Skocz do zawartości

[Zębatki] oceniamy stan zużycia.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

czołem. odnawiam rower i jest w nim ładna korba z zintegrowaną tarczą, której zęby wyglądają jak na zdjęciu. czy można do tego założyć nowy łańcuch (z tyłu nexus 3)? wolałbym raczej uniknąć wymiany korby, bo ta jest ładna, oryginalna, z drugiej strony rower jest dla siostry, która mieszka za granicą i lepiej, żeby nie musiała zaraz wymieniać łańcucha i korby. co myślicie?

 

20210313_123217_HDR.jpg

20210313_123233_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zęby bardzo spoko. Głębokie, równe. Zadziory to nie problem, może chrupać ale będzie ciągnąć. Problem sie zaczyna jak się zaczynają odginać jak płetwa regina do tyłu.

To co na zdjęciu dziś wyskoczyło po raz pierwszy. Góra takie 45st nachylenia, dowaliłem mocy w opór no i się niemiło zdziwiłem.

IMG_20210316_210518.jpg

Edytowane przez Electronite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmie bez problemu...

Masz 3 blaty: pierwszy ma jeden sezon z 7tys... pod dziewczyną 50kg... (wygląda jak nowy) ten po środku olej bo nie jest mój nic o nim nie wiem, ten na wierzchu jest mój 75kg prawie 3 sezony... nawet ten na wierzchu (chociaż go wywaliłem) jeździł z nowym łańcuchem...

Ile ma ten przejechane który wrzuciłeś... zależy pod kim. ale na pewno nadaje się do jeżdżenia jeszcze dość długo. 

blaty.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez się zdziwiłem że  po 1k tak to wygląda. Myśle, że moze moja masa 105kg pomogla w zużyciu... A jak kaseta? Wymieniać sama korbe ( moze doradzicie na jaka pod st520) czy dojezdzic calosć?

 

 

 

 

Edytowane przez Asica10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rowniez podepne sie z pytaniem. Wymieniona kaseta i lancuch, na korbie nie przeskakuje, ale czy asekuracyjnie wymienic srodkowa koronke? Nie chce przyspieszyc zuzycia reszty napedu. Korba xt, biore pod uwage nowy blat slx. Na fotkach nowe wygladaja dosc zblizenie, tez maja takie szerokie wyciecia...stad konsultacja :)

IMG-20210329-WA0012.jpg

IMG-20210329-WA0013.jpg

IMG-20210329-WA0011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja - łańcuch skacze tylko na pewnym odcinku na największej zębatce kasety, nie chce wskoczyć na pewne zęby. Czy to dlatego, że zęby na tym odcinku są już zbyt mocno zjedzone? Kaseta przebieg ok 1200km, z tym samym łańcuchem. Po zmianie na nowy łańcuch identyczna sytuacja. Oba łańcuchy działają normalnie na wszystkich zębatkach, a zakres przerzutki ustawiony raczej prawidłowo.

IMG20210104200211-2.jpg

IMG20210104200306-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...