Skocz do zawartości

[opony] Smarowanie opon


Rekomendowane odpowiedzi

Siemano. Myślałem posmarować czymś opony, żeby się nie brudziły no i też elegancko na czarno prezentowały. Olej silnikowy, czy pasta do butów? Tylko pasta do ubrudzi białe napisy na oponie, więc tutaj minus. 

Jakieś pomysły na inne specyfiki sprawdzone?

Edytowane przez Scoobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę czymś je opędzlować, bo nie chce mi się szorować z błota po każdej trasie, a wkurza mnie ten brud. A wosk do auta? Próbował ktoś? 

Od spodu to myślę, że problem byłby tylko przez pierwsze kilka kilometrów, później zwyczajnie się zedrze, a w rowkach zostanie i tam też błoto nie będzie przywierać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Scoobek napisał:

Chcę czymś je opędzlować, bo nie chce mi się szorować z błota po każdej trasie, a wkurza mnie ten brud. A wosk do auta? Próbował ktoś? 

Od spodu to myślę, że problem byłby tylko przez pierwsze kilka kilometrów, później zwyczajnie się zedrze, a w rowkach zostanie i tam też błoto nie będzie przywierać. 

Tak sobie myślę. Nie powiązałeś faktów i nie wyszło Ci, że opona jest odpowiedzialna za przyczepność roweru do podłoża?

Jak myślisz, jak coś się nie klei opony, to przypadkiem nie jest ona śliska?

5 minut temu, Scoobek napisał:

Na tym forum ludzie dętki ważą, żeby kilka gietów zaoszczędzić, a ty się śmiejesz z tego, że chcę mieć czyste opony? 

Bo Twój pomysł jest najwzyczajniej w świecie niebezpieczny. Ja myję nowe opony wyjęte z pudełka, bo czasami mają na sobie resztki z procesu produkcji, A Ty chcesz je nabłyszczać.

Wiesz że jak coś się błyszczy, to jest nazwyczajniej w świecie śliskie?

Wiesz że opona styka się z podłożem także miejscami "między rowkami"?

O profesjonalnych środkach jakich chcesz użyć, nawet nie wspominam.

Edytowane przez Krypto.Szosowiec
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Eee tam, mi rok temu czymś opony wyczyścili w serwisie tak, że wyglądały lepiej niż nowe, ale co to dokładnie było, to nie mam pojęcia (jakiś ładnie pachnący nabłyszczacz po myciu), bo się na nich obraziłem za niedoróbki, i z nimi nie gadam. Fakt, że łapały przez jakiś czas mniej brudu :yes:

3 godziny temu, Scoobek napisał:

Na tym forum ludzie dętki ważą

Niektórzy nawet powietrze w oponach...:teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...