Skocz do zawartości

[Rynek] Aktualne ceny rowerów wyglądają na jakiś żart


Rekomendowane odpowiedzi

I nie mówię tego by ponarzekać jak to Polacy mają we krwi. Po prostu ostatnio znajomy powiedział, że zamierza kupić rower sobie i pokazał jakiś szajs z dekatlonu za 800zł.

Byłem wtedy niemal pewien, że za 1400 dostanie coś 3 razy lepszego - o zgrozo myliłem się w @()@#!.

Mój ostatni rower jaki kupiłem jest to model Kands Maestro z 2013. Wtedy kosztował 1250zł, aluminium na osprzęcie full alivio, ba, nawet z przodu był amortyzator

Wszystko działa do teraz, oczywiście jakaś konswerwacja w stylu wymiany klocków, tylniej kasety i łańcucha po takim okresie czasu była wskazana... 

Myślałem, że po 7-8 latach rowerów w tym kraju i ogólnego postępu cywilzacji na świecie w zakresie cen 1400-1600 znajdzie się coś, co bazuje na tym octalinku, natomiast widzę stalowe tourneye bez przedniego amortyzatora ważące po 17 kg bo wstawioną mają gównotarczówkę z przodu.

Ludzie polecają jakiegoś Kross'a HEXAGONy 2 za 1600 na wolnobiegu i altusach, o kwadracie nie wspomnę

Co jest...

Sorry za wydźwięk tego wątku, po prostu jestem w delikatnym szoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest popyt to sprzedawcy starają się wykorzystać ten moment na maksa. Śmieszne jest zasłanianie cię brakiem towaru i podnoszeniem cen o 100%. Z innej beczki znajomy sprzedał narty skiturowe które miał wywalić na śmietnik. Mało się o nie nie bili tak więc... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to robią Janusze biznesu. 

Ceny wzrastają, bo takie podwyżki robią producenci. Z czego to wynika, był już temat na dobre kilka stron.

Do tego dochodzi inflacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem rower w tym roku zastępując rower z roku 2003. Stary i nowy to aluminiowe fulle znanych marek o podobnym skoku (Gary Fisher i Giant). Nowy ma niższej klasy osprzęt (SLX vs XT), ale lepsze zawieszenie (Fox vs. sprężynowy RockShox) i hamulce (tarcze a nie V). Nowy jest moim zdaniem lepszy, ale klasa porównywalna. Od 2003 roku średnia krajowa wzrosła 2,7 raza. Różnica cen zakupu tych rowerów to 2 razy, a cen katalogowych to 1,5 (stary rower kupiłem jesienią z wyprzedaży rocznika z dużym rabatem). Tak więc w tym przykładzie nie widać by zdrożały. Widać natomiast całkowity brak chęci sprzedawcy do rabatowania...

Edytowane przez Wojcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, skom25 napisał:

Nie ma takiego modelu.

Wrzuć konkretny przykład z katalogów, bo tak jak pisałem, sprzedawca może go sobie wystawić i za 50k.

Jest Fuji Gran Fondo 1.5 Dokładnie w sklepie dałem za niego 5400 zł

Edytowane przez manfred1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko, ale pokaż mi katalog z taką ceną.

Napiszę po raz kolejny. To sklepy tak podniosły ceny, a nie producenci. Ci drudzy też, ale nie aż tak. Także jeżeli coś kosztowało 5400 a teraz 9200, to nie jest kwestia ceny producenta.

Jak się nie ma rozumu albo za dużo kasy, to się płaci. Na OLX też padają chore ceny. Ludzie myślą że używana kaseta która wcześniej by poleciała do kosza, teraz jest nagle warta worek kasy.

Obserwowałem model Krossa który kupiłem. Cena katalogowa wzrosła o 200 zł.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie tyle podniosły ceny, co przestały dawać rabaty od ceny katalogowej. Taki Fuji 1.5 jeszcze przed pandemią kosztował 8-9 tysięcy. To, że sklep chciał go sprzedać taniej, to inna sprawa: https://99spokes.com/bikes/fuji/2019/gran-fondo-1.5

Mowa o gotowych rowerach oczywiście, bo ceny części poszły do góry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, manfred1 napisał:

Ale nie mam pretensji do producentów a do sprzedawców co zresztą napisałem w swoim poście no to nie wiem co chcesz ode mnie 🙂

Sorry, pomyliłem Cię z autorem tematu.

No cóż, taki temat już był, ja bym proponował go ubić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że producenci także podnoszą ceny, ceny sugerowane także w tedy idą w górę, a sprzedawcy się tego trzymają.

Shimano także podaje ceny sugerowane. Jak był towar sprzedawcy jechali na bardzo niskiej marży.

Screenshot_20210527-095525.png.5465ca446341f87ef95fb49203370995.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekają chyba tylko ci co siedzą w tym interesie i mają złote czasy. Dlatego takie obruszenie. Wielu się obudzi jak za chwilę za byle aluminiowy MTB na Deore z Judy trzeba będzie dać ponad 10tys. Mój rower i chyba to pisałem podrożał katalogowo o 4,5 tys za 4 lata. Przy czym ta podwyżka to ostatni rok bo inne były symboliczne od bazy 14 tys. Biorąc po uwagę, że o upust słabo to zrobiło się z 7 tys drożej. Jak to jest mało to nie mam pytań. Trek 2x podnosił ceny w tym roku. Giant chyba też. Owszem są marki co tego radykalnie nie zrobiły ale dużo tego nie zostało. Kto zarabia i ma kasę to się śmieje i "tak ma być". Kto jest biedniejszy zgrzyta zębami i płacze. Mi bliżej do tych drugich bo to nadal kilka pospawanych rurek, dwa koła i kierownica:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie te wasze oburzenia. Już pisze dlaczego. Otóż gdyby to w waszym biznesie ceny sprzedaży poszły o 300-400% do góry wciągu roku, czy wasze zarobki *2-3 to byłyby achy o ochy. Ale ze to ktoś inny korzysta na wzrostach już jest ból d. Kto zwas tego co napisałem nie pojmuje, to myślę, że szkoda rozmowy. 

Edytowane przez Q_u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...