Skocz do zawartości

[Cross/Trekking] Jak trzymać kierownicę


Rekomendowane odpowiedzi

Mam rower RIVERSIDE 500 z Decathlonu, i posiada on uchwyty kierownicy wyglądające tak jak w załączniku.

 

Jak właściwie powinno się je trzymać? trzymać je tak jakby tam nie było tych wgłębień, nadgarstki prostopadle do tej powierzchni, czy raczej oprzeć nadgarstki tak jakby się opierając o to?

 

 

uchwyt.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ci wygodniej ;)

To rozszerzenie jest zrobione jako podparcie dla nadgarstków. Kiedyś miałem okazję z podobnymi jeździć i było dziwnie.
Nie czuję się ekspertem ale najlepiej trzymać tak, żeby nadgarstki nie były zagięte. Pod taką pozycję dopasowujesz manetki, klamkę hamulca i chwyty kierownicy.
Jak nie znajdziesz wygodnej pozycji z tymi chwytami, to będzie trzeba je wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta płetwa na chwycie kierownicy ma za zadanie powiększyć powierzchnię podparcia dłoni. W teorii ma być dzięki temu bardziej ergonomiczne trzymanie kierownicy. Nie każdy to lubi - trzeba się przyzwyczaić. Mam zastosowany taki wynalazek w swoim rowerze i dzięki temu mniej mi drętwieją dłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jeśli już chcesz jeździć na tych, to zmień ich pozycję.


Zwykle najwygodniejsza i najzdrowsza dla nadgarstków pozycja ręki jest taka, że przedramię, dłoń i palce ułożone na hamulcu znajdują się w jednej linii. Wtedy nie wyginasz nadgarstka w górę czy w dół, nie musisz szukać palcem klamki hamulca. W tej sytuacji chwyty takie jak na załączonym zdjęciu powinny mieć "płetwy" skierowane ku pod kątem ku górze.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TheJW napisał:

W tej sytuacji chwyty takie jak na załączonym zdjęciu powinny mieć "płetwy" skierowane ku pod kątem ku górze.

W pierwszej chwili też tak pomyślałem , ale nie wiadomo jak wysoko jest podniesione siodełko. Jak jest niżej od kierownicy to może być OK (ale wtedy klamki trzeba obrócić - podnieść). Najlepiej gdyby było zdjęcie dłoni na kierownicy jak się układają to można by określić czy oraz ile należy "obrócić" chwyt lub klamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...