Skocz do zawartości

[Dziwne zachowanie] Jeżdżenie rowerem w kółko


Rekomendowane odpowiedzi

Intryguje mnie często spotykane jeżdżenie rowerem w kółko w miejscu, coś jak tu:

 

Pytanie jest zasadnicze, w jakim celu niektórzy rowerzyści to praktykują? Czy chodzi o to, żeby Strava nie wykryła postoju? Czy oszczędzanie tarcz/klocków hamulcowych.

Edytowane przez leon7877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzało mi się tak robić, ale na DDR, gdy długo nie zmieniało się światło. Tyle że znacznie wolniej, po prostu powoli się toczyłem w przeciwną stronę, żeby po 10 metrach zawrócić. Jak jedna runda nie wystarczyła, to robiłem drugą. W życiu bym czegoś takiego nie zrobił na skrzyżowaniu...

A po co? Żeby się nie wypinać. 

Edytowane przez ChuChu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę edytuję: 

Tu się nie ma co zastanawiać dlaczego i czy mu jaja marzną. Za to można mieć kilka "ciepłych" myśli na temat tego kogoś.. Toż ten gamoń jest jednym z powodów dla którego kierowcy są agresywni wobec nas...

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest usprawiedliwiony, bo takich rzeczy nie robi się na ruchliwym skrzyżowaniu. Jak masz pustą DDR i obok chodnik, to sobie można kręcić. No ale jak dookoła jeźdżą samochody? A co by było, gdyby akurat był tyłem, a włączyło by się zielone? Wszyscy mają czekać, bo taki cymbał sobie robi kółka?

Po prostu, są rzeczy których nie robi się w określonych miejscach. Już nawet nie wspominam, że kręci po obszarze wyłączonym z ruchu.

A zatrzymać i wypiąć się mógł, za samochodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Nial Nie, nie jesteś. ;)

Chyba nie myślisz, że w mojej dość emocjonalnej wypowiedzi chciałbym obrazić kogokolwiek oprócz tego palanta z filmu - Jego chciałem - każdą możliwą formą ekspresji werbalno/pisanej - mogę dodać, że ma gówniany rower (to nie ma nic wspólnego ze stójką czy rzeczywistą fajnością roweru) ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam obserwuje u szosowców, głównie u swoich kolegów, swoistą niechęć do wypinania się z pedałów podczas postojów na światłach. Jeden opiera się o samochód, drugi o latarnie, a trzeci balansuje w stójce na granicy równowagi ryzykując złamania obojczyka 😉

Po jaka cholerę utrudniać sobie życie i rezygnować z tradycyjnego wypięcia ? Nie mam bladego pojęcia... Może chodzi o to żeby bloków nie ścierać, może o ciągłą gotowość do ataku, czy też może o 0,5 kalorii zaoszczędzonej na krótkim ruchu piętą... Hmm...

😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KNKS napisał:

😉

Po jaka cholerę utrudniać sobie życie i rezygnować z tradycyjnego wypięcia ? Nie mam bladego pojęcia... Może chodzi o to żeby bloków nie ścierać, może o ciągłą gotowość do ataku, czy też może o 0,5 kalorii zaoszczędzonej na krótkim ruchu piętą... Hmm...

😅

Tu chodzi o to żeby nie tracić tej 0,5 sekundy cennego czasu na ponowne wpięcie 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis jak zrobić z siebie durnia:

- na stałe przyspawać stopy do pedałów

-nigdy nie zsiadać z roweru bo się nie da, jak nie można jechać przed siebie to krążyć w kółko

-Profit!

Można by powiedzieć, że rowerzysta i rower tworzą jedność. Rower jak część ciała, to nabiera nowego znaczenia ale to miała być chyba taka bardziej psychologiczna więź, a nie fizyczna.

Edytowane przez leon7877
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...