Skocz do zawartości

[Gravelove] Zgrupowanie na Suwalszczyźnie

Rekomendowane odpowiedzi

Przekop.Waty

Cześć wszystkim! zapraszam miłośników graveli oraz przyrody na wakacje w krainie szutrów, lasów, jezior i sielankowego klimatu! 

Więcej informacji w wydarzeniu pod linkiem:

https://www.facebook.com/events/880111192722238/?acontext={"event_action_history"%3A[{"mechanism"%3A"surface"%2C"surface"%3A"create_dialog"}]}

Edytowane przez Przekop.Waty
Odnośnik do odpowiedzi
kazafaza

...na pierwszy rzut oka myślałem że to zlot grabarzy, nekromantów, nekrofili i innych takich co to GrobyKochajo  ;)

Udanej imprezy  :thumbsup:

Odnośnik do odpowiedzi
kazafaza

Idea słuszna, pomysł zacny a czy istnieje szansa na partycypację w niepełnym wymiarze czasowym dla tych którzy nie mają szans na pełnoterminowy turnus? Coś typu dwa noclegi w piątek i sobotę?

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Lotap
      Przez Lotap
      Witam
      Chciałbym kupić sobie rower typu gravel. Mój aktualny rower to MTB Unibike Evolution 2009. Chciałem spróbować baranka i może zacząć trochę więcej jeździć na rowerze. Trasy to trochę miasto, trochę delikatnego lasku. Nic hardkorowego, ale jednak na rowerze szosowym nie chciałbym jeździć po korzeniach drzew w lesie. 
      Mam tylko dwa wymagania. Musi być polskiej marki i mieć napęd 2x. Cena? Myślę, że 8 tysiące to takie maksimum, ale tak naprawdę wolałbym wydać około 6, bo w tej cenie jest na przykład Kross Esker 6.0, któremu niczego nie brakuje  Od dłuższego czasu robię już rozeznanie rynku, czytam fora, oglądam modele. Takie modele zwróciły moją uwagę:
      -Kross Esker 6.0 wspomniany wyżej, Esker 4.0 (jedyny model, który można w ogóle aktualnie kupić bez problemów), Esker 2.0
      -Accent Furious Pro
      -Unibike Geos, który dopiero wchodzi na rynek i ma być w czerwcu
      -Romet Aspre 2, ale to chyba model nie do kupienia
      -Rondo Ruut AL1, ale mam wrażenie, że płacimy za markę. Jest droższy od powyższych, ale czy lepszy?
      Rozstrzał cenowy jest dość duży, bo też zastanawiam się czy jest sens kupna roweru za 6 koła dla kogoś kto jak na razie jeździ sporadycznie. Z drugiej strony, możliwe że złapię bakcyla i zacznę jeździć więcej, a wtedy fajnie byłoby mieć rower przyszłościowy i sztywne osie na przykład.
      Doradźcie coś :) Pewnie roweru i tak nie kupię dziś, bo ich po prostu nie ma, ale chciałbym już wiedzieć czego szukać :)
    • Enver
      Przez Enver
      Witam podłącze się do tematu, aktualnie posiadam rower crossowy specjalized (modelu dokładnie nie pamiętam) kupiony za 1300 zł, rower był używany jako dojazd do pracy oraz na wycieczki (do 150km), szukam aktualnie czegoś lepszego, początkowo chciałem kupić szosę endurance ale ze względu na to że by mnie ograniczyła tylko do dobrej jakości asfaltu wybór padł na rower typu gravel. Będzie to mój jedyny rower, poprzedni sprzedam. Szukam gravela któremu bliżej szosie niż MTB, moje trasy to +- 70% asfalty, 30% szutry w żaden ciężki teren nie wjeżdżam. Rower będę używał głównie na wycieczki jednodniowe (200km+) jak i na kilkudniowe z backpakingiem oraz dojazd do pracy. Przeglądam rynek, fora od dłuższego czasu niestety przez ograniczoną ilość modeli ciężko gdzieś w sklepie stacjonarnym znaleźć kilka modeli żeby je wypróbować. Budżetu nie mam ściśle określonego mniej więcej 7000 zł, jeżeli warto dołożyć to też nie będzie większego problemu. Każdy sklep poleca tylko to co ma w ofercie a na resztę wypowiada się sceptycznie więc nie mam co się do końca na to powoływać. Na oku mam cannodale topstone 105 2020 ale zniechęciły mnie opinie o sklepie Greenbike a nigdzie indziej nie jest on dostępny, chciałem kupić Kross esker 6.0 2021 ale sklep Greenbike mnie skutecznie zniechęcił tym że ma osprzęt aż za dobry na taką cenę, proponowano mi również Kellys soot 50 2021, Specjalized diverge E5 Elite 2021. Ciekawie wyglądają rowery marki Rondo ale nie odpowiada mi do końca konfiguracja, myślę że najlepiej sprawdziłby się GRX 400/600 lub 105 na dwóch blatach, nie chce sytuacji że zabraknie mi przełożeń. Nie wiem czy Specjalized jest wart dopłaty względem Kellys, prosiłbym o opinie, oczywiście innych modeli nie wykluczam, czekam na propozycje. Chciałbym rowerem przed kupnem się przejechać, aktualnie jestem w Warszawie potem wracam do siebie na trójmiasto ale jak nie będzie takiej możliwości to też nie będzie większego problemu ponieważ planuje bikefitting. Podsumowując szukam wyprawowego gravela bez ściśle określonego budżetu, tyle ile warto tyle dam. Pozdrawiam
    • moose_etc
      Przez moose_etc
      Bry  Googluję od dwóch dni i zaczyna mi się coś klarować, ale postanowiłam zasięgnąć opinii profesjonalistów  Więc tak. Całe życie jeżdżę bez amortyzatorów. W okolicach pierwszej komunii były "górale", które rozwalałam na wszystkich schodach jakie znalazłam w mieście, potem totalnym zbiegiem okoliczności przesiadłam się na turystyczną foltę ( coś w tym stylu, tylko że stalowa sprzed 15-20 lat http://folta.pl/pl/rowery/turystyczne/venda ), którą obecnie jestem zmuszona taszczyć na 4 piętro (i z 4 piętra) 2x dziennie, co z kolei skłoniło mnie do refleksji na temat tego jak by tu swój komfort życia nieco poprawić oraz trochę na temat moich preferencji sprzętowych.
      Zasadzając się na crossa, spróbowałam ostatnio unibike'a crossfire znajomego i choć wydawało mi się, ze potrzebuję roweru z amorkami, to po wypróbowaniu tego sprzętu w przestrzeni miejskiej mam wrażenie, że wolałabym jednak coś z mniejszą ilością bajerów może jednak cieńszych oponach. Moja folta ma opony 4cm szer.  i wydaje mi się, że może z pół centymetra mogłabym jeszcze zejść (czy można na 3,5 jeździć po utwardzanych leśnych?). No i same amortyzatory, jak doczytałam, w tym przedziale cenowym i przy moich gabarytach i priorytetach sprzętowo-wagowo-cenowych są raczej strzałem w płot...
      mam 161 cm wzrostu i ważę mniej niż 50kg, pewnie koło 48, może nawet mniej.

Czego pragnę: 
      - możliwie jak najlżejszej aluminiowej konstrukcji, może być sztywna, bez amortyzatorów, nie musi być damska, choć nie mam uprzedzeń
      - dobrych hamulców, mogę dopłacić za tarcze (chociaż całe życie jeździłam nietarczach i raczej mnie nie zawodziły, z wdzięcznością przyjmę rady na temat tego, czy warto dopłacić za upgrade i czy to nie waży jakoś dużo dodatkowo(?))
      - trochę się nie znam, ale jestem skłonna zaryzykować tezę, że przednie przełożenie mogłoby dla mnie nie istnieć... nawet jeśli czasem jeżdżę pod górkę, to wolę raczej stanąć i przycisnąć niż bawić się w kołowrotek na najwyższych przełożeniach. Przywołajcie mnie do porządku proszę, jeśli gadam głupoty
      - geometrii raczej bardziej w stronę sportowej niż fotela, moje najczęstsze wycieczki to max 2h jazdy jednym rzutem i nie muszę być wyprostowana, czerpię pewną przyjemność dobrze funkcjonującej aerodynamiki.
      - raczej nie baranek, chyba nie umiem tego obsługiwać (czy może warto spróbować gravela?)
      - koła. no właśnie, nie bardzo wiem co z kołami.  Tereny: asfalt (to by było proste-szosa/fitness), ale też chodniki (wiadomo jakie u nas są) szutry i utwardzane drogi quasi-leśne. Dobrze panuję nad rowerem, wolę raczej okazjonalnie pomęczyć się w dołkach z piaskiem z cieńszą oponą niż szarpać na co dzień z rowerem dedykowanym do poruszania się po bagnach
      - mile widziany jakiś delikatny bagażnik pod lekką sakwę (bidon, kocyk, bluza) i błotniki w komplecie , ewentualnie możliwość dokręcenia ww. akcesoriów

Nie musi wypełniać budżetu, jeśli nie jest to konieczne przy powyższej "specyfikacji" (choć może). Nie musi być też nowy i piękny (choć przyjmuję taką opcję ) 
      Lubię kolory niebieski/zielony/czarny w dowolnych konfiguracjach  (przepraszam ^^') 
      Póki co jedyną opcją, którą odnalazłam w internetach jest to: 
      https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2021-presidio-1 czy ktoś na tym jeździł? 
      czy może ktoś ma jakieś pomysły/sugestie?
      pozdrowienia

• piasekpodbrukiem
      Przez piasekpodbrukiem
      https://www.olx.pl/oferta/uprzaz-na-kierownice-pacman-triglav-bickepacking-CID767-IDHFIWU.html
      Temat spadł z roweru za brak ceny, więc dodaję ponownie.
      Uprząż na kierownicę Triglav Pacman.
      Cena - 150zł. Dobrym zwyczajem, dla forumowiczów -`130zł
    • porywacz_zwlok
  • Dodaj nową pozycję...