Skocz do zawartości
DamianDrobyk

[wyprawa] Andes Expedition 2018/19 - rowerem po Andach

Rekomendowane odpowiedzi

DamianDrobyk
Napisano (edytowane)

Cześć, zapraszam wszystkich do podsumowania mojej samotnej wyprawy rowerowej przez Amerykę Południową po najwyższych drogach i przełęczach Andów.
W Drodze po Rowerową Koronę Ziemi... :)

Pełna treść tekstu w linki poniżej:
http://andy.damiandrobyk.pl/podsumowanie/

17692 kilometrów na rowerze
200700 metrów pionowo w górę
194 dni wyprawy
7 krajów Ameryki Południowej
117 wysokich podjazdów powyżej 2000, 3000, 4000 i 5000 metrów n.p.m.

2019222513.thumb.jpg.1d1e07d2e5f925ab99a5e61db45d8a7a.jpg

Edytowane przez DamianDrobyk
  • +1 pomógł 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lewocz

Szacun, robi wrażenie. Trzeba mieć charakter na takie wyjazdy.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wkg

Wrażenie olbrzymie, Lwy morskie tam o ile pamiętam widziałem tylko z morza - trudno z brzegu dostać się do miejsc gdzie są : (

Wszystkie części wiozłeś ze sobą ? Tam chyba nie można tak po prostu kupić napędu czy opony : )

Mam nadzieję, że Author dołożył się do tej wyprawy - jak nie, to powinien zasponsorować następną !

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
FigoiFago

O matko! Podziwiam i gratuluję. Ja w tym roku przejechałem 500 km. po Green Velo. Zajęło mi to 6 dni co i tak uważam za sukces :)

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
DamianDrobyk

wkg, części rowerowych prawie ze sobą nie wiozłem. Problemem był zakup dętek i klocków hamulcowych w północnym Peru. W Argentynie zakup dętek w rozmiarze 700, 28, 622 z obojętnie i grubszych niż 25mm jakim wentylem było prawie nie możliwe na trasie mojego przejazdu. W większych miastach można liczyć na jakieś części, poza tym pozosaje liczyć na siebie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wkg

No podziw wielki i szacun !

Także dla Roninka - ja przyzwyczajony do sztywnych aluminiowych ram odniosłem wrażenie, że jest wiotki ale to stal tak pracuje : )

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
szy

Ekstra! :thumbsup:

Jak się nowy Extrawheel sprawował? :)

Szy.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wojtasin

Obserwowałem relację na fejsie. Z jednej strony - ciągnie mnie tam (podobają mi się te puste, spłowiałem przestrzenie), z drugiej - nie gadają po rusku ;)

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
DamianDrobyk

Dzięki Szy. Extrawheel, tak samo jak Ronin dał radę i przejechał cały dystans :)

wojtasin, jest tam sporo turystów z rosyji ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wkg

A masz może porównanie Ronina z Koną Sutra i z Fuji Yari ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
DamianDrobyk
2 godziny temu, wkg napisał:

A masz może porównanie Ronina z Koną Sutra i z Fuji Yari ?

Heh, nie mam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wkg

A zdradzisz na jakich oponach jechałeś ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
DamianDrobyk
Teraz, wkg napisał:

A zdradzisz na jakich oponach jechałeś ?

Tym razem Panaracer Tour. Niezłe, budżetowe, wytrzymują do 5000km na tylnym kole. Jednak zrobiłem błąd bo nie wybrałem takich z płaszczem antyprzebiciowym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość Dymek
      Przez Gość Dymek
      Szukam jednej lub dwoch osob na wyprawe rowerową wyjazd z Bielska Białej 14.07.2019- Powrót 26.07.2019
      wiecej info pod telefonem 5167685228
    • DamianDrobyk
      Przez DamianDrobyk
      Witam Forumowiczów!
      Miło mi poinformować, że rozpoczynam przygotowania do ekspedycji rowerowej na Biegun Południowy! Po wielu latach wypraw rowerowych po sześciu kontynentach, prawie 1000 dni w podróżach i łącznie przejechanych prawie 100.000 kilometrach tylko na wyprawach czas wyznaczyć sobie kolejny ambitny plan. Wszystkie moje w ostatnich latach mają na celu zdobycie Rowerowej Korony Ziemi czyli wjeździe rowerem wyprawowym na najwyższe drogi wszystkich kontynentów. Antarktyda będzie siódmym kontynentem przez który przejadę. Poza nielicznymi bazami jako takich dróg tam nie ma, więc najbardziej sensownym miejscem na zakończenie wyprawy jest właśnie Biegun. Jeśli jesteście zainteresowani przygotowaniami do wyprawy oraz jej przebiegiem w mam nadzieję niedługiej przyszłości zapraszam do śledzenia strony i profilu FB. Tutaj na forum, także co jakiś czas będę zamieszczał ważniejsze informacje.
      http://antarktyda.damiandrobyk.pl/
      https://www.facebook.com/damiannawyprawie/
      Pozdrawiam, Damian

• Gość Robert
      Przez Gość Robert
      Cześć,
      planuję w wakacje przejechać trasę Katowice-Gdańsk. Punkt początkowy jest ustalony, punkt końcowy nie musi być dokładnie ten :) Chciałbym zrobić około 600 km w około 6 dni, dojechać nad morze, być może odpocząć dzień-dwa i wrócić pociągiem.
      W jaki sposób efektywnie zaplanować trasę, tak, żeby:
      - składała się z mniej więcej równych odcinków
      - przebiegała przez malownicze tereny (w miarę możliwości)
      - prowadziła głównie po drogach o małym ruchu, ścieżkach rowerowych i utwardzonych drogach leśnych
      - zawierała noclegi pod dachem?

Z tym ostatnim sobie poradzę, najtrudniejsze dla mnie jest wyznaczanie trasy. Próbowałem google maps, ale na rowerze tyle razy wyprowadziło mnie w pole, że nikomu tego nie polecam. Próbowałem Stravę + heatmap, ale ich mapa jest bardzo nieczytelna. Obiecująco wyglądało bikemap, ale nie pokazuje długości segmentów. Te wypróbowałem, ale to i tak techniczna strona, która nie uwzględnia doświadczeń innych. Myślałem, że znajdę coś pod "trasy rowerowe" w google, ale strony albo są przestarzałe, albo nieutrzymywane, albo skupiają się na trasach lokalnych (np. per województwo).

Co moglibyście zasugerować?

Robert
    • DamianDrobyk
      Przez DamianDrobyk
      Cześć!
      Chciałbym zaprosić wszystkich forumowiczów do śledzenia mojej kolejnej samotnej wyprawy rowerowej pod nazwą Andes Expedition 2018/19 – rowerem po Andach. W podróż wyruszam 23 października 2018r. Do przejechania będzie około 12-15 tysięcy kilometrów, przejadę przez 7 krajów Ameryki Południowej z północy na południe. Podróż potrwa około 5-6 miesięcy bez sztywnej daty powrotu. Główne cele podróży to najwyższe i najtrudniejsze drogi i przełęcze Świata powyżej 3000, 4000, 5000 oraz 6000 metrów n.p.m. Wyprawa jest kolejnym krokiem do osiągnięcia mojego projektu jakim jest Rowerowa Korona Ziemi, czyli zdobycia na rowerze wyprawowym najwyższych dróg poszczególnych kontynentów.
      Pełna zapowiedź wyprawy znajduje się na stronie : http://andy.damiandrobyk.pl/zapowiedz/
      Na stronie wyprawy jest też kilka słów o przygotowaniach do wyjazdu. Niedługo znajdzie się tam pełna lista sprzętu jaki zabieram ze sobą. Na stronie będzie też relacja dzień po dniu bezpośrednio w trasy, a prawie codziennie świeże zdjęcia na profilu Facebook.