Skocz do zawartości

[Pompka ręczna awaryjna] Lezyne Pocket Drive HV vs Lezyne Pocket Drive HP


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Rozważam zakup jednej z wersji pompki Lezyne Pocket Drive

1. Wersja HP, która pompuje do 11bar, ale mniej powietrza za każdym pchnięciem, za to jest węższa (23mm)

2. Wersja HV, która pompuje do 6,2bar, ale więcej za każdym pchnięciem, więc teoretycznie powinno być nią łatwiej pompować do zadanego ciśnienia w jej zakresie, ale jest grubsza (30mm)

Opony, które będę nią pompować w razie czego, to Schwalbe Smart Sam 28 x 1.65 (700x42C) do roweru crossowego, więc jeszcze nie MTB, bo wtedy wybór HV byłby oczywisty, ale też nie takie wąskie jak w kolarce. Ciśnienie, które mnie interesuje to 4 bar/60psi. 

Zakładając, awarie i konieczność pompowania od zera, która pompka się lepiej sprawdzi przy takim ciśnieniu i takiej oponie ? Mam świadomość, że wersją HP też napompuję, więcej razy machając, z drugiej strony słyszałem opinie że pompka HV powyżej 2bar już naprawde ciężko idzie. Rozmiar też ma znaczenie bo chce ją umieścić w podsiodłówce i każdy centymetr miejsca sie przyda, więc pod tym kątem lepsza jest wersja HP.

Każda sugestia i opinia mile widziane, z góry dzięki za pomoc w wyborze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki, a czy ktoś jest mi w stanie przybliżyć jaka jest różnica procentowo ? Mam na myśli porównanie przy pompowaniu tej samej opony/objętości na zasadzie - HV - 200x vs HP 300x ? Przy pompkach topeak takie dane były na stronie producenta, natomiast w lezyne tego nie widzę.

Czy pompując HV faktycznie nie ma problemu z siłą pompowania przy ciśnieniu w okolicach 3 bar i dalej ?

Edytowane przez Thunderblade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wersję hv dwa razy awaryjnie używana tylko że ja pompuje jakoś 2.4-2.6 bara ale mam mniejsze ciśnienie i sprawdza się idealnie. Posiadam też topeak race Rocket HP. Ta znów jest mała ale jej cena to 150 zł. Z założeniem do szosy kupiona. Dlaczego tak a bo szosa wyszła nagle i brakowało mi czegoś na trasę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2022 o 23:34, Thunderblade napisał:

Czy pompując HV faktycznie nie ma problemu z siłą pompowania przy ciśnieniu w okolicach 3 bar i dalej ?

Nie miałem w terenie sytuacji jeszcze by skorzystać z pompki, ale w domu w ramach testu sobie używałem.

3 bary w oponie 45c idzie bez mniejszych problemów ( przynajmniej dla mnie ) więcej nie pompowałem bo opona moja ma max do 4 bar i też nie jeżdżę na takich ciśnieniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...