Skocz do zawartości

[polityka] prąd nie tyka, czyli narodowe wojenki i przepychanki ;-)


KrisK

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, arturooo3 napisał:

 

11 minut temu, KrisK napisał:

Dajmy może spokój z tą dziecinadą, ludzie różne głupoty robią i wypisują, szkoda się tym zajmować.

Mnie tak naprawdę martwi fakt, że Trzaskowski kompletnie nie miał wizji na tą kampanię. To raczej nie jest facet formatu wystarczającego na prezydenturę - choć przynajmniej ma osobowość :/ Potwierdzają to zresztą badania i reakcje wyborców. Większość wyborców Dudy uważa, że to dobry prezydent a większośc wyborców Trzaskowskiego, że to mniejsze zło. Wybralibyśmy i Hołownię - "z braku laku dobry kit" :D 

Imponujące jest jak Trzaskowski uparcie próbował przegrać tą walkę. Zamiast walić jak w bęben w czułe punkty - choćby milion samochodów elektrycznych Morawieckiego, setki milionów na żonosłupy, setki miliardów planowane na utopienie gdzieś pod Rawą Mazowiecką, zniszczona stadnina,  pełzający przy dnie kurs upaństwowionych banków - opowiadał o demokracji. Polaków demokracja nie interesuje :/  Przykre, żałosne ale prawdziwe.

Ze wszystkich kandydatów moim zdaniem najlepszy był Kosiniak-Kamysz i szczerze temu facetowi współczuję. A najbardziej zapamiętam "menelowe +"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Zamiast walić jak w bęben w czułe punkty - choćby milion samochodów elektrycznych Morawieckiego, setki milionów na żonosłupy, setki miliardów planowane na utopienie gdzieś pod Rawą Mazowiecką

Ale to są mrzonki.

Jak już to trzeba było listować zniszczenie trybunału i sądownictwa w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to Polaków nie interesuje właśnie ! Statystyczny Polak lubi miec pełne koryto i być wzięty za mordę + garść szowinistycznej demagogii i statystycznie jesteśmy szczęśliwi. Bliżej nam mentalności wielkoruskiej niz zachodnioeuropejskiej co dobitnie pokazała mapa wyborów. Legiony rzymskie zatrzymały się na Renie :(

Co jest mrzonką ? Walenie w te mrzonki ? Właśnie to powinien robić by ludziom otworzyć oczy. Nawet wyznawcy zauważyli, że ich siła nabywcza się zmniejszyła a 500 + to odebranie wszystkim i danie bogatym. Fakt, nie tylko bogatym :) 

Co do sądownictwa - moża było podkreślić znaczące wydłużenie oczekiwania na rozprawę odsłaniając absurdy tych manipulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrisK napisał:

Zobacz sobie na siłę UE i kilku większych graczy. Porównaj to i zobacz trend.

No właśnie dzisiaj patrzyłem, żeby nie być gołosłownym. 

Teraz, KrisK napisał:

Zobacz gdzie jesteśmy technolicznie

Mówisz o RP czy UE. Jezeli o UE to zobacz gdzie są Niemcy technologicznie.

 

2 minuty temu, KrisK napisał:

 Pamiętaj też, że GB to nie byt taki jak my. To związki żywe i bliskie z takimi drobiazgami jak Australia. Sojusz i to faktyczny z USA.    I teraz zobacz co się stało po wyjściu GB... Niestety to nie tak łatwo ze nasza siła spadnie tylko o tyle ile oni mieli udziału. Spadnie więcej. 

Znów nie wiem czy my to my, czy Europa. Zakładam EU, bo o tym rozmawialiśmy. Bogactwo GB to w większości usługi. Potężna cześć z tej większości to usługi finansowe (i około finansowe), nie produkcja i przemysł (Nathan Rothschild  był najbardziej łebski sposrod czterech braci) . Dopóki trwa szorstka przyjaźń to się kręci, ale Frankfurt już sobie ostrzy zęby na City. 
Co do sojuszy to Commonwealth to była 1/3 globu, wiec teraz procentuje. Konkwista bardziej procentuje, niż za wolność nasza i waszą ;) 

 

16 minut temu, KrisK napisał:

No popatrz.   A nie dalej jak wczoraj był nagłówek ze ajkbyśmy liczyli głosy jak w USA to by trzaskowski wybrał i gdzieś mi się w radiu obił ekspert mówiący, że należy rozważyć zmiany :D Patrz jak pogląd zależy od stołka na którym sie siedzi.

 A jak on policzył ilość elektorów??? A nawet jakby dobrze, to trzeba wiedzieć z jakich przyczyn taki system obowiązuje. Jakbyśmy liczyli głosy tak jak na Białorusi, to PAD by miał 98% w pierwszej turze :D

19 minut temu, KrisK napisał:

To że  wielką gospodarką kuriozalnie może im szkodzić, bo bycie się rozwijającą gospodarką jest łatwiejsze i niesie mniej zagrożeń. Oni od lat się nie rozwijają jako gospodarka. I to jest realny problem.  

Już wiem dlaczego jesteśmy potęga gospodarcza w TVP :D. Może trzeba zaproponować zamianę Niemcą, my stracimy, ale zawsze nam na sercu leżało dobro innych. ;) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Statystyczny Polak lubi miec pełne koryto i być wzięty za mordę + garść szowinistycznej demagogii i statystycznie jesteśmy szczęśliwi. Bliżej nam mentalności wielkoruskiej niz zachodnioeuropejskiej

A wszystko się należy, 1500+ na dzieciaki, socjal, jakaśtam pensja 3000zł na rękę za nicnierobienie a ten, co cumuje w Gdańsku czy Sopocie jachtem z rodziną to nakradł ;). Pojęcie ciężkiej pracy, dążenia do celów, osiągania czegokolwiek jest obce. Złodziej. Ukradł, wyzyskiwał i na pewno dopadnie go skarbówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, some1 napisał:

Przeczytaj artykuł, tam jest odpowiedź na pytanie co się dzieje z takimi petycjami.

Czy też trzeba pokazać palcem?

Tam nie ma, ale już wiem

Art. 10.1. Ustawy o petycjach z dnia 05. września 2014 r.
"Petycja powinna być rozpatrzona bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w terminie 3 miesięcy od
dnia jej złożenia"

33 minuty temu, KrisK napisał:

No cóż... Ja tego nie napisałem... Ale marzenia masz ładne. :D

Wiedziałem ze Ci się spodoba :D

34 minuty temu, KrisK napisał:

No powiedźcie co trzeba mieć pod czerepem?

Wolny rynek, w dystrybucji głupoty tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, arturooo3 napisał:

a ten, co cumuje w Gdańsku czy Sopocie jachtem z rodziną to nakradł

Tam nie ma portów : ) To co w Sopocie udaje port to jakaś kpina. Port jest w Gdyni z trudnym wejściem przy silnym wietrze - nanosi piachu w wąskie podejście i spycha na kąpielisko :/ No i maleńki w Górkach Zachodnich ale tam stanąć to prawie niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JWO napisał:

Już wiem dlaczego jesteśmy potęga gospodarcza w TVP

Nie wiem czym jesteśmy w TVP...
Kurde wy naprawdę oglądacie tak tę telewizję?  Wszyscy mówią, jaka to zła i że nie będą oglądać nie oglądają, bo się nie da a równocześnie wszędzie słyszę co w tvp ćwierkali...
Jak to działa?   Przestałem za czasów naczelnika Tucka i za czasów naczelnika Kaczyńskiego nie oglądam.
A oglądalność im idzie do góry... Jak to działa? 

A co do potęgi... Poczytaj mniej huraoptymistyczne opracowania. To tak jak napisać, że Japonia ma się świetnie i nie ma problemów. No kto by nie chciał być Japonią.... Ale jak poczytasz o deflacji i problemach, jakie tam mają....   Temat mina. Przecież oni są ęą i te sprawy... Tak są i cierpią na choroby kraju rozwiniętego.
A sa o wiele lepiej poukładani niż Niemcy. Niemcy mają szereg problemów których rozwiązań nie widać.
Łagodziły je silna unia. 
Wiesz co mnie martwi w ewentualnym rozpadzie unii?  Że jej silni beneficjenci nie będą mieli innej opcji niż wojna. Bo to nie jest tak, że to my zyskujemy na unii a Niemcy nam dają. :D  Bilans zysków jest mocno ciążący w kierunku dużego...  Dla tego nie bardzo boję się, że oni nas wywalą. Nie zarzyna się kury znoszącej złote jaja.
 

4 godziny temu, JWO napisał:

ale Frankfurt już sobie ostrzy zęby na City. 

Tak, pamiętam tę histerię ekspertów i szukanie nowego miejsca dla City... 
Już eksperci mówili gdzie się przeniesie...  Na razie się nie przeniosło. Pożyjemy zobaczymy, ale boję sie że Frankfurt może się obejść smakiem. 
USA i Chiny są absolutnie samowystarczalne.  UE absolutnie zależna. Możesz pisać elaboraty o potędze Niemiec, ale prawdę obnażył koronawirus.  Podkupywanie sprzętu ociężała ścieżka decyzji  i absolutny brak poradzenia sobie bez dużych i kluczowych dostaw z zewnątrz.
To jest siła unii. Dobrz że zagrożenie było niewielkie....
Jesteśmy jako UE zależni energetycznie. Nie mamy produkcji Technologicznie też nie dominujemy.
A zielonej energii nie mamy gdzie produkować, bo Chińczycy podkupili nam pustynie. Ze złożami tez jest kiepsko.  A dogadać się nie umiemy bo UE się skupia na sprawach ideologicznych zamiast na gospodarce.

 

4 godziny temu, JWO napisał:

A jak on policzył ilość elektorów???

Nie wiem, ale zdaje się że tak jak się głosy w wojewódctwach rozkładały. Ot myślenie życzeniowe. Nie pasuje mi wynik to pokażę że gdyby u nas było jak za miedzą to bby było tak jak chcę.  Ale ludzie to łykają, bo dzisiaj w rozmowie już usłyszałem, że to przez sposób liczenia głosów i ze trzeba zmienić ordynację, bo pis zawsze bezie już wygrywał.  Tak jak się włączyłem i podpuściłem to wygląda że ziarenko zasiane przez takie "opracowanie" Jak delikatnie zasugerowałem, że w usa mają trumpa :D to usłyszałem że u nas by był  Trzaskowski i to się liczy ;)  

4 godziny temu, JWO napisał:

Wiedziałem ze Ci się spodoba

No a jak. Byłoby pięknie i potencjał jest. Tylko że się musimy żreć, bo tak lubimy. ;)

 

4 godziny temu, wkg napisał:

Statystyczny Polak lubi miec pełne koryto i być wzięty za mordę +

Nie tylko Polak. Brutalnie to pełna micha to podstawa większości ludzi na tym globie.  I w sumie to wszystko inne to wydumane trochę sprawy. Trochę się nam w łbach poprzewracało i stąd wiele problemów sobie wymyślamy, ale jak coś mocniej tąpnie na świecie to dla każdego z nas pełna micha kawałek dachu nad głową i możliwość zjedzenia tej michy w spokoju będzie wystarczające do szczęścia. A jak będziemy mieli możliwość dzielenia tej michy z kimś bliskim... 

4 godziny temu, wkg napisał:

Mnie tak naprawdę martwi fakt, że Trzaskowski kompletnie nie miał wizji na tą kampanię.

On to pies drapał. Ale kompletnie nikt z jego sztabu też. Przecież my głosujemy na osobę i ludzi za nim. Prezydent to urząd pełen ludzi.
Ta formacja się wypaliła i co bardziej wartościowi ludzie dawno sobie poszli i sa od lewej do prawej, ale nie w PO. Już nawet ładnie nakłamać nie umieją :D  (pytałeś o zalety PO ;) )

4 godziny temu, wkg napisał:

Ze wszystkich kandydatów moim zdaniem najlepszy był Kosiniak-Kamysz i szczerze temu facetowi współczuję.

Spalił nie wchodząc w koalicję z PIS w samorządach.  W tych wyborach by nie grał pierwszej roli, ale w następnych byłby  prezydentem z nadania zjednoczonej prawicy. Mam wrażenie, że straszeniem tym, że pis zjada przystawki PO panicznie stara sie utrzymać swój wynik.  A na razie to PO zjada przystawki, bo w pisie ziobro i gowin mocno trzymają swoje pozycje. 
Kaczyński w międzyczasie próbuje zbudować nowy korzeń partii oparty na młodych ze swojego nadania, ale i tak skrzydła mają sie nieźle. 
Kamysz zarzeka sie ze nie będzie koalicji, ale może sie to dla niego skończyć końcem kariery w PSLu bo tam mocno sporo ludzi chce koalicji z pisem. To jest partia władzy a 8 lat w opozycji to dla nich śmierć. To ich ostatni moment na przetrwanie. 
Koalicja z pisem daje im władzę w niemal całej Polsce powiatowej i w senacie. Szanse na 7% w następnych wyborach czy to jako pis czy jako psl... I może prezydenta z ich partii za 5 lat. 
Brak koalicji zmiecie ich z planszy raczej... Tracą dół i za chwile ich nie będzie. Pomijam, że Kamysz miałby o wiele większy wpływ na pis w koalicji niż siedząc opozycji.  IMO dał się rozegrać PO i zadziałał na ich korzyść orając swoich. Wyskoczył  z KO co dało mu oddech, ale za późno, bo praktycznie został przez KO zjedzony.

Zresztą konfederacja też powinna iść do Kaczyńskiego i zanim się ułożyć, rzucić na stół pakiet ustaw, na których im zależy dogadać szczegóły i dać swoje poparcie za poparcie dla wybranych ustaw  pisu.
Bo oprócz tej pełnej michy dla ludzi liczy się  SKUTECZNOŚĆ.  
Trzaskowski dużo mówił o demokracji...
Musicie wziąć pod uwagę, że ludzie nie czują sie zagrożeni przez Kaczyńskiego.  To jest w dużej mierze sztuczna kreacja i gdzieś tam ludzie o tym wiedzą. Ale ludzie czują, że tracą wolność przez system. Nie radzą sobie. Wbrew pozorom sporo ludzi "wykształconych" i pracujących w korpo.  Budzą się i widzą, że jak się nie obrócą nie ma żadnej wolności a jest kierat. 

PS

PO ma pomysł na zmiany...
https://wiadomosci.wp.pl/po-moze-zmienic-nazwe-bogdan-zdrojewski-namawiam-do-zmian-ewolucyjnych-6532672120842369v

Chcieli juz dawno, ale mieli wiatr w oczy ;)  Ale teraz się zabierają za zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KrisK napisał:

Spalił nie wchodząc w koalicję z PIS w samorządach.  W tych wyborach by nie grał pierwszej roli, ale w następnych byłby  prezydentem z nadania zjednoczonej prawicy.

Cóż, na szczęście są jednak uczciwi, wierni swoim przekonaniom ludzie na tym świecie - choć być może trudno to pojąć miłośnikom koryta :/

Wszedłbyś w koalicję z takim ścierwem:  Poszły takie wiadomości, których przez delikatność się nie wrzuca w obieg publiczny, że jeden ze sławnych aktorów starszego pokolenia słynący z zajadłości antypisowskiej wylądował tej nocy wyborczej w szpitalu. Prawdopodobnie miało to związek z wynikiem wyborów 

To o wylewie Stuhra. Trzeba nie mieć godności żeby takie coś pisać. To nie pisze przypadkowy człowiek bez nazwiska. Przykro, nie dogadamy się :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że Ziemkiewicza cytujesz?  On miał niezły moment w swojej karierze, ale to dawno było.
Telewizja to ogólnie ściek i szkoda czasu. Wszystkie te programy to bardziej lub mniej, chamsko bądź z zachowaniem pozorów, ale jednak gnojenie innych.   Choćby takie szkło kontaktowe w którymś momencie potrafiło puszczać takie rzeczy w eter, że mózg staje w poprzek.  Ludzie se zachwycali, ale wątpię, że by byli zachwyceni ja by te żarciki ich dotyczyły. Ziemkiewicz próbuje chyba podobny styl uprawiać.   Nie wiem co sie z nim stało, ale dla mnie to smutny człowiek, którego szkoda słuchać.  I to, co wrzuciłeś to pikuś przy tym jak popłynął ogólnie.  Cóż tą wypowiedź by jeszcze można przełknąć, ale resztę jego popisu już bije rekordy. Tylko ze z nim chyba nikt w koalicje by nie musiał wchodzić.
Jak by tak wyłączyć telewizję i media społecznościowe na kilka mc ludzie byliby zdrowsi.
Spokojnie gazety by były a jedynie jadu ze szklanego ekranu by nikt nie sączył a naplucie rozmówcy w twarz wymagało by spotkania się z nim na piwie. 
 

A PSL nie wychwalaj za bardzo. Oni sa partią silnie kalkulująca. Z tą uczciwością psl to bym też był ostrożny.  Miałeś znajomych w PSL mogłeś w Polsce niemal wszystko zrobić chyba, że wszedłeś im w interes.  Trochę ludzi w psl wywodzi sie jeszcze z komuny wiec z tą ideowością i przekonaniami to też bym sie nie zapędzał.   A skądinąt wiem ze ludowcy woleli by być z psiem niż w opozycji.
To partia wiejska z wbrew pozorom dużym przywiązaniem do polski chrześcijańsko narodowej. Partia polityczna to nie miejsce na bycie cool. Partia to reprezentant swoich wyborców. A wyborcy psl zdecydowanie nie są tam, gdzie sam psl.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KrisK napisał:

Cóż tą wypowiedź by jeszcze można przełknąć, ale resztę jego popisu już bije rekordy. Tylko ze z nim chyba nikt w koalicje by nie musiał wchodzić.

To urzędnik państwowy a nie osoba prywatna. Jest zatrudniony w TVP - rządowej telewizji w której dwa lata przepracowałem i byłem z tego dumny. Nie obchodzi mnie jako człowiek ale reprezentuje państwo i oligarchię PIS.

Godzinę temu, KrisK napisał:

A PSL nie wychwalaj za bardzo.

Nigdy tego nie robiłem. Pisałem o Kosiniaku. Niemniej na interesach się znają : ) Zresztą podoba mi się ich styl działania - jak Czesi czy Chorwaci - mało szumu, dużo skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KrisK napisał:

Nie wiem czym jesteśmy w TVP...
Kurde wy naprawdę oglądacie tak tę telewizję?

Ja nie, nie mam dostępu i nie muszę, w Twoich postach mam streszczenie przekazu ;)

9 godzin temu, KrisK napisał:

Możesz pisać elaboraty o potędze Niemiec, ale prawdę obnażył koronawirus.  Podkupywanie sprzętu ociężała ścieżka decyzji  i absolutny brak poradzenia sobie bez dużych i kluczowych dostaw z zewnątrz.

Mieli pecha, ze u nich nie ma narciarzy, którzy znają ministra zdrowia i byłych ubekow ze znikającymi respiratorami. No my wyglądamy na ich tle jak potęga. 
US sobie poradziły? GB też? Kto sobie poradził? Chiny, ale w normalnym świecie, te metody nie zadziałają.

 

9 godzin temu, KrisK napisał:

Już eksperci mówili gdzie się przeniesie...  Na razie się nie przeniosło. Pożyjemy zobaczymy, ale boję sie że Frankfurt może się obejść smakiem. 

Jak pisałem, dopóki trwa szorstka przyjaźni, to nikt nie ma w tym interesu. Może Frankfurt. GB żyje z obsługi finansowej świata, strata nawet tylko UE to duza strata.

https://www.ft.com/content/fbcd92a4-40fa-11ea-a047-eae9bd51ceba

https://www.london.gov.uk/sites/default/files/brexit-analysis-final.pdf  

Tam jest dużo, ale jak się komuś nie chce czytać to na początku jest streszczenie. 

https://edition.cnn.com/2020/06/25/uk/uk-suports-eu-four-years-after-brexit-intl-gbr/index.html

 

Cytat

London (CNN)- Four years on from the UK's Brexit vote, a majority of British voters would now opt to remain inside the European Union, says new research. 

Londyn (CNN) - Cztery lata po głosowaniu w Wielkiej Brytanii w sprawie Brexitu, większość brytyjskich wyborców zdecydowałaby się pozostać w Unii Europejskiej, mówią nowe badania.

Ja wiem że to są oceny tych wrednych liberałów i daleko im do obiektywnej oceny Nowogrodzkiej.

 

9 godzin temu, KrisK napisał:

To tak jak napisać, że Japonia ma się świetnie i nie ma problemów. No kto by nie chciał być Japonią.... Ale jak poczytasz o deflacji i problemach, jakie tam mają....   Temat mina.

Czy ja gdzieś pisałem że kraje rozwinięte nie mają problemów?? Wszyscy je mają. My zmagamy się przez 5 lat z Komitetem Centralnym i szczęśliwego końca nie widać. Gdzie nam tam do poważnych problemów krajów rozwiniętych  :D
Ja bym prosił znów o nie stosowanie sztuczek erystycznych.

Cytat

Ale jak poczytasz o deflacji i problemach, jakie tam mają....

Jak stawiamy tezę o Japoni, to trochę wysiłku i jakieś krótkie strszczenie, albo chociaż sam link. Inaczej to puste slogany.

Jakbyś poczytał o US, to dopiero zobaczyłbyś jakie są prawdziwe problemy - to zdanie nic nie mówi o problemach US, a tylko sugeruje że ten ktoś nie czytał.

9 godzin temu, KrisK napisał:

Nie tylko Polak. Brutalnie to pełna micha to podstawa większości ludzi na tym globie.  I w sumie to wszystko inne to wydumane trochę sprawy. Trochę się nam w łbach poprzewracało i stąd wiele problemów sobie wymyślamy, ale jak coś mocniej tąpnie na świecie to dla każdego z nas pełna micha kawałek dachu nad głową i możliwość zjedzenia tej michy w spokoju będzie wystarczające do szczęścia. A jak będziemy mieli możliwość dzielenia tej michy z kimś bliskim... 

Już pisałem "byt określa świadomość". I to jest nasza porażka, że dla większości liczy się pełna micha, a ideały?  Były dobre w czasie zaborów, okupacji czy PRLu. Mam pełny brzuch, co mnie obchodzi tworzenie przewodniej roli partii i zarządzania centralnego.

 

9 godzin temu, KrisK napisał:

Musicie wziąć pod uwagę, że ludzie nie czują sie zagrożeni przez Kaczyńskiego.  To jest w dużej mierze sztuczna kreacja i gdzieś tam ludzie o tym wiedzą. Ale ludzie czują, że tracą wolność przez system. Nie radzą sobie. Wbrew pozorom sporo ludzi "wykształconych" i pracujących w korpo.

 Nie czują, bo nie pamiętają czym grozi gospodarka centralnie sterowana. A jak pamiętają to przecież Kaczyński nie jest komunistą, bo do kościoła biega i modli się żarliwie. 
Co to jest ten system? Przymus panstwa nad obywatelem? To zgoda, od pięciu lat ludzie tracą wolność.
Widzę że ciągle "wykształciuchy" Cię uwierają :D

Czy ilośc cytatów jest ograniczona w poście? Bo już więcej nie chce mi wstawić. Wiec kończe, robota czeka ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JWO napisał:

w Twoich postach mam streszczenie przekazu

No to nieźle jak korzystasz ze streszczenia kogoś kto ich nie widział od lat....
Uważaj, bo może się okazać, że masz lekko zachwiany obraz.

5 godzin temu, JWO napisał:

Mieli pecha, ze u nich nie ma narciarzy, którzy znają ministra zdrowia

:wallbash:

Naprawdę?

Wyłącz na chwilę pis z głowy. UE sobie nie poradziła. I to, że w Polsce było jak było to nie rozgrzesza UE jako organizacji. To ze us ma co ma to nadal nie zmienia tego faktu... 
Psze pani, ale on też....?  
Analizy pokazujące, że jest ok są fajne... Pod warunkiem, że nie usypiają czujności i nie pomijają tej jednej niewielkiej góry lodowej ledwie widocznej pod wodą. 
Założenie, że krytyk to idiota jest pierwszym krokiem do samozachwytu i samo zaorania.  Ja wiem, że UE jest wspaniała, ale GB z niej wyszła...  I jak się nie ogarniemy to proces erozji bedize postępował. I nie nie będzie to wina pisu i innych wstrętnych eurosceptyków a liberałów, którzy od lat każdy głos krytyki traktują jak agresję niszczenie i mącenie. Zupełnie przestali słuchać ludzi.   Ci "przebrzydli liberałowie" nie czają, że ludzie patrzą i widza ze oni dawno odlecieli w kosmos i przestali sie zajmować problemami bliskimi ludziom.  
Sorry, ale PO ma ten problem, że jak ktoś głosuje na pis to zakładają ze jest głupszy gorzej wykształcony i faszysta...
A Tylko że jakoś dziwnie tych gorzej wykształconych i zaściankowych dziwnie szybko przyrasta i to nie tylko w Polsce, ale i w całej UE.  Warto może zacząć myśleć czemu eurosceptycy i konserwatyści zaczynają tak szybko rosnąć w siłę, a nie obrażać sie na jeszcze niedawno swoich wyborców.
 

6 godzin temu, JWO napisał:

Jak stawiamy tezę o Japoni, to trochę wysiłku i jakieś krótkie strszczenie, albo chociaż sam link. Inaczej to puste slogany.

Deflacja. Więcej nie trzeba.  To nie pusty slogan i bardziej się streścić nie da.
I nie nie sugerowałem, że nie czytasz.  To był taki link... "Jak poczytasz o deflacji ".  Czyli jeśli się zagłębisz w ten temat to....
Zakładanie, że Cię chce obrazić jest przesadzone. 

7 godzin temu, JWO napisał:

Kaczyński nie jest komunistą,

Nie on jest narodowym socjalistą to spora różnica. Pomijajże komunizm w swych założeniach to piękna idea... jak każda ideologia jest nierealny do wprowadzenia na szeroką skalę  a nawet w makro się nie sprawdza.

7 godzin temu, JWO napisał:

bo do kościoła biega i modli się żarliwie. 

Większość komunistów też biegała. A i część środowiska LGBT biega... To trzeba nauczyć sie rozdzielać. Pominę, że i mordercy biegają co gorsza potrafią być lepszymi chrześcijanami niż święte babuszki zakochane w ksiedzu.  Chrześcijaństwo nie zakłada ze jesteśmy święci a wprost przeciwnie.

7 godzin temu, JWO napisał:

Co to jest ten system?

Kredyt na studia, mieszkanie , samochód, rower,wakacje, dziecko, jego studia...... , Opłaty za....  A wyrwanie sie z tego zakłada, że robią na Ciebie inni. I nigdy nie wiesz kiedy sos tąpnie.   Teraz dochodzi jeszcze mechanizm mediów społecznościowych... Za bardzo szukasz w polityce. Zniewalamy się na własne życzenie.
A w kwestii tego co sie dzieje w Polsce to znowu się narażę. Proponuję doktrynę szoku. Ten ferment i strach, którym nam trują głowy jest im potrzebny.  I co ważne "IM" już dawno IMO stało się bezosobowym bytem. Przestaje wierzyć ze ktokolwiek ta kulę śnieżną jeszcze kontroluje.

6 godzin temu, JWO napisał:

I to jest nasza porażka, że dla większości liczy się pełna micha, a ideały? 

Bo ludzie by bardzo chcieli wyjść ze swojej zwierzęcości i się jej wyrzec. A prawda jest taka, że nie mogą.
A co do ideałów...
Ciekawe, bo ideały mamy różne czy zawsze dobre?  Faszyzm... Komunizm... Anarchia...
Przecież narodowcy tak znienawidzeni ostatnio to też ideowcy. 
Czy już mam napisać, że Was tą miską podpuszczam, czy znowu założycie, że Was obrażam?
Nie to zdanie też nie ma być żadną sztuczką ani obrażaniem tylko próbuję Wam uświadomić, że wpadliście w pułapkę wojny ideologicznej. Rozmowa w tym wątku pokazuje, że nie chcecie wyjść z okopu zły pis dobra, pomimo że zła. 

Napisałem o koalicji psl z pis...  Reakcja jest, że nie da się z "takimi ludźmi" 
A właśnie że bzdura. Takim narodem jesteśmy. Co najmniej 70% narodu wybrało przeciwne barykady.  Brutalnie to, co Durga spotykana osoba  ma inne zdanie niż my.   Nie ma "takich ludzi" a są rodacy, z którymi musimy się dogadać tu i teraz.

Akurat PSL jest partią o podłożu ludowym a większość jego żelaznego elektoratu to byli "katole"
PiS jest bardziej w centrum, ale to nadal narodowy socjalizm i nadal akcentuje przywiązanie do tradycji Katolickiej.
Konfederacja to podobno liberałowie, ale znowu podobno narodowi.  
Nawet SLD zawsze było mocno konserwatywne.  Przecież większość jego "starszyzny" to konserwy jak się patrzy. 
Na dołach PO też spotykam wielu konserwatystów, żeby nie powiedzieć narodowców. Góra? Nie wiem, bo mi to wygląda na wojenkę kogutów o przerośniętym ego. Al an dole też siedzą normalni ludzie chcący coś zrobić i nieraz łapka w łapkę z pisowcami pslowacmi i sldowcami robiący!  

Jeśli nie zaczną ze sobą współpracować na górze to nas doprowadzą do momentu kiedy ludzie bedą na siebie z widłami startować.  Już się ludzie wyzywają sprowokowani głupim wybrykiem jakiegoś smarkacza.  Ludzie podobno myślący dali się poprowadzić na manowce 15 latkowi i skaczą sobie za jego sprawą do gardeł. Na razie w necie... co za chwilę będą kluby dla pisowców i dla KOwców?   Czasem warto wyłączyć sobie ideologię i zobaczyć drugiego człowieka. 
Niestety mamy różne zdania i poglądy i musimy się z tym godzić. 

A ta miska... Ta miska to alegoria. Idee są dla niej...  Są po to, żeby ona była.  Ludzie ginęli i giną nie za  ideę a tak naprawdę za tą miskę...   

Wolność?  Cóż może czas zacząć uczyć młodzież, że wolność to kupa obowiązków i że ona jest do końca naszego własnego nosa. Wolność  to odpowiedzialność i praca. Dużo bardzo ciężkiej pracy.  Prawa? Tak mamy prawo nie naruszać wolności innych i tylko tyle.  Ale wolności rozumianej jako ciężką pracą i wolność do końca naszego nosa...



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mylić z faszyzmem. Program gospodarczy pisu to narodowy socjalizm, ( społeczna gospodarka rynkowa ) a nawet mniej narodowy bo bardziej taki PPS z okresu międzywojnia ( stąd często porównywanie Kaczyńskiego do Piłsudskiego, który z resztą jak i on nie lubi, nie trawi narodowców ) reszta programu to konserwa. Faszyści to byli pod innymi względami komuniści. ( światopogląd, różnice klasowe/rasowe )   To jest ogromna różnica.  Właśnie ( o zgrozo ) duża część elektoratu ( i samego aktywu ) PO głosząc nienawiść do "niewykształconej wsi" , podkarpacia itp . to bardziej faszystami zalatuje niż pis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie mylić narodowego socjalizmu z narodowym socjalizmem? :D :D :D To nie ja przecież napisałem, obudź się :)

Luźno sobie gadamy ale proszę choć o odrobinę dyscypliny intelektualnej ! "światopogląd, różnice klasowe/rasowe"  - toż to "gorszy sort właśnie", te "mordy zdradzieckie", pogarda dla wykształcenia, dla wszystkiego co inne - dokładnie to - niezależnie jakbyś próbował wykręcić kota ogonem. Tak to się wszystko zaczyna. Nie myl oprawców z ofiarami bo to tania demagogia.  I przestań bredzić o nienawiści PO do wsi bo to jest po prostu śmieszne. To jest ordynarna, prostacka prowokacja. Tak jak napuszczanie ludzi na Śląsk podczas pandemii i cały sposób dzielenia społeczeństwa przez PIS za pomocą sączenia nienawiści. Wszyscy się pukają w głowę ale Ślązacy naprawde to przeżywają - każdy by przeżywał. 

Zresztą przeczytaj ten wątek - ludzie otumanieni ideą którą sami nazywacie "narodowym socjalizmem" nie potrafią dopatrzeć się niczego ale to zupełnie niczego po drugiej stronie - odwrotnie to tak nie działa.

Kaczyński nie lubi narodowców bo mu zabierają elektorat z prawej strony. A Piłsudski nie był nigdy pieszczochem komuny. No i nie spał do południa :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

nie mylić narodowego socjalizmu z narodowym socjalizmem?

Tak to jak nie mylić Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej z demokracją czy gadek sowietów przez dziesiątki lat, głownie w latach 40,50,60,70 ( demokracja ludowa )  że demokratyzują.

Musisz nadrobić wiele rzeczy ;)

Teraz, wkg napisał:

"gorszy sort właśnie", te "mordy zdradzieckie",

to było do posłów opozycji głosujących za ukaraniem Polski na arenie międzynarodowej. Za sankcjami. ( wtedy padło to 1 )  + oddanie śledztwa po  04.2010  ruskim + krzyczenie w sejmie do Kaczyńskiego, pozdrów brata. ( wtedy to padło - o mordach )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

pogarda dla wykształcenia, dla wszystkiego co inne - dokładnie to - niezależnie jakbyś próbował wykręcić kota ogonem.

Ja nie widzę żadnej pogardy.  bardziej strach i opór przed tym, żeby to nie było u nas normalnością : ( głownie to drugie )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wkg napisał:

Jak to nie mylić narodowego socjalizmu z narodowym socjalizmem?

Chyba mieszasz narodowy socjalizm w pojęciu obecnym z narodowym socjalizmem z jego początku a w dodatku wszystko sprowadzasz do Hitleryzmu  który to wciąż nie był faszyzmem a właśnie jego połączeniem z elementami narodowego socjalizmu.  Błędnie się przypisuje narodowy socjalizm Hitlerowi.  Powstał wcześniej a on go zaadoptował doprawiając faszyzmen.;) 
Maurice Barrès wywodzi się jak najbardziej z lewicy. :D   Zresztą sam Hitler Nazizm stawiał absolutnie w centrum. 

Bardzo niebezpieczne jest uproszczenie, że jak ktoś uważa ze tradycja rodzina i naród to wartości nadrzędne to jest faszystą. Szczególnie w Polsce bardzo mocno przywiązanej do tych tradycji, która równocześnie była schronieniem dla innowierców i wszelkiej mniejszości włącznie z żydami, którzy uciekali przed prześladowaniami. Zachwyt "cywilizowaną" europą mnie lekko zastanawia, bo ich cywilizacja "miłości i tolerancji" ma kilkadziesiąt (tak z 60!!!! ) lat i nie wiem czemu dają sobie prawo do poucznai nas a czemu my nie doceniamy swojej historii. Oni stworzyli faszyzm nazizm a wcześniej palili masowo na stosach mordowali żydów... Czy my byliśmy aniołami? Ni oczywiście, że nie. Krwawo rozprawialiśmy się wrogami, a i dobie po łbie lubiliśmy dla sportu dać. Ale jednak to do nas ludzie uciekali z cywilizacji... 
Prawa kobiet w Polsce istniały jak w postępowej Francji sie nie śniło. A to za sprawą między innymi tak wyśmiewanej "matki Polki" używanej do wykpiwania a przecież mający tak wielki wkład w wolność. Najśmieszniejsze, że używają go z kipieniem często środowiska postępowe, a to właśnie "Matka Polka" powinna być dla nich ikoną.   Wiecie, że we Francji do 65r kobieta musiał prosić męża o zgodę na pracę. :D Moje babki prowadziły w XXlciu biznesy!!!!   Prawo wyborcze dostały kobiety francuskie po wojnie II światowej.  Kto wie kiedy w Polsce?  Zrresztą jeśli chodzi o kształcenie też byliśmy raczej w czołówce i wśród postępowców, a nie betonu. 
Zresztą patrząc i na zabory i na XXlecie miedzy wojenne to wielu postępowców mogłoby się okazać zbyt pruderyjnych, żeby podołać. 
W każdym razie jak włączają się polakom kompleksy to zawsze źle na tym wychodzimy.
Byliśmy i nadal jesteśmy krajem w gruncie rzeczy tolerancyjnym.
Światopoglądowo nigdy nie byliśmy zacofani jak sie próbuje nam wmawiać. 
Ogólnie nie byliśmy zacofanymi brudasami... Takim symbolem tego niech będą toalety...
Pomijam, że byliśmy potęgą na skalę światową i to nie przez kilka lat... co gorsza to działało wcale nieźle.
Z jakiegoś powodu duża część społeczeństwa szczególnie młodszego, ale nie tylko ma przeświadczenie, że to wszystko, co dobre i "postępowe" to z Europy do nas przyszło.  Nie jest to takie proste i oczywiste. I może teraz też wcale nie powinniśmy się bać, że jest u nas jak jest. Nie mówię o braku krytycyzmu absolutnie. 

Zresztą "panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek" zawsze u nas funkcjonowało i miało się dobrze. I nie to nie obłuda to bardzo mądre podejście. Tak bogobojni, ale bez przesady.

Szczerze liczę na koalicję PSL ZP i Konfederacji.  Razem mogli by naprawdę sporo dobrego zrobić nie wpadając w skarajność.
Dałoby to cień szansy na jakikolwiek dialog. Pomijam ze szybko część lewicy by mogła znaleźć tam swój kawałek tortu. 
Problem by miał Biedroń, choć i to nie koniecznie. W każdym razie środowiska chcące grać na "wymuszanie praw mniejszości"
I uwaga. To stwierdzenie jest prowokacyjne, ale nie mam takiej intencji.  
Spróbuję to wyjaśnić na w miarę bezpiecznym parytecie kobiet na uczelni.
50% dla kobiet.
FAJNIE ale dla równości drugie 50% powinno być dla facetów. A jak faceci to barany i z egzaminu powinno się dostać 100% kobiet? To będzie dyskryminacja tych kobiet.  I na odwrót też to dyskryminacja.
Zaryzykuję, że załapiecie... (tak wiem taka sztuczka ;))  A jak dodamy do tego trzecią płeć?
Parytety w firmach? Super, ale jak kobiety nie chcą pracować w jakimś zawodzie to co?

 

________________________

Miałem juz nie pisać ale...          

Teraz, durnykot napisał:

Ciekawe.... nie jestem wielbicielem PO ,ale poproszę o konkrety.

Popatrz na link, który wkleiłem kilka postów wyżej. Jak jeszcze są zobacz komentarze.  Kwestią inną jest czy to jest coś co by powtórzyli  twarzą w twarz bo internet lubi wyciągać złe cechy.  Ale na pewno wystarczy jeden debil, żeby wielu poszło z nożami na rodaków.  I to nie z powodu idei przekonań czy czegokolwiek innego. Większość z nich pewnie jest z gruntu dobra, ale dali się wpuścić w pułapkę. @SoloTM ma tu rację ze to zachowania wypisz wymaluj jak zwolenników ówczesnej NSDAP. 
Czy z drugiej strony ich nie ma? Oczywiście, że są. 
 

2 minuty temu, durnykot napisał:

Opinia czy efekt badań socjologicznych

Opinia. Choć i jak się czyta różne badania rankingi zaufania i takie tam to widać, że nie ma fobii jakiejś głębokiej.

3 minuty temu, durnykot napisał:

jest dla Polski największym zagrożeniem. Na drugim miejscu jego klakierzy. 

Pamiętasz "dorzynanie watahy" ?
Kaczyński jest impulsywny. Łatwo go wyprowadzić z równowagi a ma takie struny, że wystarczy dmuchnąć, żeby stracił kontrolę.  Kreacja Kaczyńskiego na dyktatora jest IMO mocno przesadzona. Na pewno człowiek mocno styrany. I pomimo że w wielu miejscach się z nim nie zgadzam nie wiedzę w nim przebiegłego niszczyciela.  Zdecydowanie widze w nim przekonanie, że obrał dobrą drogę.  Wielu osobą to umknęło, ale od ładnych kilku lat rządzi za pomocą zbieraniny mocno niejednolitych struktur.

 

17 minut temu, durnykot napisał:

Wyjaśnij proszę ten cudzysłów przy słowie "wykształconych".

Miałem na myśli ogół rodzajów wykształcenia. Włączając tych, co mają maturę i potem np. kursy branżowe.   Zapomniałem, że cudzysłów użyty z tym słowem zostanie odebrany jako kpienie z wartości studiów. 

27 minut temu, durnykot napisał:

System? System jest zawsze przy Tobie ( a Ty w nim )  niezależnie od tego czy chcesz w nim być, czy wydaje Ci się, że z niego uciekłeś. 

No właśnie... I teraz pytanie, czy aby na pewno to Kaczyński nam zabiera wolność.
System wykorzystuje Kaczyńskiego czy czy Kaczyński system? A może system się broni przed Kaczyńskim? 
Czy może Kaczyński jest "idealnym szokiem" który pozwoli odebrać ludziom kolejny gram wolności?   (ten cudzysłów jest zamierzonym odniesieniem o konkretnej teorii i ma na celu prowokować ;).)  

 

 


 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...