Skocz do zawartości

[ankieta] jaki typ szosy byś kupił ?


plou

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, ostatnio na ustawce padł temat "jaki typ szosy kupił byś dziś", to raczej pytanie do tych którzy już trochę jeżdżą niż do tych co zaczynają, ale w sumie to podzielić się opinią może każdy :) 

A zatem, gdybyś droga forumowiczko / drogi forumowiczu kupował dziś nową szosę to co by to było ? Endurance, race, aero a może ktoś by się na TT chciał pokusić ?

Pomijam gravele czy przełajówki bo chodzi konkretnie o szosy.

Ja osobiście aktualnie mam typowego ściganta, ale czuję że kolejną którą będę kupował to będzie endurance, która docelowo będzie zastępstwem dla gravela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem pytanie. Możliwości jego interpretacji jest kilka:

1. Wychodzimy ze stanu 0, czyli nie mam żadnego roweru i chciałbyś wiedzieć jaki bym kupił

2. Ktoś mi przystawia pistolet do głowy i muszę natychmiast kupić jakąś szosę nie patrząc na budżet.

3. Rozważania co kupię za 5/10 lat w zastępstwie do obecnego roweru.

Jeżeli żadne z powyższych, to nie kupuję nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A zatem, gdybyś droga forumowiczko / drogi forumowiczu kupował dziś nową szosę to co by to było ? 

Nie rozumiem czego nie rozumiesz :) 

Nie ma co dorabiać sobie do tego niczego, skoro nie kupujesz to w sumie jaki był cel tej wypowiedzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, KNKS napisał:

Tutaj podstawowe pytanie powinno brzmieć: do czego owa szosa ma służyć.

Być może zaskoczę. ale do jeżdżenia :) A jak chcesz to już od Ciebie zależy, pytanie było proste, założenie jest takie że chcesz kupić, no i z ciekawości pytam co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czuję szosy, w ogóle mnie nie kręci kręcenie po asfalcie na rowerze.  Ale.  Gdybym miał mieć coś na slikach to chciałbym jakiś wunglowy endurans na elektryce, do którego doczepił bym torby i się wybrał na tarmac-bikepacking w terenie pagórkowato-górzystym.  

Ewentualnych sponsorów, darczyńców czy Świętego Mikołaja proszę o wiadomość na PW celem dogrania rozmiaru, specyfikacji i kolorystyki.  

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, plou napisał:

pytanie było proste

Pytanie to jest przede wszystkim źle zadane. Bo niby co tam robi "aero" oznaczające wyłącznie  kształt rurek kiedy inne opcje tyczą się geometrii 

A kupiłbym sobie coś pośredniego czego w połączeniu z doborem rozmiaru do wzrostu nie można jednoznacznie zaliczyć do żadnej z grup 

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, plou napisał:

skoro nie kupujesz to w sumie jaki był cel tej wypowiedzi ?

Uważam że poprawną odpowiedzią na pytanie "A zatem, gdybyś droga forumowiczko / drogi forumowiczu kupował dziś nową szosę to co by to było?" nie jest "nie kupuję", chyba że żałuje się ostatniego zakupu szosy i nie chce się nią więcej jeździć. Ewentualnie nie wyłapałem, że Twoje pytanie jest skierowane do ludzi którzy obecnie zastanawiają się nad wymianą roweru lub w obecnym rowerze coś im się nie podoba.

Myślałem czy nie napisać "Kupiłbym to samo", ale wtedy miałbym dwa takie same rowery, więc jednak odpada :D

 

EDIT:

Pisząc "gdybyś droga forumowiczko / drogi forumowiczu kupował" wprowadzasz nas w jakąś abstrakcyjną sytuację w której dzisiaj kupujemy szosę. I teraz skąd mam wiedzieć dlaczego dzisiaj szosę kupuję? Potrzebna mi do treningów, wyścigów, stary rower się zepsuł, a może potrzebuję maszyny do ultramaratonu? Bolą mnie plecy i chcę szosę z mniej agresywną geometrią, a może wręcz przeciwnie, startuję w time trialu i potrzebuję czasówki? @KNKS dobrze napisał.

Podałem Ci kilka scenariuszy o które mógłbyś rozszerzyć swoją wypowiedź, żeby dać jasno do zrozumienia czego chcesz się dowiedzieć. 

Edytowane przez SpinOff
Kilka dodatkowych myśl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SpinOff napisał:

Podałem Ci kilka scenariuszy o które mógłbyś rozszerzyć swoją wypowiedź, żeby dać jasno do zrozumienia czego chcesz się dowiedzieć. 

...albo napisać list do św. Mikołaja i zobaczyć co zostawi pod choinką 😆

8 godzin temu, plou napisał:

Ja osobiście aktualnie mam typowego ściganta, ale czuję że kolejną którą będę kupował to będzie endurance, która docelowo będzie zastępstwem dla gravela.

Zdradzisz jaki to rower "race" posiadasz obecnie i co  powoduje, że zamierzasz zamienić go na gravelopodobnego endurance ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KNKSEmonde, a kupić chce endurance nie zamiast szosy ale zamiast gravela który jest ciężkim stalowym klocem i tak po prawdzie nie jest potrzebny na trasy które robię nim, bo teren w który wjeżdżam jest na tyle równy że endurance z kapciem 33, może 35 sprawdzi się tam idealnie.

Chociaż jeżeli problemy z kręgosłupem mi się pogorszą to tak czy tak będę musiał czegoś z dziadkową geometrią poszukać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pytanie zryło mi beret tyle jest możliwości interpretacji. "jaki typ szosy kupił byś dziś". Najważniejsze pytanie, czy ma to być jedyna szosa jaką mamy i będziemy mieć, czy kolejna?.  Albo ktoś kupił zły typ szosy, geo,  albo potrzebuje innego typu bo się rozwija. 

Pytanie powinno brzmieć chyba xD:

Jaki typ szosy kupił byś dziś, zamiast tej na której jeździsz i jest twoją jedyną i będzie twoją jedyną? /zamiast tej na której przyjechałeś na ustawkę? / zamiast tej którą kupiłeś ostatnio w ramach n+1? Każde pytanie rodzi kolejne, ale jeżeli ktoś musi zmienić typ szosy to tu ewidentnie coś poszło nie tak!

Cytat

Ja osobiście aktualnie mam typowego ściganta, ale czuję że kolejną którą będę kupował to będzie endurance /ma zastapić gravela

Z tego ostatecznie jednak wynika, że pytanie jednak brzmi: Jakiego typu kupiłbyś dzisiaj kolejny rower szosowy?

Odpowiadam również w pokręcony sposób bo:  żadnego, mam dwie szosy race, jedną ustawioną na treningówkę/lekkie endrjuence.

TT nie mój konik, aero nie potrzebuję ani sercem ani rozumiem, przestały mi się podobać, jeżdżę po górach a nie jestem takim koniem co ciągle solo atakuje i wyrwie te kilka sekund.

Cholera, potrzebuję szosę Aero 😂

I jeszcze gruza na zimę, może być typ race albo endrjuence.

Ale na dzisiaj to szukam gravela.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez daihat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...