Skocz do zawartości

[do 13000zł] Rower trailowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co brakuje lub co przemawia na NIE dla tego roweru? Również po latach na HT chcę fulla:

https://www.olx.pl/oferta/giant-trance-advanced-0-55-nowy-mega-okazja-CID767-IDyPTsi.html

Jestem praktycznie zdecydowany, jeździłem wersją aluminiową na dniach otwartych i 29 calowych felgach, idealny rower dla mnie. 

Czy może w tej kasie warto szukać coś innego? Ktoś powiedział że Gianta nie kupuje się za taką kasę, jeśli już to jakiś Trek lub Specialized.

Dziękuję 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym mi zależy, na większym skoku - co otrzymam w 27,5 :)  115mm kontra 140mm - czy uważasz że ten rower będzie inaczej jeździł? Dogadałem ze sprzedającym 14 dni na możliwość zwrotu, kwestia czy po prostu ten rower jak na Gianta jest ok :) Nie znam się, chciałbym kupić na kilka następnych lat. Dziękuję.

Ten trek też niezły: https://allegro.pl/oferta/trek-remedy-9-8-2019-rozm-l-19-5-8429677956

 

Kupić dobry rower dla kogoś kto się nie zna, to masakra jakaś:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, shotgun napisał:

Neuron z opcji XL z tym masztem wyglada dla mnie kuriozalnie.

A tak generalnie to o co chodzi z tym masztem ? O podsiodłówkę ? Przecież wiadomo, że im wyższa tym lepiej ... byle odpowiednio długi myk - myk się mieścił.            

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wkg napisał:

Remedy ma fantastyczne recenzje jako taki endurowaty ścieżkowiec.

Co chcesz jeździć na tym rowerze ?

Ścieżki rowerowe, lasy, traile,  zjazdy ?

Lasy, traile trochę hop, sporadycznie zjazdy np pod smerkiem. Ważę 95kg, na 186cm, jeśli ma to znaczenie. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki bardzo XC ten trail raczej. 

Wiesz, te enduro o dużym skoku i bardzo płaskiej główce mają swoje zalety na mocnych zjazdach ale najbardziej się uwidaczniają jak masz wyciąg pod ręką : ) Rower musi też podjeżdżać i na płaskim dać radę. Ma znaczenie. 186 kg to spokojnie koło 29, skok do 130. Większego  raczej nie wykorzystasz ale za to się umęczysz. Pod Smrkiem to się na sztywniaku fajnie jedzie ... 

Nie wiem skąd jesteś ale np Whyte ma sieć sklepów i rowery testowe - przejedź się na S-150 ze sporym skokiem, spróbuj podjechać (dla Ciebie raczej L niż XL). Na zjazdach cudownie ale cała reszta ... 

Patrzę na tego Cube - kaseta 11-42 w napędzie 1x nadaje się na ścieżkę ale podjeżdżając nawet asfaltem do Świeradowa pod gondolkę - bądźmy szczerzy - skichasz się.

Remedy lepszy, bez dyskusji. Lyrik ! Ale to maszyna do katowania, nie dla kogoś, kto zadaje pytania o Remedy (nie obraź się). Stanu oczywiście nikt Ci nie podpowie ze zdjęcia.

Ja na razie na takie jazdy wymyśliłem https://www.canyon.com/pl-pl/mountain-bikes/trail-bikes/neuron/neuron-cf-9.0/2069.html?dwvar_2069_pv_rahmenfarbe=GY%2FGN&dwvar_2069_pv_rahmengroesse=L#all-components-section-tab ale jeszcze trochę poszukam.

Natomiast jedno jest pewne - skok zawieszenia sam nie jedzie ale za to trzeba go napędzić. IMHO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wkg napisał:

A tak generalnie to o co chodzi z tym masztem ? O podsiodłówkę ? Przecież wiadomo, że im wyższa tym lepiej ... byle odpowiednio długi myk - myk się mieścił.            

 

To przeciez logiczne, ale popatrz jak wyglada rower w tym rozmiarze. Nawet na OLX jest, wyglada po prostu do doopy. Skopane proporcje. Multipla tez jest funkcjonalna i wygodna, ale nie kazdemu pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Daroot napisał:

Kupić dobry rower dla kogoś kto się nie zna, to masakra jakaś:)

Skoro się nie znasz, to nie kupuj roweru przez internet, do tego bez gwarancji, bo się wpakujesz na jakąś minę. 

Przed zakupem jakiejkolwiek używki trzeba dokładnie sprawdzić stan ramy i wszystkich komponentów: https://www.1enduro.pl/rower-uzywany-czesc-3-ocena-stanu-technicznego/

 

Przykładowy sensowny nowy sprzęt: https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-szlakowe/remedy/remedy-8-27-5/p/24480/?colorCode=black

Z rabatem wyjdzie Ci 11-12K, więc zostaną Ci jeszcze fundusze na lepsze koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2019 o 12:59, shotgun napisał:

Neuron z opcji XL z tym masztem wyglada dla mnie kuriozalnie. A za 3000 jurasow to moge przebierac teraz w rowerach jak w niciach u krawcowej.

Akurat tak się składa, że szukam roweru w podobnym budżecie jak poruszany na wątku, ale przy moich 198 cm wzrostu oferta robi się nagle bardzo uboga. Z tego co udało mi się zorientować to szukając lekkiego traila (albo XC na sterydach) skazany jestem na Treka (NX i Recon w rowerze za 13K), Scotta (nie jest źle, ale bardzo niski stack), Canyona (mówią, że konserwatywne geo, ale może to i dobrze, bo jak pojeździłem na Treku z reachem 50 cm to mnie bolały plecy). Więc nie zawsze można w rowerach poprzebierać, a i ten wysoki maszt przy mojej nodze ratuje sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego w nocy staniał o 2 000. 

Konserwatywne geo nie oznacza, że siedzisz prosto :D Oznacza, że ma stosunkowo pionową jak na ścieżkowca główkę ramy 67,5 i stosunkowo płaski kąt podsiodłówki 73,5.

Reach to mocno przereklamowana sprawa w przypadku pozycji na rowerze - same różnice w kącie podsiodłówki i  długości mostka dają kilka cm różnicy przy tym samym Reach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kilohaszu

Jestem w podobnej sytuacji - mam 196cm wzrostu. Rzuć okiem na nowego Fuela EX 8 - wyposażenie dużo lepsze niż Top Fuel, jest długi, ale ma sensowny stack + kierownicę z wzniosem 27.5 mm. Neuron też mi się podoba, ale  jest krótki i wolę jednak kupić rower w sklepie. Na stronie Scotta są już modele 2020. Genius wygląda fajnie, ale stack jest faktycznie mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@wkg

Akurat Neuron wg tabelek ma 74,5 podsiodłówke. To chyba nieźle? Potrzebuje roweru który będzie też podjeżdżał w miarę sprawnie, a nawet takiego, na którym od biedy mogę się przejechać na lokalnym 'maratonie'. Więc te 67,5 w Neuronie czy 67,2 w Sparku to chyba tak akurat? A co do 'nowoczesniej geometrii' to nie chodzi wlasnie o długą rurę górną, płaską główkę i krótki mostek (upraszczając). Tylko czy każdy potrzebuje 66 stopni w rowerze trail (jak nowy Fuel EX)? Niedawno to była wartość dla progresywnych endurówek. A może niepotrzebnie demonizuje ten kąt i na takim rowerze też da się szybko i efektywnie wspinać?

@Rafu

Fuel EX też mnie ciut  kusił, przy prawie takie samej cenie jak top fuel cale wyposażenie przynajmniej o oczko lepsze (ale dlaczego? kto mi to wyjaśni ;)? ). Wymienić opony ma 2,4, zalać mlekiem, to może zmieści się w okolicy 14,5 kg. Jeździłem na poprzednim modelu, można wypożyczyć przy singletrackach pod smrkiem. Szło to pięknie. Pod górę bolały mnie czasami plecy, ale może to kwestia wyregulowania pozycji. Z drugiej strony to wydaje się to (w moim przypadku) przerostem formy nad treścią. Rama Top Fuel z wyposażeniem Fuel EX byłaby idealna. A gdybym brał Scotta to jednak bardziej Sparka niż Geniusa. Na moje jeżdzenie 120/120 i myk myk (zwłaszcza myk myk) powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oupsss ... mój błąd ! 74,5. Są bardziej strome ale nie jest źle. Szczególnie dla mnie - między rozmiarami mogę przesunąć siodełko lekko do przodu.

Teraz, kilohaszu napisał:

Potrzebuje roweru który będzie też podjeżdżał w miarę sprawnie, a nawet takiego, na którym od biedy mogę się przejechać na lokalnym 'maratonie'.

To moim zdaniem Neuron może takim być choć 13,2 kg to już jakby niemaratonowa masa. Ale podjeżdża całkiem sprawnie, to taki XC na sterydach raczej niż ścieżkowiec. Nie buja. Ma wysoko suport jak w XC co w opinii wielu przekreśla go jako ścieżkowca za to daje radę z korbą 175.

W sumie nie wiem co to znaczy "nowoczesna" ale "progresywna" to właśnie długo, płasko i nisko - z krótkim mostkiem.

PS: Mi się w Neuronie podobają koła (w Treku nigdy nie wiadomo co wsadza pod nalepką Bontragera) i napęd Shimano 2x. Jak czytam, że ludziom GX SRAM-a na rok nie wystarczają to załamka. Gwarancja TREK-a tez taka sobie :/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wkg napisał:

To moim zdaniem Neuron może takim być choć 13,2 kg to już jakby niemaratonowa masa. Ale podjeżdża całkiem sprawnie, to taki XC na sterydach raczej niż ścieżkowiec.

No właśnie taki XC na sterydach jest mi potrzebny. Jeździłem w ostatni weekend na Specu Epic Evo Comp i ogólnie było spoko (abstrahując od tego że rower za 14k PLN miał Rebę z przodu i NX). Na zjazdach nieporównywalnie lepiej niż na moim osobistym Nerve, na podjazdach niestety przeszkadzało to, że nie mogę podnieść wyżej sztycy, doszedłem do ogranicznika i dalej brakowało z 2-3 cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, wkg napisał:

Gwarancja TREK-a tez taka sobie :/

Miałem okazję ją sprawdzić osobiście, bo po czterech latach od zakupu pękła mi rama i jestem przeciwnego zdania.

Z tym GX-em, który nie wystarcza na rok, coś nie chce mi się wierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ma jedną z lepszych. Poczytajcie wątek który wkleiłem kilka postów wyżej. Poziom Decathlonu to na pewno nie jest ale są gorsze - fakt.

W GX też nie chce mi się wierzyć ale to niestety nie tylko z lektury forum : ( Z kimkolwiek nie rozmawiam to narzeka. I to z ludźmi którzy jeżdżą. Sam byłem napalony ale mnie ostudziły te relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie do fulla zniechęca to, że nie ważne czy to Trek czy Canyon to potrafią po paru miesiącach użytkowania mocno trzeszczeć/skrzypieć. Dla mnie to jest nie do pomyślenia. I jak słyszę, że koleś nazywa swój prawie nowy rower pieszczotliwie "gruzem" to zaczynam się zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...