Skocz do zawartości

[Tarcza hamulcowa] Sram Centerline podróbki


piotrmocko

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Posiadam oryginalne tarcze hamulcowe SRAM Centerline w Canyon Grizl z hamulcami Rival AXS i postanowiłem takie założyć też do Giant Trance z hamulcami Deore M615.

Pojedyncza tarcza w sklepach rowerowych w zależności od rozmiaru i mocowania kosztuje od około 150 zł w górę. Natomiast na AliExpress można znaleźć komplet dwóch tarcz za 70 zł, a na Allegro komplet za 140 zł.

Postanowiłem zaryzykować zakup na Allegro i sprawdzić co otrzymam. Tak jak się można było spodziewać otrzymałem podróbkę. Tarcze zwróciłem i otrzymałem zwrot.

Jak rozpoznać podróbki tarcz SRAM Centerline?

Podróbki można poznać po kilku cechach:

  • przede wszystkim krawędź tarczy jest czarna, ostra i niewypolerowana
  • data produkcji jest stara, najczęściej jedna z tych: TA 16 JUL 14 (160mm), TA13AUG20 (180mm), TC13DEC16 (203mm)
  • śruby są załączone w woreczku zamiast sztywnym opakowaniu plastikowym
  • śruby mają gwint do samej główki zamiast około 1-2 mm bez gwintu przy samej główce
  • na pudełku nie ma naklejki producenta, jest tylko puste miejsce na klapce

Krawędź oryginalnej tarczy poniżej

centerlineoryginalna.thumb.jpg.a0231c18f6b353aa3484729fa50594af.jpg

 

Krawędź podróbki poniżej

centerlinepodrobkakrawedz.thumb.jpg.1d88f003d92bbaaf38fdcaafc672e077.jpg

 

Podróbka 180 mm poniżej

centerlinepodrobka180.thumb.jpg.3744d8de856113ef5444164360f16467.jpg

 

Podróbka 203 mm poniżej

centerlinepodrobka203.thumb.jpg.36e81f6816b62fa74e6ee2c2830b5465.jpg

 

Film przedstawiający wymienione różnice

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem chińczyka i oryginał. W praktyce obie trudno rozróżnić pod jakimkolwiek względem. Działały tak samo. 

Skontaktowałem się ze sprzedawcą i Aliexpress uznało moją reklamację - dostałem pieniądze bez zwrotu towaru.  

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo myślę. Sam nie kupuję chińszczyzny, ale są rzeczy których cena jest tak chora jak klocki za 60zł/szt. (albo para? zestaw na 1 hamulec), gdzie do samochodu (celowe porównanie do samochodu przez ilość materiału) kosztują 80zł. Z tarczami to samo, kawałek cienkiej blachy za 180-200zł/szt. to przegięcie. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie maił bym nic przeciwko takim towarom gdyby...to tylko nie były podróbki. Ok, niech sobie azjaci robią te tarcze na podobieństwo i wzór srama, ale niech one nazywają się jakoś inaczej. Wtedy każdy podejmuje sobie decyzje. Natomiast tutaj jest ewidentnie podróba, być może tej samej jakości, ale podróba. To zwykłe oszustwo, kupując je wspiera się oszustów. Kwestie finansowe to zupełnie inna sprawa.

Edytowane przez lewocz
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to jesli ktoś tu jest oszustem to jedynie kupujący ;) Kitajce robią wszystko zgodnie z ich prawem oraz normami społecznymi i etycznymi ;)

A swoją drogą ciekawe jest to, że wszystkie oryginalne tarcze hamucowe shimano produkowane w chinach są tak spitolone a podróbki marnych tarcz srama robią się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dokumosa napisał:

Ja nawet nie oczekuję, że tam będzie napis SRAM czy identyczny kształt. Ważne żeby robiły robotę i nie kosztowały 20EUR/szt.

No to już była wiocha po całości. Natomiast skoro to tylko kawał blachy to z mojej perspektywy wolę wesprzeć jednak branżę z Tajwanu a nie złodziei. Są tarcze może nie tak tanie jak z ali ale za okolice 5 dych sztuka i takie wybieram. To nie jest produkt, który się wymienia sezonowo więc bez jajec z tymi kosztami. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet dałbym te 6-7 dych za prawilne rt66 (takie jak były kiedyś) ale nie ma żadnej markowej alternatywy w cenie do 100zł dla tych tarcz. Jeszcze do niedawna kupowałem swisstopy ale też jakość ostatnio podupadła i te skrajnie tanie chińczyki klepane na wzór srama są wykonane od nich lepiej.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Rumcajs. napisał:

Wolę świadomie wspierać oszusta niż przepłacać 5x. 

No ale nie musisz przepłacać. Na rynku jest wiele znanych i nieznanych marek, które spełnią Twoje wymaganie.  Dlaczego kupujesz akurat Srama? Czyżby jakaś hipokryzja tutaj miała miejsce? Ty musisz dostać produkt najwyższej klasy bo to Ci się należy, ale zapłacić masz mało bo Sramowi się nie należy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lewocz Nie kupuję ich bo są podróbkami srama, tylko dlatego, że nie to najlepsza tarcza za 30zł. I to nie sram ceni tarczę za drogo, tylko wszyscy to robią. Serio, 100-150zł za blachę. 

Do mojego auta komplet tarcz ATE na przód kosztuje 290zł. Dotarło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lewocz napisał:

No ale nie musisz przepłacać. Na rynku jest wiele znanych i nieznanych marek, które spełnią Twoje wymaganie.  Dlaczego kupujesz akurat Srama? Czyżby jakaś hipokryzja tutaj miała miejsce? Ty musisz dostać produkt najwyższej klasy bo to Ci się należy, ale zapłacić masz mało bo Sramowi się nie należy?

Mojego alternatywy nie spełniają. 

Pierwsze centerline kupiłem 4 lata temu. Potem miałem dwie różne magury,  tarcze sprzedawane w Polsce jako cloud 9, pływającego hope,  dwie tarcze jagwire. Shimano nie jest moim preferowanym wyborem. Wszystkie sparowane z heblami magury, srama i shimano plus 3 chińczyki. 

Na wszystkich wspomnianych czuć było wibracje i/lub popiskiwanie, cierpiały też na niedobór prostoty. Kończyłem,  i tak pozostało, na powrocie do centerline'ów. 

Może pecha mam. Ale raczej nie da się tyle razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem doc czego zmierzasz :) czyli ten sram taki dobry jest czy może zły?  Jeśli to pierwsze to chyba warto go mieć.

Powtarzam kolejny, nie mam nic przeciwko kupowaniu innych marek, nawet tych kopiujących know how uznanych marek bo tego nikt nie powstrzyma. Ale niech to nie będzie sram tylko np ashima. Jeśli będzie ona tak dobra jak sram to wcześniej czy później ceny się zrównają.

Co do jakości towarów ogólnie jako takich nie chodzi tylko o rowerówkę to sprawa jest oczywista. Wszystko schodzi na psy. Kiedyś kupowałeś zwykły chleb w społem za rogiem i był on smaczny. Teraz taki chleb nos jakąś wydumaną przez marketingowców nazwę typu chłopski, na metry, z blachy...itp i jest uznawany za chleb premium i odpowiednio kosztuje, a czy smakuje tak dobrze jak ten ze społem....nie wiem.

Takie czasy, dzisiaj liczy się niska cena. Jakość oczywiście ma być wysoka ale to cena determinuje wybór towaru. Przecież nawet tutaj wiele osób się chwali jak to ogląda towar w realu w jakimś sklepie, a potem kupuje w internecie. Bo taniej.

Cena rządzi i mamy to co mamy. I jeszcze narzekanie, że drogie. Tyle towaru a tu narzekanie, że sram drogi. Jak by mało było ashim, zotto czy innych cesarskich.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ktoś kupuje inne tarcze niż te za 20zeta niebrandowane podróby z ali?

Taaa i jak go stać i nie ma ochoty szukać dobrze wykonanych wśród tanich to dobrze na tym wychodzi.

Tarcze mają ostre krawędzie czyszczące klocki... albo nie mają i w rezultacie zapylone klocki gorzej łapią , są wystarczająco sprężyste żeby się nie odkształcić po puknięciu... albo nie. Są krzywe już w pudełku .. albo nie, ... To że napiszesz o tarciu tego nie zmieni. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2024 o 13:05, Rumcajs. napisał:

@lewocz Nie kupuję ich bo są podróbkami srama, tylko dlatego, że nie to najlepsza tarcza za 30zł. I to nie sram ceni tarczę za drogo, tylko wszyscy to robią. Serio, 100-150zł za blachę. 

Do mojego auta komplet tarcz ATE na przód kosztuje 290zł. Dotarło?

A które są lepsze w tej cenie? Tak z ciekawości, bo ja tylko biorę pod uwagę HS1 i Centerline.

Dobry tani zamiennik dla taniego badziewia z blachy od shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...