Skocz do zawartości

[2500] używany MTB 27,5


pierotez

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielokrotnym poszukiwaniu nowego roweru pozostałem z niczym. Zawsze kowadło z przodu, lichy napęd, koła itd?!

Ostatnio zauważyłem pare fajnych propozycji w używkach w dość dobrym stanie.

Będę jeździć 50 / 50 szosa-szutry / terem. A więc 1 w weekend maratonik na twardym 40-60 km, resztę to mazowieckie piaski i pagórki. Wybieram się od lat w  łatwiejsze górki ale jak na razie nie doszło do skutku :rolleyes:

Moje wymiary i waga 172 cm, ~72 cm przekrok mierzony i 75 kg.

Chciałbym rowerek bardziej 12 kg niż 14 i więcej, napęd x2 i amor powietrzny.

Co myślicie o: Treku Superfly np. 5? W jego przypadku 29er ale może 17,5" będzie OK, Scott Scale 760 M, któryś z Giant Talon 27,5 - tutaj pogubiłem się w modelach.

B. łakomym wzrokiem patrzę na Scale. Nie raz pisali o jego uniwersalnej ramie którą bez stresu można posunąć na twardym i jej b. niskiej wadze. Talona 27,5 mierzyłem i S był mega zwrotny i funowy zaś M już kobyła, tak jakby 2 różne modele.

Trek SF czaruje dobranym osprzętem oraz sportową geo ramą.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, polmaj napisał:

Jakiś szczególnie niski nie jesteś więc śmiało możesz iść w 29 

Szczególnie niski to może nie ale przekrok na poziomie 72cm to już jest problem. 

 

16 godzin temu, pierotez napisał:

172 cm, ~72 cm przekrok

No chyba że źle zmierzyłeś długość nogi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byli na tym forum tacy, co przy takim wzroście jeździli na 29er , ramie 19 cali i twierdzili że tak jest ok :D Nie zmienia to faktu że przekrok na poziomie 72 cm to ma rama np. Treka X-Caliber w rozmiarze 15,5 cala (realne 14,5cala) i kole 27,5... a jest to rama o niższym przekroku od większości innych ram do xc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alsew napisał:

Byli na tym forum tacy, co przy takim wzroście jeździli na 29er , ramie 19 cali i twierdzili że tak jest ok :D Nie zmienia to faktu że przekrok na poziomie 72 cm to ma rama np. Treka X-Caliber w rozmiarze 15,5 cala (realne 14,5cala) i kole 27,5... a jest to rama o niższym przekroku od większości innych ram do xc. 

Mam Ridleya ,przekrok ma nisko i na pewno nie jest na mnie za duży , wszystko zależy od ramy i producenta , teraz robią rowery z niskim  przekrokiem i nie zawsze wysokość jest problemem a długość górnej rury ,  ,apropo tych co jeździli na L  może im było dobrze , więc rzuć jakaś kontrpropozycję aby pomóc autorowi wątku w znalezieniu roweru w dobrej cenie

 

1 godzinę temu, pierotez napisał:

Przekrok bardzo przybliżony, przy ścianie z linijką ::(

Jest prawidło że jak 27,5 M to 29 S?

Rowery bardzo fajne ^_^

 

Edyta,

Wpadne jutro do AMBajku coś przymierzyć :)

Tak dokładnie nie mierzyłem ale zbliżony na pewno ,nie podchodź do sprawy teoretycznie a przymierz  

Edit zmierzyłem mam jednak 77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, polmaj napisał:

więc rzuć jakaś kontrpropozycję aby pomóc autorowi wątku w znalezieniu roweru w dobrej cenie

Ja bym przede wszystkim nie pchał na siłę kogoś o wzroście 172cm na rower z kołami 29er. Sam mam 176 cm (przekrok 82cm)  i śmigam na 27,5 z ramą 17,5 cala. I jakoś nie widzę się na większej ramie. Dodam że jeździłem na kilku 29er i na żadnym nie czułem się tak dobrze jak na swoim 27,5. Cenowo 27,5 też wypada lepiej bo nie jest już 'treandy'. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Alsew napisał:

Ja bym przede wszystkim nie pchał na siłę kogoś o wzroście 172cm na rower z kołami 29er. Sam mam 176 cm (przekrok 82cm)  i śmigam na 27,5 z ramą 17,5 cala. I jakoś nie widzę się na większej ramie. Dodam że jeździłem na kilku 29er i na żadnym nie czułem się tak dobrze jak na swoim 27,5. Cenowo 27,5 też wypada lepiej bo nie jest już 'treandy'. 

A może 26 jeszcze taniej ;) , tylko jak pojeździsz na 29 to już się wracać nie chce ,

4 godziny temu, pierotez napisał:

Słuchajcie Pany przeszukując OLX-y pomyślałem też o młodym 14l. który już prawie mie dogonił (170 wzrostu, przekrok podobny jak mój).

Za tysiąc parę pare fajny talonów T29er T27,5

O tych ci nikt nic dobrego nie napiszę ,ale pozytyw  jest  że wydając mniej posmigasz z synem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, polmaj napisał:

O tych ci nikt nic dobrego nie napiszę ,ale pozytyw  jest  że wydając mniej posmigasz z synem ;)

No dla mnie nie wydam miej a synek jak się wdroży to dopiero dostanie coś lepsiejszego  ;)

 

8 godzin temu, wkg napisał:

Koledzy to - że tak się spytam - na szoskach ? 

 

 

Nie, na górolach. Chociaż jeden śmiga, coś tam zdobył ostatnio w Górze Kalwarii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2019 o 15:15, pierotez napisał:

OK. 

A może rozejrzeć się też w karbonach? 

Jest parę Canyon-ów na weglu na portalach powiedzmy w ok 4kz.

Daleko masz do Żywca ?

https://www.olx.pl/oferta/jamis-dakota-29er-carbon-CID767-IDADH3w.html

Zwrócił moją uwagę że względu na rozmiar i dość bogate wyposażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...