Skocz do zawartości

[Tarcze hamulcowe] Drogie, ciekawe tarcze


oalan1

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zgadzam się, sam jestem żywo zainteresowany takim tematem jak drogie tarcze. No bo taniego crapu z aliexpress ani myślę próbować, Shimano ponoć ostatnio takie złe, bo tłuką XTki na prasach zamiast wycinać laserem... No to co kupić z półki wyższej jak nie Shimano właśnie?

 

Propozycja Hope już padła, ja dodam może te TRP TR-33, sam się zastanawiam czy sobie ich nie zamówić

 

https://www.bike-discount.de/en/buy/trp-tr-33-6-bolt-disc-rotor-998723

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten "tani crap" będzie przeważnie tak samo dobry jak ta "wyższa półka" :) Pomijam tu kwesti wizualne czy "kosmiczne technologie chłodzenia" które i tak gunwo dają. Problem tkwi w tym jak Shimano produkuje obecnie większość swoich tarcz, a nie że tanie chińskie = be. Tanie chińskie jak jest dobrze wycięte i z odpowiedniej blachy, to będzie tak samo dobre jak drogie niechińskie (o ile jest jeszcze coś takiego) i dużo lepsze niż większość obecnej produkcji Shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, cervandes napisał:

Nie zgadzam się, sam jestem żywo zainteresowany takim tematem jak drogie tarcze. No bo taniego crapu z aliexpress ani myślę próbować, Shimano ponoć ostatnio takie złe, bo tłuką XTki na prasach zamiast wycinać laserem... No to co kupić z półki wyższej jak nie Shimano właśnie?

 

Propozycja Hope już padła, ja dodam może te TRP TR-33, sam się zastanawiam czy sobie ich nie zamówić

 

https://www.bike-discount.de/en/buy/trp-tr-33-6-bolt-disc-rotor-998723

Drogie czy dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2021 o 21:58, oalan1 napisał:

Cześć,

szukam firmy (mogą być z całego świata), która zajmuje się głównie produkcją tarcz hamulcowych do rowerów, które wyróżniają się kolorem, materiałem, designem. Cena nie gra roli. Ktoś coś poleci?

Hope Tech :thumbsup: Robią się dla mnie 203 mm wentylowane przód tył, także takie polecam. Hope Tech nie robi części tak żeby sobie leżały aż klient się zainteresuje.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cervandes napisał:

To idzie w parze. Rzadko trafiam na produkt premium z którego nie jestem zadowolony.

Zapytałem specjalnie, bo autor to chyba ma co innego na myśli.

Dobre są w większości drogie. Drogie nie zawsze są dobre :P 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2021 o 09:38, cervandes napisał:

TRP TR-33

.......miałem okazję przetestować tr-25 nacinane z mechanikami i wielkie zaskoczenie na plus. Ale było zbyt mało aby powiedzieć więcej. Każdy ma swój styl jazdy i swoje oczekiwania.  Tektro od lat dobrze ogarnia tematy hamulcowe....w sumie każde. Nie wiem jak te nacięcia będą się sprawdzały w dłuższym okresie czasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...