Skocz do zawartości

[Amortyzator]Rock Shox Reba - Porady serisowo-eksploatacyjne


Orzech89

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Spuszczałem powietrze z amora na oko i chyba trochę przedobrzyłem. Teraz chodzi jak po maśle, ale na większych wertepach dobija do końca.

Chcę w związku z tym zakupić sobie pompkę do amora, ale też nie wydawać za dużo kasy.

Znalazłem na allegro coś takiego LINK.

Nada się taka pompa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 bar to jakoś mało, tyle to mają pompki do kół w rowerach szosowych, a te do amortyzatorów mają skalę do okolic 20 bar. Popularne są pompki Beto (ok. 60 zł), ale jest o nich trochę złych opinii. Psuje się wężyk czy zawór, coś w ten deseń. Na forum widziałem dobre opinie o tej pompce: https://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/pompki-rowerowe/do-amortyzatorow/p,pompka-do-amortyzatora-gs-01-z-zaworem-upustowym-giyo,4585.html?skad=googlepla&gclid=Cj0KEQiAtK3DBRCBxt-Yxduq5p4BEiQAbFiaPdcJolpxhl94D9vRfQJnhMx5O2L6nqYJLZImoWRPaU8aAgaj8P8HAQ. Jest też nieco tańsza wersja bez zaworu upustowego https://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/pompki-rowerowe/do-amortyzatorow/p,pompka-do-amortyzatorow-gs-01-bez-zaworu-upustowego-giyo,351692.html. Wydaje mi się, że lepiej zainwestować w coś takiego i mieć niezawodny sprzęt niż kupować pompkę po taniości, bo jak nie zda egzaminu albo się zepsuje to ostatecznie wyjdzie drożej.

 

Czym jest ten zaworek upustowy i co mi daje ?
Nie jestem pewien. :)
Edytowane przez MD11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

wyciągał ktoś wideł z modelu canyon gc 6.9 ? jest na to jakiś patent ? odkręciłem mostek, zdjąłem podkładki , nakładkę na stery i ....doopa. Nie drgnie. Stukałem młotkiem gumowym po rurze to samo. W razie potrzeby wrzucę zdjęcie jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O niego.

 

nie próbowałem :icon_confused:. Jeśli chodzi o ten szary pierścień , skoro mówicie że to o niego chodzi to ok, spróbuję jakoś się dobrać żeby go nie zniekształcić.

W piątek albo sobotę wrócę do tematu to sam znać

 

 

edit:

dokładnie o niego chodziło. Trzeba było tylko głębiej włożyć śrubokręt. Dzięki za pomoc.

Szkoda tylko, że przy okazji wyszło że stery jakieś takie słabe :(

Edytowane przez niuti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej Pany :) Takie szybkie pytanko do ekspertow ;)...Amortyzator Reba SoloAir nowa, przebieg 800km, na podjazdach podczas wlaczonej blokady slychac takie stukanie pukanie, wylacze blokade i cisza jak makiem zasial. Dodam, ze na plaskim gdy jade na blokadzie stukania nie ma, tylko podczas podjazdow. Jest sie czym przejmowac czy to normalne?

Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, a jak serwisujecie swoje reby? Chodzi mi o interwaly, trzymacie sie sztywno zalecen Rock Shox'a czyli co 50h wymiana oleju, a co 100h wymiana uszczelek? Pytam, bo z tego co wyczytalem to nie ktorzy robia to tylko raz na rok. Jezdze jakies 6kkm/sezon, praktycznie w kazdych warunkach, no moze jak ulewa to odpuszczam ;) i niby z tego by wynikalo, ze lepiej ja serwisowac, ale jak to wyglada u Was? Nie chce byc nadgorliwy, bo wiadomo... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełny serwis raz do roku , podstawowy można częściej (zależne od warunków w jakich przyszło jeździć) , wymiana uszczelek w miarę potrzeby. Jakby wszystkie rzeczy robić zgodnie z zaleceniami producentów to serwisowanie zajmowałoby drugie tyle co sama jazda (albo i więcej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Pełny serwis raz do roku

Bez może popadania w skrajności, ludziska kochane, wyjęcie sprężyny z goleni wymaga zmiany uszczelek ( chyba że wyjmujemy bo coś tam nie halo, mamy uzasadnienie), skoro ich nie zmieniamy na jakiego muchomora ją wyjmować ? Szczelna? no szczelna, no to syf sie nie dostanie, to po co tam zaglądać?

Z tłumikiem podobnie, nie cieknie - nie ruszamy uszczelek. można wyjąć górę sprawdzić stan oleju fajny - zostaje, nie fajny - wylatuje.

 

Pamiętajcie, póki widelec nie gubi powietrza i oleju nie należy być nadgorliwym, bo może zacząć po nie przemyślanym serwisie. A w tedy wyskakujemy z cebulionów na uszczelki.

 

Natomiast mały serwis, zdjęcie dołu, wymycie, nasmarowanie a i owszem, polecam nawet i 5 razy w sezonie jak ktoś lubi się taplać w błocie. Wymiana kurzówek ... no ok, to nie jest inwazyjne. A no i mantra bikera ... czyścimy golenie przed lub po każdej jeździe ...

 

Jak tego nie przestrzegamy to i reszta szybciej nam padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, póki widelec nie gubi powietrza i oleju nie należy być nadgorliwym, bo może zacząć po nie przemyślanym serwisie. A w tedy wyskakujemy z cebulionów na uszczelki.   Natomiast mały serwis, zdjęcie dołu, wymycie, nasmarowanie a i owszem, polecam nawet i 5 razy w sezonie jak ktoś lubi się taplać w błocie. Wymiana kurzówek ... no ok, to nie jest inwazyjne. A no i mantra bikera ... czyścimy golenie przed lub po każdej jeździe ...

 

Dzieki Puklusie za wyczerpujace objasnienie ;) Mysle, ze w takiej sytuacji najlepszym zdroworozsadkowym podejsciem do tematu bedzie

 

Mały serwis (wymiana oleju w dolnych lagach, czyszczenie gąbek, nowy smar na uszczelki) - w połowie sezonu Duży serwis (wymieniam wszystkie uszczelki, oringi, gąbki, smary i oleje) raz w roku - na końcu/początku

 

 

Dziekuje Panowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Panowie i Panie,

to mój pierwszy wpis więc proszę o wyrozumiałość i pomoc.

Zakupiłem sobie używaną Rebę RLT solo air 27,5. 100mm skoku.

Poprzedni właściciel nigdy nie robił jej serwisu. Chodzi dobrze ale po przeczytaniu wpisów na forum pomyślałem by chociaż mały serwis zrobić.

Kupiłem olej motul VI 400 i tu pytanie - gdzie go wlać?

Jak w ogóle wziąć się za wymianę tego oleju?

Z góry dziękuję za wyrozumiałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...