Skocz do zawartości

[2000-3000zł] Cross, lasy, ścieżki i drogi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Szukam roweru dla siebie do wszystkiego, ale przede wszystkim na ścieżki rowerowe leśne, mój rejon to pomorze, więc za dużo górek nie ma. Rekreacyjnie robię po +-40km dziennie, spokojnym tempem, zwiedzam różne miejsca. Zazwyczaj mam na sobie plecak, ale chciałbym w przyszłości przerzucić się na torby transportowe montowane na rower.

Moje wymiary: 85kg, 177cm

Znalazłem takie modele:
Romet:
https://prorowery.pl/pl/p/Rower-Crossowy-ROMET-ORKAN-4-M-2023/992680
Lazaro:
https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-quantum-v4-męski-2023_pid=520

Lazaro podoba mi się bardziej. Nie znam się w ogóle na osprzęcie rowerowym stąd moje pytanie.
Czy w tej cenie można znaleźć coś lepszego niż przedstawione przeze mnie modele i który z tych modeli jest lepszy pod moje wymagania?
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lazaro teoretycznie ma wszystko co trzeba, lepszej jakości napęd w porównaniu do tego Rometa. Z drugiej strony jest to typ napędu od którego się odchodzi (3 tarcze z przodu) i nie potrzebnie komplikuje obsługę, a przy Twoim użytkowaniu nie ma żadnych zalet. Do tego te rowery ważą 14,5-15kg.

Zobacz tego Treka,

https://sprint-rowery.pl/rower-crossowy-trek-dual-sport-2-gen-4?gclid=CjwKCAjwkeqkBhAnEiwA5U-uM0pobD446Ekz3W08k8gslExgKL0SHG90K7RURTaXgH25Cykzk-0_9hoCdZ4QAvD_BwE
 

z drugiej strony można pójść budżetowo, kupić Riverside 500, choć niektórzy pewnie Ci odradzą, ale w tej cenie to bardzo fajnie przemyślany rower z jednorzędowy napędem, który przy Twoich zastosowaniach będzie idealny, za zaoszczędzone pieniądze można wymienić np. hamulce na hydrauliczne.

https://www.decathlon.pl/p/rower-crossowy-riverside-500-z-hamulcami-tarczowymi/_/R-p-300777

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchodzi się od napędu 3x bo przemysł rowerowy zauważył, że można sprzedać mniej za więcej pieniędzy. 
Akurat w rowerach turystycznych/trekingowych jest to idealne rozwiązanie oferujące szeroki zakres przełożeń przy niskich kosztach eksploatacji. 
Mam Rometa Orkana z napędem 3x10 i bardzo go sobie chwalę oprócz tego mam fulla do jazdy po górach z napędem 1x12 kultura pracy napędu 3x10 jest wzorcowa czego nie mogę powiedzieć o 1x12. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Odchodzi się od napędu 3x bo przemysł rowerowy zauważył, że można sprzedać mniej za więcej pieniędzy. 
Akurat w rowerach turystycznych/trekingowych jest to idealne rozwiązanie oferujące szeroki zakres przełożeń przy niskich kosztach eksploatacji. 
Mam Rometa Orkana z napędem 3x10 i bardzo go sobie chwalę oprócz tego mam fulla do jazdy po górach z napędem 1x12 kultura pracy napędu 3x10 jest wzorcowa czego nie mogę powiedzieć o 1x12. 

Mój obecny rower ma 3x8 i działa to bardzo fajnie, a ja lubię dostosować sobie bieg, aby się nie męczyć. Miałem okazję przejechać się MTB kolegi i on tam ma tylko przerzutkę z tyłu. Niestety bardzo mi przeszkadzał duży przeskok.

A co powiesz na taki model:
Rower 28'' Kands Avangarde Hydr M19''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Kettler napisał:

Jakoś nie mam przekonania do hamulców Tektro mimo, że Shimano MT 200 są uznawane za „słabe” ale do każdy trekingowej w zupełności wystarczają poza tym dziwny opis tego Kands piszą o 30 przełożeniach a kaseta i łańcuch są 9 rzędowe 🤔

Nie zauważyłem. Dziękuję za pomoc. Wybór padnie na tego Lazaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...