Skocz do zawartości

[Do 15k PLN] Trail / Enduro, ale i podjazd


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Ogólnie Trance jest lepszą okazją - napęd 12 biegowy to nie tylko więcej biegów, ale lepsza praca Hyperglide+ (mam w górskim Shimano 12s i w nizinnym takie deore 11s - jest różnica, szczególnie przy zmianach po obciążeniem). Widelce  - podobna liga, ale ja jestem fanem foxa. Zawieszenie - z naszych doświadczeń zawieszenie Gianta jest bardzo fajne, choć nie ma silnej progresji, więc wygodnie jechać a łatwo dobić (nie znam Rockbirda). Masa też niższa w Giancie. 

Najgorsze to rozmiar. Moja żona (172cm) ma Trance M i to jej pasuje. Ja miałem L, ale byłem na granicy L/XL i rower wydawał mi się maławy. Podobnie córka - miała M ale jest na granicy z L i też nie było idealnie. To rowery dostępne w sklepach - trzeba sprawdzić - długość nóg, tułowia, rąk może wiele zmieniać, ale ogólnie słabo być na granicy rozmiarów. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego ma służyć rower? Bo Trance X I rockbird trail to jeszcze w miarę lekkie jak na ilość skoku rowery, a enduro Evo to już prawie 17 kg krowa.

Jak rower ma być z nastawieniem na zjazdy to może warto jeszcze poczekać na, ciekawie zapowiadającego się, tegorocznego Trance X, pytanie tylko ile będzie kosztował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko zalezy od tego, czego oczekujesz od roweru. 

Rocbird to czołg do grawitacji, następca Bluebirda i Blackbirda. Jeśli Twoim priorytetem jest latanie, to Dartmoor może okazać się bardziej trwały od Gianta. 

Z kolei zawieszenie w Giancie powinno się lepiej zachowywać podczas pedałowania.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flowy, trasy max czerwone, enduro ale bez spiny, jakieś hopy ale nie duże. Mieszkam w wlkp. więc tras zjazdowych tu dużo nie ma i są krótkie jak w czerwonaku więc też trochę pewnie pedałowania czyli xc np na trasie maximus. A co np. 2-3 miesiące wyjazd do czarnej góry, czy czeskich bike parków żeby w weekend pojeździć na tamtejszych trasach, budżet max 12 tys. to i tak dużo na moje potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canyon przynajmniej jest jakoś wykonany a nie tak, ze nawet nie masz porządnej osłony pod łańcuchem…

Bierz Spectrala AL, to dobrze jeżdżące rowery, sam mialem wiec wiem jak to jeździ. Do takiej jazdy jak piszesz nie zastanawiał bym sie dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet i bym wziął Spectrala AL, ale w rozmiarze S jest tylko na kołach 27.5. To już go niestety wyklucza. 

I tak wróciłem do punktu wyjścia, czyli czy giant trance x 29 1 - to już jest przecież taki trial/enduro czy Dartmoor Trail Evo (ma osłonę na małym trójkącie na łańcuch ale na zdjęciach jeszcze jej nie dodali). Będę musiał się z tym jeszcze przespać i poczytać trochę opinii z testów na stronach EN (dla Gianta). Bo raczej w tej cenie nie ma nic lepszego u innych producentów ze skokiem około 150 i wagą +/- 15kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki drobiazg, skoro odrzucasz koło 27.5 to zwróć uwagę że Rocbird ma właśnie taki rozmiar koła z tyłu. Moim zdaniem co najmniej dziwne rozwiązanie jak na rower trailowy.

Z drugiej strony podkreśla jego grawitacyjny charakter, tak samo jak bardzo krótkie tylne widełki i krótki mostek, to wszystko wymusza tzw. dumna pozycję, która jest super do skakania. Moim zdaniem Spectral czy Trance X będa bardziej uniwersalne.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu przemyśleniach i przejrzeniu jeszcze innych opcji i promocji skończyło się na nieoczekiwanym TREKu Fuel Ex 7 gen 6. Rama i kolor niebieski mnie urzekł. Wiem że amor Recon to raczej nie przystoi ale wpierw sprawdzę jego w terenie. Cena 11 tys. pozwala w przyszłości myśleć o upgradzie niektórych części a rama jest na to przygotowana. No i ten schowek na kiełbasę jest świetny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...