny service kit (kilkanaście oringów, kilka podkładek, uszczelki i gąbki kurzowe śruby itp.) albo tylko uszczelki kurzowe i gąbki. Jeśli masz ten pełniejszy to masz wszystko.

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Planuję zrobić pełny serwis i wymienić wszystko, co mam zapasowe. Już kupiłem sram butter, olej 15wt i 5wt. Natomiast w manualu, który znalazłem jest napisane, że w przypadku Reby do komory powietrznej można użyć również sram butter, więc nie kupowałem military grease pm600. Mam nadzieję, że wszystko dobrze zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jeszcze izopropanol, szmata i jakiś długi patyk.

Odnośnie SRAM Butter do komory powietrznej to można aczkolwiek w fabrycznym manualu zalecają pm600. Sam robię dla klientów jak fabryka chce a dla siebie na SB. Na SB lepiej pracuje ale nie przetrwa 4 sezonów bez dotykania jak pm600.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eazy napisał:

Też czekam na DA do Reby :)

Widzę, że kolejny raz rowerowe potrzeby mamy dość zbieżne :P Mój plan to kupić DA i za jednym zamachem powiększyć skok do 11 cm – geometria się nie pochrzani, a to 10% skoku więcej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobi :). Swoją drogą mam Yari DA MC i jak wsiadłem na niego z Pike'az DA i z chargerem to byłem przekonany, że Yarek ma Chargera. Potem okazalo sie, że ma MC fabrycznie tunowany żeby Rappid Recovery działał b.szybko (producent wręcz wspomina o naśladowaniu pracy chargera). Różnice pojawiają się właśnie na długich szybkich i trudnych zjazdach gdzie w MC zdarza się że wideł nie zdąży wrócić do pozycji nominalnej i dostaje kolejne strzały z koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje czekać, aż DA pojawią się w sprzedaży :)

Edyta: gdzie w Rebie można znaleźć dokładne oznaczenie modelu (A2, A3, A7, etc.)? Nie wiedzę nigdzie na widelcu tego oznaczenia a szukam zestawu serwisowego pod 120mm 27,5+/29 boost. Przypuszczam, że będzie to wersja A3, ale wolałbym nie kupować w ciemno :)

Edytowane przez Eazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Wyszło, że mam wersję A6. 

Od razu pokazało pasujące service kit'y:

00.4315.032.420

BASIC SERVICE KIT - REBA A3 -A6 (2014-2016)

00.4315.032.611

BASIC SERVICE KIT - REBA A5-A6 BOOST™

11.4018.018.001

FULL SERVICE KIT - SID/REBA SOLO AIR A2-A6 (2013-2016)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 2017 w rebach SA nie wprowadzono żadnych istotnych zmian i praktycznie wszystkie bebechy pasują tak więc można było kupować w ciemno ;)

Od 2017 zmienili golenie dolne, śruby, koronę, korki górne i trochę bebechy tłumika. W każdym razie nadal większość elementów pasuje ze "starych" servie-kitów.

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dokumosa napisał:

Do 2017 w rebach SA nie wprowadzono żadnych istotnych zmian i praktycznie wszystkie bebechy pasują tak więc można było kupować w ciemno ;)

Zatem, czy posiadając Rebę z 2016 dla koła 27,5 będę mógł bez problemu zaaplikować do niej DebonAir od SIDa jak już pojawi się w sprzedaży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...