Skocz do zawartości

[bagaznik, karbon] Jak zabezpieczyc rame karbonowa na bagazniku.


JWO

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Jutro bede wiozl rowery karbonowe na starym (10 letnim) bagazniku.
Jak zabezpieczyc rame karbonowa? Thule ma specjalne opaski dla ram karbonowych
Thule Carbon Frame Protector | Thule | United States

ale nie zdaze zamowic :( . W internetach pisza zeby lapac za sztyce, ale nie wiem czy sie uda.
Macie jakies sposoby DIY? To bedzie max 50km w jedna strone.

Najprostrzym sposobem ktory mi przychodi na mysl to:

ocieplina.JPG.c9401b5c9eb5532b1f95f5d4d636f876.JPG

Bagaznik;

thule.JPG.682561aeca9637d7f86bbe56cca089f4.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaska Thule zabezpiecza przez zgnieceniem ramy (rozkłada nacisk na prawie całą powierzchnię opaski). Dętka, filc czy cokolwiek innego ochroni tylko przed porysowaniem. Nowsze bagażniki thule mają też ogranicznik siły ścisku w łapie.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mihau_ napisał:

Nie musisz tego pisać, wszyscy doskonale wiemy, że kawałek gumy z napisem thule ma magiczne właściwości. Dziwię się tylko, że kosztuje jedynie 119 złotych, taka technologia jest warta co najmniej 500

Idąc tym tropem można powiedzieć, że procek w kompie to kilka ziarenek piasku :)

Cena materiału w ogromnej większości ma marginalny wpływ na cenę detaliczną sprzedaży. Czasy gdy płaciło się grosze za uformowany kawałek plastiku już dawno minęły.

Edytowane przez lewocz
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mihau_ napisał:

Nie musisz tego pisać, wszyscy doskonale wiemy, że kawałek gumy z napisem thule ma magiczne właściwości. Dziwię się tylko, że kosztuje jedynie 119 złotych, taka technologia jest warta co najmniej 500

Jeśli się nic nie zmieniło (mam 2szt. kupione w 2015r.) to ów kawałek gumy ma na calej zewnętrznej powierzchni kilkadziesiąt dość solidnych prętów z twardego tworzywa, które rozkładają siłę z łapy. O ile można to zwinąć w poprzek to wzdłuż nie ma opcji.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piankowa otulina (czy z dętki) nie ma najmniejszego sensu. Jak już wspomniano punktowy nacisk z łap ma być rozłożony równomiernie na większej powierzchni - miękkie materiały tego nie zapewnią.

Zaciskać z wyczuciem, ot co. Mój rower przejechał tak 3 tys km, może w przyszłości kupię rękaw od Thule...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...