Skocz do zawartości

[gravel] Canyon Grail AL 7 - dylemat rozmiaru


kemotk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar zakupic Canyon Grail 7 jak tylko uda mi się go upolować ale mam mały problem z doborem rozmiaru. Niestety nie mam możliwości przetestowania więc zakup będzie przez neta.

Mam 168cm i 80 przekrok. Na ich stronie jest kalkulator doboru ramy i według niego pasuje mi rozmiar XS. Sęk w tym, że do XS dają już koła 650b a nie 700c. Zastanawiam się czy duże będą różnice w odczuciach z jazdy na niekorzyść 650b na asfalcie.

Czy ktoś z Was ma podobny wzrost i rower Canyona i mógłby coś powiedzieć na temat jego rozmiaru? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym miesiącu kupiłem tam rower i uważam ( nie tylko moja opinia), że ichniejszy algorytm doboru rozmiaru jest mocno skopany. Mam 170 cm i wskazał mi rozmiar S, który od samego początku budził moje wątpliwości. Ale potrzebowałem szybko kupić rower i zastosowałem się do algorytmu.

No i rower jest ciut za mały. Szycę ( 400 mm ) mam wysunięta 0,5 cm ponad znacznik, a jeszcze by mi pasowało tak z pół centymetra.  Nie chciało mi się bawić w odsyłanie bo w sumie dobrze się jeździ ale jeszcze 1 cm i juz zdecydowanie za mały by był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canyon Nerve

Mam 166 cm zamówiłem ramę S i była dla mnie za mała/krótka  (lubię wyciągniętą pozycje).

Wydłużyłem mostek z 70 na 80 mm, zmieniłem sztycę na z ofsetem 10 mm siodełko na ful do tylu. Zyskałem 3 cm i jest znośnie ale następnym razem bym wziął M-kę.

Nie zamawiaj w ciemno roweru jeżeli nie masz doświadczenia z daną marką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2022 o 21:37, Kettler napisał:

Canyon Nerve

Mam 166 cm zamówiłem ramę S i była dla mnie za mała/krótka

Stary... kolega zastanawia się nad wielkością ramy "szosowej" a Ty swoje doświadczenia z fullem przytaczasz?

PS. Mam koszulkę XL w którą się nie mieszczę i S'kę która na mnie wisi...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejka nie stanowi o niczym. Ważne jaką geometrię ma rama i jak ona ci pasuje. 
Mialem w tym samym czasie dwa rowery hardtail MTB z ramą M Scotta i Kone i były to dwa zupełnie różne rowery. 
Jak już przymierzysz się do określonego rozmiaru danego modelu możesz stwierdzić, że przydałby się mniejszy lub większy.

Dlatego sugeruje aby nie kupować pierwszego roweru danego producenta w ciemno. 

 

16 minut temu, abdesign napisał:

Stary... kolega zastanawia się nad wielkością ramy "szosowej" a Ty swoje doświadczenia z fullem przytaczasz?

PS. Mam koszulkę XL w którą się nie mieszczę i S'kę która na mnie wisi...

Nie bardzo rozumiem co to ma do rzeczy.🤔
Może nie przeczytałeś do końca mojej wypowiedzi. 
Pisze aby nie sugerować się tabelkami ale wcześniej w miarę możliwości się przymierzyć do danej ramy rower za 10k to jednak nie koszulka z Allegro.

 

Edytowane przez Kettler
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nie ma gdzie sie przymierzyć bo Canyon sprzedaje bez pośredników. Za to znalazłem sporo opinii, że ich kalkulator działa jak należy i ludziom pasuje rozmiar. Były to opinie na temat Graila a nie innego modelu. Mam też 30 dni na odesłanie jakby mi nie pasował więc zaryzykowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zastanawiałem się jak to jest kupować rower szosowy bez przymierzania się do niego. Dla mnie dobór szosy to proces żmudny i długotrwały 😄

@lewocz Z ciekawości, jaki masz kąt w stawie kolanowym przy ustawieniach o których mówisz ?

Edytowane przez KNKS
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Z tymi sztycami to dla mnie zastanawiająca sprawa...

Każdy wie jaki ma przekrok, w związku z tym każdy wie ile potrzebuję mieć od osi suportu do szczytu siodła.

Długości rur podsiodlowych są w tabeli, podobnie jak dane sztycy i siodła.

Więc jak można po zakupie przekonać się, że sztycy brakuje 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Więc jak można po zakupie przekonać się, że sztycy brakuje 😮

Sztyca 40 ma max wsunięcie zwykle 10cm więc "zostaje" 30, do tego około 4 cm to wysokość siodła od prętów. Rura w S-ce graila ma 49,2 co w sumie daje 83,2 cm odległości siodła od środka suportu, dodajmy do tego długość korby i okazuje się, że wysokość od osi pedałów do góry siodła wynosi 100cm

Podsumowując - mając 185 wzrostu mam siodełko o 4 cm niżej niż lewocz mający 170 a jeszcze mu za nisko😂

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KSikorskiDokładnie. Niektórzy producenci w przypadku sztyc aero, czyli tych które na ogół nie posiadających zamienników, nie oferują dłuższych sztyc niż standardowy wymiar 350mm. W przypadku małej ramy i długich nóg może się okazać że sztycy braknie... To samo tyczy się nasadek masztów podsiodłowych producenta z Wisconsin, powszechnie pogardzanego na tym zacnym forum.

Edytowane przez KNKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mihau_ napisał:

W tym przypadku nie możesz kupić za dużego roweru, przy tej geometrii nawet nie ma z czego mostka skracać w razie potrzeby

Okej dziękuję. Trudno mi się odnieść do tego, ponieważ moja wiedza jest bardzo niewielka. Nie sądziłem, że będzie tyle zamieszania z wybraniem rozmiaru. Myślę, że na ramie "S" pozycję będę miał bardziej wyprostowaną ( wygodniejszą) niż na ramie "L". Rower na mniejszej ramie będzie bardziej zwrotny i zrywny, natomiast na większej będzie bardziej stabilniejszy na prostych. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Rozmiar kół zostaje ten sam ?

Edytowane przez cruze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...