Skocz do zawartości

[pompka serwisowa] Park Tool PPF8 czy SKS Airkompressor 12?


Biera

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam prośbę o doradztwo, poszukuję dla siebie nowej pompki stacjonarnej. Dotychczas używałem SKS Twentyniner , ale padł mi w niej manometr, a i nie mogłem swobodnie naładować wysokiego ciśnienia do szosy. Świetnie spisywała się za to w moim twentyninerze na oponach 2,25. Teraz chciałbym spróbować innej pompki i zastanawiam się między Park Tool PFP8, a SKS Airkompressor 12.0 

Na różnicę w cenie nie ma co patrzeć, przyjmijmy że są w tych samych pieniądzach;)
 

pompka będzie obsługiwała 29-era 2.25 opony, szosę 700x23c, dziesięć rowerów dziecięcych i wszystkich sąsiadów;)

 

PS: witam starą gwardię, jeśli ktoś mnie tu jeszcze pamięta;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKS. Park Tool jest słaba, w odczuciu plastikowa, do tego ma małą stopkę i przy pompowaniu (szczególnie wyższe ciśnienia) "giba się jak p..... rezus". ;)
Używałem pracujac w serwisie. Osobiście używam SKS Airworks 10 do wszystkich rowerów - działa wyśmienicie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie pompkę z niższym ciśnieniem maksymalnym. 10 bar powinno spokojnie starczyć a mniej się namachasz pompując MTB. Ja też mam SKS Airworks 10 i jest super i bardzo wygodnie działa. Kolega kupił pompkę w netto i kilka razy pękł przewód przy pompowaniu szosy, potem złamała się rączka.

Z drugiej strony przy Airkompressor 12 łatwiej będzie ci pompować szosę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...