Skocz do zawartości

[Adapter] Carbon frame protector Thule


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Posiadam rower z karbonową rama. Celem przewozu roweru autem zakupiłem uchwyt Thule 598. Zgodnie z zaleceniami producenta potrzebny jest jeszcze Thule Carbon Frame Protector. Czy ktoś z Państwa posiada taki? Jakie są opinie. 

Z tego co widziałem Thule 598 mocno nie zaciska się na ramię, tworzy klamerkę, być może wystarczyło by zabezpieczyć ramę przed transportem owinięciem gumą, gąbką itp bez potrzeby zakupu.

 

Dziękuję za opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten protector. Rozkłada siłę łapy uchwytu na kilkakrotnie większą powierzchnię (posiada on kilkanaście sztywnych wstawek o pełnej dł. adaptera zwulkanizowanych z gumą). Konieczny pewnie nie jest (sam przewoziłem kilka x rower i bez tego) ale biorąc pod uwagę grubość ścianek dolnej rury w miejscu łapania uchwytem, szczególnie w przypadku ram ważących poniżej 900g jakoś pewniej się czuję. Jeśli chodzi o siłę ściskania ramy to thule 598 ma ogranicznik, starsze 591 tego nie miały i potrafiły zrobić wgniotę w mocno cieniowanej ramie alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos improwizowanych wkładek - po kombinacjach z folią spożywczą, szmatkami itp. zacząłem wykorzystywać fragmenty otulin do rur. Zostało mi kilka fragmentów z prac gospodarskich.

One mają wzdłużne rozcięcie, wystarczy dociąć na wymiar i elegancko się zakłada.

Oczywiście najlepiej gra z rurami o okrągłym przekroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - "rura" z lekkiego materiału (połączenie styropianu z gumą?) ma wiele fajnych zastosowań gdzie trzeba coś zabezpieczyć przed obiciami - koszt parę zł za 2m. Wada jest taka, że cyjanoakryl tego nie łapie i ciężko przykleić na stałe.

 

IMG_20230228_131647[1].jpg

Edytowane przez RabbitHood
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby do tej otuliny na zewnątrz, wzdłuż całej długości nakleić blisko siebie sztywne płaskowniki to dopiero wtedy działałaby jak ten protektor. Szczęka zaciska się na kilku tych płaskownikach w związku z czym one zwiększają efektywną powierzchnię styku z ramą. Sama otulina nic w tej kwestii nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...