Skocz do zawartości

[Siodełko] Pęknięty pręt tytanowy - gdzie wymienić?


piasekpodbrukiem

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Pękł mi w siodle tytanowy pręt, a chciałbym je przywrócić do użytku. Szukam więc informacji, czy ktokolwiek prowadzi taką usługę wymieniany (najpewniej całego stelażu) na nowy? Nie musi być to wymiana na tytan. Najchętniej w Warszawie. Będę wdzięczny za informację. 

Dla potomnych:

Model to:  Selle Italia Max Flite, przebieg trochę ponad 3000km, waga łamiącego ok 85kg, prędkość i okoliczności bez ekscesów. 

IMG_2398.JPG

IMG_2399.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pecha miałeś pewnie nie Ty jeden bo czasem można usłyszeć o takim przypadku. Ale to nie żadna norma że "rurki pękają" w zasadzie nie mam żadnego siodełka które by miało pełne metalowe pręty i nigdy nic mi nie pękło, ważę dychę mniej niż Ty ale bez przesady mam takie pręty nie tylko w szosie...

Nie bardzo jest sens to naprawiać i nie wiem czy ktokolwiek bawi się w takie coś.

A Kacper od spawania to... Kacper :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper to jak ten duszek z bajki - niezbyt roztropny, zabawnie niefrasobliwy.(ale nie głupi - żeby nie było!) Co prawda głównie irytuje ale trochę śmiechu jednak wnosi.

Marzyciel wynalazca - gdzieś przyspawa (głównie w wyobraźni) kalosze do krzesła i mknie w kierunku księżyca rowerem z linoleum.

Bloga byś Kacper założył... a nie pisał tu z czterystu kont to byś miał swoich oddanych patoczytelników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@abdesign, you've made my day ;-)

A odnośnie siodła - są nawet miejsca, w których można kupić same pręty (ale będzie to nieopłacalne). Czasem można coś dopasować z innego produktu, ale w większości przypadków włożenie prętów we właściwie miejsce to straszna walka nie warta zachodu względem nowego siodła. 

Miałem gdzieś nawet na dysku zdjęcie z walki nad czymś takim. Ktoś kiedyś na jakimś forum (chyba light bike) ostro katował pręty kluczami oczkowymi, aby wskoczyły w skorupę. W końcu się udało, ale wcześniej w oczko klucza wsunął się jeden z prętów, po czym całość (czyt. klucz przewieszony przez pręt) został tam na wieki wieków. 

Śmiechom nie było końca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem kolesia ktory mial dosc prosty patent, mial przygotowanne metalowe szyny ktore zaciskal na sruby przy nosie siodla na pretach, i z drugiej strony na koncach rownierz zakladal takei szyny ktore zaciskal na pretach...i nastepnei z obu stron tych szyn mial dlugie sruby ktore skrecal ....co powodowalo sciskanie pretów i mozna bylo wyjac jak i wsadzic prety do stelarza ... 

niemniej pozostaje problem dawcy... cala operacja moze miec sens jak sie ma pasuajce prety ..a to niekoniecznie moze byc proste do znalezienia w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie dalekowschodni wytwórcy, np. XACD: http://www.xacd.com.cn/product.asp?rootcl=1&cls=10
Trochę można znaleźć z zagranicznych sklepach, być może na Ali ale tam nie szukałem. 

Aktualnie widzę, że są nawet na OLX z Flite więc kto wie, czy do Twojego siodła nie podpasują: https://www.olx.pl/oferta/selle-italia-flite-titanium-prety-tytanowe-do-siodelka-CID767-IDFguZC.html#22830baf6c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...