Skocz do zawartości

[kamerka] Poszukuje kamerki typu GoPro


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje kamerki cos typu GoPro co będzie jak czołg i jak spadnie albo z moją łamagowością mi wypadnie z rąk itd przetrwa to. Marzy mi się nagrywanie pięknych widoków z pozycji roweru. Nie znam się ani trochę na tym co taka kamerka musi mieć. 

Będę wdzięczna za opinie używanych już przez was takiego typu kamerek :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoPro jest dobrym wyborem biorąc pod uwagę jakość nagrania oraz mnogość i dostępność różnej maści akcesoriów. Jest na rynku wiele kamerek sporo tańszych (sjcam, eken itp.) ale nie każdemu (jak np. mi) odpowiada to co uzyskujemy w efekcie ich użycia (skaczący obraz w ruchu, nasycenie). Dla mnie na chwilę obecną min. to GoPro Hero 8 Black.

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś twierdzi, że EKEN H9 to super kamera w tych pieniądzach to polecam kupić używaną np. Sony AV15 za 200 zł do dostania z akcesoriami. Wtedy pozna znaczenie relacji jakość > kwota.

@Ana_Czaj jaki masz budżet? I nie oczekuj od kamerek sportowych, że ja walną o glebę to to przeżyją ( nawet na ubitym śniegu ), a tym bardziej z kasku na asfalt przy v 20-30km/h. Jakiej rodz. nagrania? FHD czy 4K ? 

Od siebie mogę polecić Sony FDR-X3000R, który stety niestety bije GoPro tym, że dłużej działa na baterii, ma naprawdę dobrą stabilizację i świetną jakość nagrań nawet w 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Boże Narodzenie dostałem Dji Osmo Action, przedtem testowałem jakieś wynalazki typu Akaso, Seabird, Yi, SJ i Eken, to wszystko są kamerki, w których jest sporo zalet i zawsze jakaś dyskwalifikująca wada (tragiczny dźwięk, kiepska stabilizacja, kiepskie i trudno modyfikowalne kolory, dynamika - zawsze coś było nie tak). Dji to inna klasa urządzenia, brak w niej rzeczy, które by ją dyskwalifikowały, a jest kilka rzeczy, których nie widziałem u innych. Bawiłem się kiedyś jakąś białą sony i gopro 7 silver - obie fajne, żadną bym nie pogardził, a to raczej  tanie modele.

Do gopro (i pewnie do innych) jest mnóstwo różnego rodzaju osłon, do dji mam silikonową osłonę, ale są też sztywne i piankowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mam pytanie może ktoś mi tu pomoże

Myślę nad zakupem kamerki sportowej mo służyć na wakacje ale i do nagrywania meczów piłki nożnej niższe ligi zaznaczę że nigdy takiego sprzętu jeszcze nie miałem doradźcie.

Lamax W9.1 czy

Gopro hero 8 black (ale używka)

Chodzi mi o to że chcę przeznaczyć kwotę 1tyś zł

W dniu 18.03.2021 o 13:49, Ana_Czaj napisał:

Podpinam sie pod pytanie @Safar pałam dużą sympatia do Xiaomi ale trochę nie wiadomo telefony się sprawdziły i zegarki ale jakie mają kamery?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja kupiłem od kumpla właśnie używaną GP Hero 8 Black i jestem zadowolony. Myślałem nad Sjcam chyba 10. Ale stabilizacja chyba nie jest tak dobra jak w GP8. Myślałem jeszcze o DJI OSmo Action, ale jedynka nie była dostępna, a dwójka?? Nie wiem co chcieli uzyskać pomysłodawcy drugiej wersji, trzecia już wygląda jak klasyczna kamerka sportowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Pytanie do posiadaczy kamerek do max. 500 zł - jest w trakcie nagrywania, podłączacie na chwilę ładowanie i odłączacie. Co się dzieje? Wyłączy się?

Dopytuję, bo np. Xblitz Move 4K tak się zachowuje.

SJCAM SJ4000 z tego co pamiętam też się wyłączała.

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 LAMAX X9.1??? Kamera bez stabilizacji na rower? Powodzenia. Za rok tego nikt za 5 dych nie kupi. Już bym wolał gopro 8 za 7-8 stów a jak się nie sprawdzi to bym za 5-6 stów odsprzedał za rok.  Jak się martwisz o upadki to są silikonowe etui. Niektóre modele mają wymienne szkła na obiektywie. Któryś ze starszych miał szkło niewymienne. Trzeba się upewnić który model co oferuje. Jak kupisz na gopro.com to za 25 euro w razie co oni chyba w ciągu roku na nową wymienią jak kamera ulegnie zniszczeniu. No i ceny też są lepsze niż w polskich sklepach. Te kamerki super nagrywają filmiki ale pod dwoma warunkami: Musi być słonecznie no i trzeba potrafić potem filmik jakoś do kupy złożyć, muzyczkę dodać co by dało się to oglądać.

Co do telefonów Xiaomi, to ja unikam jak diabeł święconej wody. Szpiegują na potęgę. Samsungi, iphony też, ale jak mam wybów to już wolę nie być szpiegowanym przez największe  państwo komunistyczne na świecie. 

Gopro chyba jakoś we wrześniu wypuszcza nowe modele. Stare na ich stronie są potem sporo przecenione. Jak jeszcze nic nie kupiłaś, to wstrzymaj się jeszcze miesiąc. Może trafisz w niezłych pieniądzach starszy model. 

 

Edytowane przez bob555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...