Skocz do zawartości

[Stojak] serwisowy


Rekomendowane odpowiedzi

No dobra. Fotki z rowerem. Zdecydowanie potwierdzam, że rower wisi stabilnie. Można nim dowolnie kręcić i nadal jest stabilnie. Nic nie opada. Dociąganie śruby blokującej obrót jest wygodne, nie wymaga dużo siły. Model waży 13 kg. W przypadku nieco cięższej modelki (15 kg nie ma fotek) nic się nie zmieniło. Wygodnie i stabilnie. Pedały nie haczą o rurę i można kręcić do woli. Zdecydowanie dobry zakup. 

Szybka obserwacja:

  • zmiana wysokości - trzeba zwrócić uwagę, bo rura dość łatwo się wysuwa w całości. Łatwo przeoczyć

Aha... Stojak przyda się szybciej niż planowałem. Popsułem klamkę hamulca :(

20230221_170531.jpg

20230221_170535.jpg

20230221_170639.jpg

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stojaki o takim ułożeniu odnóży są stabilne właściwie z każdym rowerem. Oczywiście zrobić można wszystko. Tylko na feedbacku nie trzeba było wkładać dużej siły by całość straciła balans. 

Haczenie o rurę główną też nie wchodzi w rachubę bo jest ona pod kątem oddalająca się ku dołowi. 

Feedback ma pionową.  

Edytowane przez tobo
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, CoolBreezeOne napisał:

co @spidelli

@Eathan, to ta rura nie ma jakiejś blokady przed wyciągnięciem? Chociażby oznaczenia graficznego z max wyciągnięciem (jak w sztycach)?

Jest wybite oznaczenie, mało widoczne. Jak ciągniesz to łatwo wyjechać bardziej i wyjąć rurę. Pewnie kwestia wprawy żeby go opanować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2023 o 10:22, CoolBreezeOne napisał:

@spidelli, imho, do wyżej wspomnianego celu najlepszy będzie klasyczny stojak serwisowy na tylny trójkąt, np: https://bitul.pl/pl/p/STOJAK-SERWISOWY-RS001/218

Mam i polecam, choć cena ostatnio skoczyła. Zdecydowanie wygrywa z popularnymi tanimi "czarnymi" stojakami. Swoje waży, ale nie za dużo, płynna regulacja haków, no i spawy trzymają.

Stać stoi ale wykonanie pozostawia trochę do życzenia.

Spawy są niechlujne.

Podstawa stojaka ma wspawany profil o zdecydowanie za dużym przekroju względem ramienia przez co ma spore luzy. Stojak ratuje tylko solidne skręcenie śrubą.

Na plus to sposób mocowania haków i możliwość ich regulacji

 

 

signal-2023-02-22-114442_002.jpeg

signal-2023-02-22-114446_002.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Bitula czy tak ma być i czy tam nie powinno być jakiegoś ślizgu.

W odpowiedzi podziękowali za uwagę i napisali że wszystko jest prawidłowo, a walory użytkowe zachowane.

Ani ślizg ani żaden kołnierz ustalający profil nie jest potrzebny bo tylko zwiększył by koszty.

W tej chwili produkowane są już stojaki z nieco zmienionymi hakami więc jak będą aktualizować na stronce jego fotki to obfotografują lepiej też to łączenie.

No nie wiem w mojej opinii za 80 zł te spawy i pasowanie powinno być zrobione lepiej bo teraz wygląda to trochę jak garażowa samoróbka

Edytowane przez PawelW84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. To lecim:

DSC_5520_polarr.thumb.jpg.7f5c2da52a013af22237d18de3340cef.jpg

DSC_5521_polarr.thumb.jpg.645d260016ddc6edc52526cfa9e278b4.jpg

Prezerwatywa dla bezpieczeństwa:

DSC_5522_polarr.thumb.jpg.0ed3418719fdc3b86bbd00d3334f23b1.jpg

DSC_5524_polarr.thumb.jpg.fbc026c2cbf7c0d2e0281e1d74c16488.jpg

DSC_5525_polarr.thumb.jpg.a4f2a6c704a3e198faba02e472d6df88.jpg

DSC_5526_polarr.thumb.jpg.d1db44377a5a725bf9f028fbbddf09dc.jpg

Lekki, składany, wyglada na stabilny z lekkim rowerem. Można kręcić korbą - da się wyregulować przerzutki czy oczyścić napęd.

Mam małą zagwozdkę, bo obskoczy 3 z moich 4 rowerów i żadnego z dwóch żony. Haki pod tym względem wygrywają.

Ale chyba i tak go zostawię 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...