Skocz do zawartości

[Okulary] Fotochromy do MTB


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Też  posiadam rockbros'y jeżdżę już w nich chyba 3 sezon i czy to las czy nie nie czuje w nich dyskomfortu typu wjeżdżam w ciemny las i nic nie widzę. Dodatkowo mam tam nakładki że szkłami korekcyjnymi bo na codzien noszę okulary. Mi się dobrze sprawdzają w pełnym słońcu jak i w nocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 1.09.2023 o 22:41, TheJW napisał:

Kurde no, szkoda, że nie powiedzieliście mi tego jakieś 6 lat temu... :(( Pewnie dlatego tak trudno mi wygrać. 

Jak lecisz na oślep, to może wygrasz. Ja muszę widzieć, po czym jadę. Święta zasada "patrz tam, gdzie chcesz jechać" nie działa, kiedy nawet nie widzisz, co jest 5 metrów przed tobą. Problem występuje w górach, gdzie w lesie są gorsze warunki oświetleniowe. Po wyjeździe z lasu przyciemnienie się przydaje.

Dlaczego większość jeździ w okularach z przyciemnieniem kat. 3? Pewnie aby lepiej wyglądać na zdjęciu.

Może wypróbuję jakieś dobre fotochromy, ale chyba najlepiej po prostu zakładać jasne okulary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mogę się wypowiedzieć z doświadczenia, że dobry fotochrom jest jak najbardziej ok na MTB, od 2,5 roku używam fotochromu od Oklaya, wcześniej miałem uvexy fotovhromowe, które zdecydowanie gorzej dopasowywały się do warunków, fotochromów używałem również na szosie, choć wole bardziej dedykowane do tych warunków szyby Ruby, natomiast kompletnie nie nadają one się do jazdy w lesie (szyby Ruby) zbyt duże przyciemnienie ogranicza w ogromnym stopniu ilość szczegółów jakie można zobaczyć, mimo że w odpowiednich warunkach czyli dużego nasłonecznienia podbijają kontrast. Nie wiem jak w tańszych modelach ale akurat oakley bardzo szybko dostosowuje jasność szyby do warunków i może na 2,5 roku jak jeżdżę na MTB miałem z 2 razy przypadek robiąc segment i wpadając z jakiejś mocno doświetlonej polany w mocno zalesiony odcinek, że przez kilka sekund było zbyt ciemno ale mówimy tutaj o sporych prędkościach więc w normalnych sytuacja mają one wystarczająco czasu aby się dostosować. Jedyny minus ale to nie ważne czy fotochrom czy inne szyby strasznie się rysują, ale lepiej porysować szybę aniżeli dostać strzała kamieniem spod koła w oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich okularach z Decathlonu zaczęła odchodzić wewnętrzna powłoka z soczewek. Zastanawiam się nad następcą, więc zapytam w tym temacie, czy ktoś ma porównanie pomiędzy tymi modelami Arcticy?

https://arcticawarszawa.pl/arctica-s-347-f-okulary-fotochromowe-0-3-duze-pole-widzenia

Vs takie z polaryzacja, ale mniejszym zakresem:

https://arcticawarszawa.pl/okulary-arctica-s-331-f

Edytowane przez NerfMe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To krótkie wrażenia:

Po przymiarce kupiłem model s-331 FP, bardzo dobrze mi leżały, są bardzo lekkie, w ogóle nie czuję ich na nosie. Nie testowałem jeszcze w górach, natomiast w podmiejskim lesie są wystarczająco jasne wieczorem i dobrze chronią od słońca. Nie zniekształcają pola widzenia, widzę przez nie dużo wyraźniej niż przez Decathlon XC Race Photo, szybciej też reagują na zmianę natężenia światła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...