Skocz do zawartości

[nakarm psa] akcja charytatywna


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam adaptowane dwie dziewczyny i uratowanego chłopaka ( siłą odbity od bardzo złego bacy). Nie wykluczam pod wpływem jakiejś sytuacji przygarnięcia kolejnego psipsiaka.  Osobiście nie wyobrażam sobie domu bez kanapowych okupantów.😁A intensywnie  karmiłem outsaiderów czyli Pika i Arniego .

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Haha, nie widzialem tego wątku  ale karmiłem te zwierzaczki po info z innego źródła. psy i koty.  Był taki myk - cookies. Codziennie karmiłem całą sforę  🤣

Edytowane przez dfq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dzieciaka miałem dwa psiaki. Potem kotka i od niej jakoś tak z 4 inne futrzaki. Niestety po jakimś czasie każdy nowy chorował i trzeba było usypiać. Jakiś szajs się przyplątał i weterynarz kazał odczekać z 2-3 lata. Zadzwoniła po tym czasie akurat znajoma z przysiółka Kasiny Wielkiej i tak przywiozłem błąkającą się kicię. Jakaż krzyżówka dachowca z persem. Jest już z 15 lat i zbliża się nieuniknione aczkolwiek nadal trzyma się skubana dzielnie. Poza początkowym szczepieniem i sterylizacją nigdy na nic nie chorowała. A co do akcji to wnerwia mnie sam fakt, że trzeba takową robić. Psiaki i koty powinny mieć full opcję ciepła i jedzenia biorąc pod uwagę ile przesrywa się kasy na bzdety w miastach i tak dalej. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mnie bardziej wkurza jak rodzice muszą zbierać pieniądze na leczenie dziecka ratujące życie, bo pazerne firmy farmaceutyczne chcą za te leki jakieś chore pieniądze. Niestety, żyjemy w świecie gdzie silni żerują na słabych. Światem rządzą koncerny, a dla nich jesteśmy tylko maszynkami do robienia pieniędzy.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sznib napisał:

Mnie bardziej wkurza jak rodzice muszą zbierać pieniądze na leczenie dziecka ratujące życie, bo pazerne firmy farmaceutyczne chcą za te leki jakieś chore pieniądze. Niestety, żyjemy w świecie gdzie silni żerują na słabych. Światem rządzą koncerny, a dla nich jesteśmy tylko maszynkami do robienia pieniędzy.

Zgadza się ale też zwróć uwagę na to co często mówią rodzice o przykładowo refundacji leku gdzie wokół nas wszyscy to robią a my nie. By było rowerowo na chwilę w tym temacie jak już to ani razu jeszcze nie korzystałem z NFZ-tu. Wszystko prywatnie. Raz głęboko rozciąłem na rowerze rękę, zszyli w szpitalu i idę po 3 tyg do 1 kontaktu do ośrodka na zdjęcie szwów. Ok, nie zrobią to mnie wysłali na Szwedzką w Krakowie. Pytam się o jakiś papier to mi mówi, że wypis ze szpitala styknie. Na miejscu kazali mi sobie ten wypis wsadzić bo potrzeba skierowania na piśmie. Wnerwiony mówię, że godzinę temu przysłała mnie tu lekarka i, że to pierdoła jest. Nic nie dało i musiałem zapłacić ponad stówę za zdjęcie 3 szwów co trwało chwilę. Dziś bym zrobił taką awanturę, że zapisali by sobie tą datę w kalendarzu. Dymają nas bo niestety kładziemy po sobie uszy i się dajemy. 

A co do piesków to często jadę wsiami i czasem mam ochotę zejść z roweru, wejść na podwórko i komuś prz#$@lić. Są psy agresywne i rozumiem ale jak widzę małe kundelki jeszcze z długim włosem w jakim one są stanie na jakim łańcuchu a dom ma ogrodzenie to ... no nie będę się denerwował. 

Edytowane przez Tyfon79
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Psy łańcuchowe przy budach są agresywne bo... są przy budach. Jak całe życie maja jedynie przestrzeń na jaką pozwala długość łańcucha to nic dziwnego że im odbija. Niestety, na wsiach wciąż bardzo często pies jest tanim odpowiednikiem "alarmu", niczym więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak śpiewa Kasia Moś w pięknej piosence z tekstem Artura Andrusa i muzyką Kuby Badacha:

Serce trzymane na łańcuchu ... boli. 

Miałem w życiu kilka psów (o kotach nie wspomnę, bo tych było znacznie więcej), wszystkie to były znajdy, przybłędy z ulicy, zwykłe kundelki i nie wyobrażam sobie, by pies nie mógł mieszkać w domu, nie mówiąc już o trzymaniu go na łańcuchu przy budzie.

Nie rozumiem też ludzi, którzy płacą grube pieniądze za rasowe psy z hodowli, podczas gdy jest tyle zwierząt w schroniskach, które czekają na nowe domy. 

Aktualnie mam jednego znajdę (w przeddzień Wigilii minęło pięć lat jak jest u nas) i tak wdzięcznego psa jeszcze nie miałem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nawet nie czytam o takich akcjach bo wzbiera we mnie taka złość, że bez jakichkolwiek wyrzutów sumienia bym robił dokładnie to samo co tym zwierzętom. Tego przywiązał bym tak samo do budy, zakneblował mordę, związał ręce i jeszcze polał wodą i wio do budy. Ogólnie wyrazy podziwu dla inspektorów bo ja bym nie dał rady. 

  • +1 pomógł 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mogę takich rzeczy czytać. Jakim to trzeba być po..em, żeby znęcać się nad zwierzętami czy dzieciakami. A jak na złość co drugi taki temat na portalu info mojego miasta. Zastanawiam się co się dzieje z ludźmi? Czy kiedyś było mniej takich informacji? Czy ludziom mniej odwalało? Skala skatowań noworodków jest porażająca.

Tłumaczę sobie tylko, że niestety nie wszystkich da się uratować i zapewnić godne życie 😔

Edytowane przez urmom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.01.2024 o 12:42, sznib napisał:

I duża wina jest po stronie sędziów, bo takie bulwersujące wyroki wydają.

To jest ostatni szczebel w tej drabince a najczęściej winni są sąsiedzi i tak dalej. Tu masz jak na dłoni przykład jak to wygląda u wsioków tym razem w górach. Od A do Z czyli wszystko dookoła ma to gdzieś a chłop co zgłosił ma jeszcze pod górę. Poza tym wybacz ale po takich widokach mnie naprawdę zupełnie nie zadowala, że takie ścierwo będzie miało lepiej od zwierząt, którym zgotował taki los. Nie można podczas interwencji podejść do takiego i po prostu pałą przez łeb tak by spadł więc dla mnie kara finansowa i to nieunikniona jest najlepszym rozwiązaniem. Puścić gnoja z torbami to powinno być dewizą w takich sprawach. Jak widzisz sprawą zajmują się kobity... a powinny być rosłe byki nawet w kominiarkach z opcją prawną na danie po mordzie. Bo jak tu nie dać jak widzisz co widzisz na przykładzie nawet tej krowy. To wręcz powinno być wskazane a nawet jak nie to sędzia powinna spuszczenie manta potraktować jako część kary. A tu nie wpuści, podskakują i ceregiele jak znam życie przez cały dzień i kolejne;

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...