Skocz do zawartości

[Maska na twarz] jaka maska koronawirusowa do biegania, uprawiania sportów?


thepanone

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
43 minuty temu, dareczekp napisał:

Coś przez co się będzie dobrze oddychało

Obie będą dawać podobny komfort. Na cuda nie licz. Chcesz coś naprwadę lekkiego weź najcieńszą koszulkę i uszyj sobie.
Bardziej od tego co za szmatę weźmiesz zależy jak ja ułozysz  i jaka jest obcisła.
Jak założysz ją na nos i będzie na niego naciskała to będziesz miał uczucie duszenia. Musisz ją nałożyć na nos tak, żeby go nie przygniatała tak samo usta nie mogą zasysać szmaty.
Jak wyczaisz jak to robić to będziesz mógł z każdą z nich dość komfortowo jechać.  Jak źle ułożysz to bedziesz  się dusił.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Odpowiem sam sobie - kupiłem, może ta wiedza się komuś przyda. Niebieska ROADR 100 VAN RYSEL za 15 PLN - bardzo dobrze się w niej oddycha, dużo lepiej, niż w jednorazowej maseczce. Wykończenie materiału z obu stron, to brak wykończenia. Obcięte laserowo i nawet nie przeszyte, będzie się pewnie bardzo szybko pruć. Za tę cenę spełnia swoje zadanie. Poliester.

Druga opcja to TREK 500 MERINO FORCLAZ za 40 PLN - tutaj już przy ok. 14-15 stopniach jest mi w niej za ciepło i oddycha się zdecydowanie ciężej. 89% wełna (ile w niej merynosa, to nie wiem). Pewnie na jesień będzie dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele miałem buffów, żaden nie przeszyty, żaden się nie zaczął pruć - taki materiał. Jak już to zaczyna się zwijać na końcach. 

Co do oddychania - dobrze wiedzieć że jest lepsze od jednorazowej maseczki (której swoją drogą nigdy nie używałem). Ja na podjazdach sobie w żadnym buffie nie radzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wkg napisał:

Dla mnie buff jest OK bo używam go tylko na dojazd do lasu gdzie nie trzeba się zasłaniać. W lesie gdy widzę, że ktoś jedzie czy idzie z przeciwka łatwo go naciągnąć a potem zsunąć pod brodę. 

O to, to. W tym celu ten za 15 PLN jest świetny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zastanawia czy ci ludzie nie mają żadnego hobby... Nie wiem dłubanie w nosie albo rowe.... Dobra przesadziłem zmęczyliby się...
Jeszcze jak by mieli cokolwiek ciekawego do powiedzenia, ale zero.  Tak nawijają w sumie i nic nie mówią. Wmawiają innym jakieś dyrdymały.
Pominę, że wywodzą się z nurtów, które dość mocno siedzą w takich klimatach jak monarchie i inne zamordyzmy :D. 
Wszyscy piewcy wolności jak się dorwą do władzy to pierwsze co robią to zaczynają od regulowania wszystkiego żeby nas chronić :D:D:D

A wracając do maseczek... To dzisiaj babndama poległa i musiałem jechać bez niej. Tak lało, że normalnie mnie ta motka szmata  podtapiała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

https://naszosie.pl/2020/10/08/nie-trzeba-zaslaniac-ust-i-nosa-podczas-uprawiania-sportu/?fbclid=IwAR2aMQWrwEcc-maqVwcwpC8J73z9KJhRl3IJHojHc_rYkCaMQWpIbfEQw-U

@Wafel69  jak będziesz uprawiał sport na deptaku pod Wawelem to moze być różnie.   Ale jak pojedziesz gdzieś gdzie nie ma dzikiego tłumu to powinno nie być problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Wafel69 napisał:

przeczytałem to. nic tam nie ma

JAk nic tam nie ma, jest akapit pt SPORT I REKREACJA 

TRENINGI NA OTWARTEJ PRZESTRZENI I WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE

Osoby uprawiające sport nie muszą nosić maseczek.

Trzeba czytac uwaznie i ze zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładny cytat z rozporządzenia jakby co: https://dziennikustaw.gov.pl/D2020000135601.pdf

Cytat

3. Obowiązku określonego w ust. 1 i 2 nie stosuje się w przypadku:
(...)

11) sędziego, trenera oraz osoby uprawiającej sport;

12) osoby przebywającej na terenie lasu;

13) jazdy konnej;

A czy jadąc trekkingiem po ścieżce rowerowej w środku miasta uprawiasz sport, to już pozostaje do rozstrzygnięcia przez patrol, który Cię zatrzyma ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, some1 napisał:

A czy jadąc trekkingiem po ścieżce rowerowej w środku miasta uprawiasz sport, to już pozostaje do rozstrzygnięcia przez patrol, który Cię zatrzyma ;)

No to na logike, jesli sie sam do tego nie przyznasz, ze jednak nie uprawiasz sportu a tylko sie przemieszczasz przy pomocy roweru, to ..w sporcie sie to nazywa strzeleniem samobója .... zawsze jest tez szansa na spotkanie z nadreaktywnym debilem w mundurze ... i tez moze byc ciezko ... Tak czy siak patrol nie jest od rozstrzygania tylko od egzekwowania, a czy w przypadku jazdy gdziekolwiek jest to sluszne czy nie... to takie sprawy niestety po odmowie przyjecia mandatu rozstrzyga sąd....i tu warto miec jakies konto na stravie itd... zeby łatwiej wyjsc z tej sytuacji gdyby trafila do sądu.

nie mniej w moim przypadku nie mam obaw, jezdze w stroju rowerowym na rowerze sportowym i widac ze nie jade po bulki do sklepu ... 

Ale zdarzalo sie ze na wioskach gdzie pojawialem sie rowerem na wiosne, kilku asow tez krzyczalo do mnie o maseczce mimo iz nie musialem jej meic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cinol123 napisał:

JAk nic tam nie ma, jest akapit pt SPORT I REKREACJA 

TRENINGI NA OTWARTEJ PRZESTRZENI I WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE

Osoby uprawiające sport nie muszą nosić maseczek.

Trzeba czytac uwaznie i ze zrozumieniem

to dotyczy zawodowych sportowców. Czytaj ze ze zrozumieniem. 

Jak kilka miesięcy temu była kwestia czy rowerzysta musi mieć maseczkę to odpowiedź dotyczyła sportów rekreacyjnych tj rowerów, wrotek, rolek itd a nie

sportu.

Niezależnie od w/w zaleceń wydaje się że strefa żółta na rowerze brak maseczek, strefa czerwona trzeba.

Czyli pewnie lada dzień :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...