Skocz do zawartości

[Buty] Zimowe- w jakich jeździcie?


macia22

Rekomendowane odpowiedzi

Nie piszcie, że jeździcie z ocieplaczami!! To nie jest temat o tym co lepsze- buty zimowe czy ocieplacze, jakie ocieplacze itd, tylko o tym jakie BUTY.

 

Hej, jeśli na zimę ubieracie zestaw inny niż but letni+ocieplacz- to napiszcie w jakich butach jeździcie.

Czy kupiliście specjalne zimowe buty z blokami? Czy rowerowe na płaskiej podeszwie, a może zakładacie jakieś buty turystyczne i pedały platformowe? Jeśli macie już but typowo rowerowy to zakładacie mimo wszystko jeszcze na górę dodatkowy lekki ocieplacz?

Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami i patentami, podajcie nazwy butów.

Pytam bo sam stoję przed dylematem czy iść w drogie buty zimowe typu northwave czy jednak kombinować z butami turystycznymi + platformy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buty spd turystyczne letnie SH-MT501  plus wkładka w filcem/folią aluminiową (żeby nie ciągnęło od dziur na bloki)  ,  plus ochraniacz neoprenowy .

z mojego punktu widzenia ten ochraniacz robi całą robotę, jeździłem tak przy -25 i nie robiło to na nich wrażenia - jedynie było czuć że ciągnie od bloków, ale wtedy wkładki nie używałem.

istotne żeby ten ochraniacz naprawdę był neoprenowy a nie jakiś przewiewny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grube wełniane "fuzekle" czyli po waszemu skarpety, niskie buty do trekingu po górach tak zwane buty podejściowe na grubej vibramowej podeszwie, na to ocieplacze neoprenowe o dwa rozmiary za duże o grubości 3mm i -20 Celsjuszów niestraszne.

Edytowane przez leejoonidas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, leejoonidas napisał:

Grube wełniane "fuzekle" czyli po waszemu skarpety, niskie buty do trekingu po górach tak zwane buty podejściowe na grubej vibramowej podeszwie, na to ocieplacze neoprenowe o dwa rozmiary za duże o grubości 3mm i -20 Celsjuszów niestraszne.

Jakich ocieplaczy używasz do butów trekingowych? Rozumiem, że do tego pedały platformowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rowerów z spd mam Northwave Raptor Arctic GTX, do rowerów gdzie mam platformy mam 510. Mi generalnie kończyny szybko marzną, więc na normalnie skarpetki zakładam takie cienkie z windostoppera i na to buty, dodatkowo jak jest bardzo zimno to mam jeszcze ochraniacze. Dodatkowo mam opcje podgrzewanych podeszw, ale w tym sezonie jeszcze nie musiałem ich używać. Dwie, trzy godzinki dam radę tak wytrzymać jak jest poniżej zera.

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, macia22 napisał:

Jakich ocieplaczy używasz do butów trekingowych? Rozumiem, że do tego pedały platformowe?

Ocieplacze to UVEX-y kupione bardzo dawno temu jeszcze w zeszłym stuleciu, no i mają podeszwę z ciękiej gumy jak w prawdziwych butach. A pedały to oczywiście platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lezia napisał:

Przy temp. ok 0 daję radę spokojnie zrobić trening 2h.

W zimowych butach? :o

To ja nie wiem, chyba mam coś nie tak z nogami, bo jak jest w okolicach zera, to dwie godziny robię w letnich butach, tylko dwie pary skarpet zakładam (jedne zwykłe, jedne zimowe z Deca). Właściwie, to do tej pory nie miałem nawet ochraniaczy na buty, dopiero zapowiedź nadchodzących mrozów i niechęć do trenażera skłoniły mnie do zakupu, jutro przyjdą. :D Ciekawe, czy to coś warte. 

Ale zimowe buty XLC CB-M07 (Rogelli ma dokładnie te same pod swoją nazwą, tylko droższe ofc ;))są podobno bardzo fajne i przed zimą do wyrwania w dobrych cenach. Teraz nie ma co, bo ceny zawyżone

 

 

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lezia napisał:

Jeżdżę na czymś takim. Nie kosztują majątek, a są bardzo ciepłe. Przy temp. ok 0 daję radę spokojnie zrobić trening 2h.

Zimowe buty FORCE ICE MTB czarne, 36 - Force - Hurtownia rowerowa (forcebike.pl)

Długo są już używane? Jak trwałość? Nie do końca mam zaufanie do force w kwestii ubrań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kemusi napisał:

Rzeczywiście, ktoś tutaj jest zmarzluchem

Czy ja wiem czy jestem zmarzluch... pewnie tak bo jak jadę w zwykłych butach MTB plus ochraniacz Endura MT500 plus ciepła skarpeta to po 1 h drętwieją z zimna mi stopy a jak mija 1,5h to tracę czucie w nich. Nauczyłem się tak jeździć, że co 30min schodzę z roweru i robię jakiś podbieg z rowerem i wtedy stopy się na nowo rozgrzały i potrafiłem zrobić 2 h trening.

Teraz jak mam zimowe buty ( są o pół rozmiaru za duże to mogę sobie poruszać palcami w bucie) jest mi cieplutko i jazda stała się prawdziwą przyjemnością.

 

image.png

11 godzin temu, macia22 napisał:

Długo są już używane? Jak trwałość? Nie do końca mam zaufanie do force w kwestii ubrań

Jeżdżę pierwszy sezon więc nie wypowiem się co do trwałości butów. Myślę, że będzie tak jak pisze @KSikorski. Mam natomiast gacie Z70 od nich i jestem bardzo zadowolony.

Edytowane przez Lezia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2021 o 15:39, macia22 napisał:

Hej, jeśli na zimę ubieracie zestaw inny niż but letni+ocieplacz- to napiszcie w jakich butach jeździcie.

Czy kupiliście specjalne zimowe buty z blokami? Czy rowerowe na płaskiej podeszwie, a może zakładacie jakieś buty turystyczne i pedały platformowe? Jeśli macie już but typowo rowerowy to zakładacie mimo wszystko jeszcze na górę dodatkowy lekki ocieplacz?

Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami i patentami, podajcie nazwy butów. 

Pytam bo sam stoję przed dylematem czy iść w drogie buty zimowe typu northwave czy jednak kombinować z butami turystycznymi + platformy.

 

Za czasów platformy - przeskoczyłem ze zwykłych trekingowych butów na zimowe Salomon Shelter CS. To było względnie dobre rozwiązanie i w połączeniu z grubszymi skarpetami wełnianymi 3 godzin w -5 dało się w miarę komfortowo przetrwać. Za to but jest lekki i wszelkie trekingi starszego typu to przy nim ciężkie klamoty.
Ale czasy się zmieniły i przyszło spd. Buty letnie przestały mi wystarczać i nabyłem trochę w ciemno Fizik Terra Artica X2. Sam but fajnie wykonany, acz odrobinę ciężko się zakłada. Pierwsze jazdy w mroźną pogodę zweryfikowały też bardzo szybko ich samodzielny potencjał do utrzymywania ciepła. Poniżej 3-4 stopni goły but wychładza się stopniowo, i trwa to około 1,5 h, po czym zaczyna się robić chłodno w stopy. Powyżej wystarczy stosunkowo ciepła skerpetka a poniżej nawet grubsze skarpety zimowe merino niewiele dają. Nadal maks 2h, a potem już doskwierający chłodek. Szczególnie poniżej zera. Trochę poszperałem w necie i okazało się, że tak zachowuje się właśnie gro butów z membranami o stosunkowo delikatnej budowie. Owszem są zgrabne, ale i same szybko całe zaczynają wpuszczać zimno stosunkowo szybko do wnętrza. I nie chodzi tu o samą podeszwę, czy bloki tylko o całość buta. W moim przypadku przykrycie ich ochraniaczami neoprenowymi rozwiązało problem. Teraz przy -5 i trasach po 3-5 godzin jest ok. Jedyny kłopot był z wyborem samych ochraniaczy, bo buty te mają dość solidną i grubą podeszwę, ale shimano w XL-ce dało radę tam, gdzie np endrury nie było szans założyć. A i przy dłuższych wypadach warto czasem na postoju na chwilę podwinąć od przodu neopren, aby wypuścić gromadzącą, się parę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...