Skocz do zawartości

[15000] Jaki rower trailowy na Dolny Śląsk?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

poszukuje roweru z którym bede mógł zacząć przygodę z kolarstwem górskim. Budżet to 15K, plus minus 3K. Mam 188 cm, ważę 100 kg i raczej cyrkluje w rozmiar XL.

Roweru bede używał do jazdy po Karkonoszach, single tracki jak i też całodniowe / weekendowe wycieczki w terenie nie koniecznie zaprojektowanym pod rower. Z czasem myślę, że do bikeparku też zawitam. 

Bardziej zależy mi na ramie którą bede mógł zostawić i wraz z rozwojem inwestować w komponenty. Wiem, fajnie żeby to był carbon ale chyba ważniejsza jest geometria.

Mam obecnie jakieś oszczędności i zależy mi czasie, chciałbym kupić rower jeszcze w tym roku. Patrząc na to co się dzieje taniej raczej nie będzie.

Na chwile obecna skłaniam się pod Santa Cruz Hightower 2 Alu ale zanim wydam 17K na +16kg rower chciałem się upewnić ze nie da się lepiej zainwestować tej kasy. 

Jakieś sugestie co do konkretnych, dostępnych modeli?

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki @KSikorski za linki.

Wg Twojej opinii ktory bys wybral? Czytalem sporo o Canyonie, ma dobre recenzje ale osobiscie mam lekki uraz do tej marki - moj ostatni rower miejski to byl Canyon i skonczyl z polamana rama. 

Kojarzysz moze jak Focus ma sie do Santa Cruza? (poza cena oczywiscie). Czy jest to rowniez tak uniwersalny rower jak Hightower?

Radonow nie sprawdzalem, wybadam je, dzieki raz jeszcze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto wziąć pod uwagę czynniki "po za tabelkowo - specyfikacyjne".
Jakość lakieru nie jest dla mnie istotna, ale żaden katalog i recenzja z bloga nie powie Ci, czy rama fabrycznie jest prosta.
Mnóstwo rowerów z fabryki jest tak krzywo wykonana, że jak się wykręci śruby z zawieszenia, to potem trzeba na siłę naciągać rurki wahacza by znowu to poskładać (Specialized Turbo Levo). Inne miewają krzywe mocowania dampera, co powoduje jego notoryczne zapowietrzanie (NS Define). Tylne koło bywa niecentryczne względem przedniego trójkąta (Author Patriot). Braki w sztywności ramy powodują łamanie się tłoczyska dampera (Specialized Stumpjumper). Zbyt duże przecienienie rury podsiodłowej w rozmiarze XL powoduje jej złamanie się (Marin Rift Zone). Niektóre aluminiowe mają słabej jakości spoiny, da się gołym okiem znaleźć kratery i nieciągłości (Kross Soil). Rury podsiodłowe bywają 0,05mm za szerokie, przez co sztyca trzyma się tylko na zacisku i trzeszczy. Zasadniczo oglądając nowy rower w sklepie trzeba być bardziej uważnym, niż przy kupnie używki (bo jeśli sprzęt wytrzymał np. dwa lata katowania, to znaczy że nie jest na tyle krzywy by pęknąć od razu).


Focusa miałem (a w zasadzie wciąż mam, bo jeszcze się nie sprzedał) i jest to jedna z lepiej wykonanych ram aluminiowych, jakie widziałem. Jeśli podobną jakość utrzymali do dziś, do z tego tytułu mocno interesowałbym się jam`em.

Fajne są też rowery bird.bike,  ale po brexicie kupno stało się bardziej problematyczne. Na 2024 ma też wejść nowa gama dartmoora na zawieszeniach horsta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...