Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako amator biegania i jazdy na rowerze, ale czerpiąca z tego przyjemność, chciałem spytać czy ktoś z Was chciałby pojechać na Teneryfe i pozwiedzać wyspę typowo na rowerach. Niestety znajomi z życia i pracy nie są zbyt aktywni by podjąć aktywną formę zwiedzania.  Może napisze o co chodzi szczegółowiej.

1. Wyjazd na tydzień / bazując na tanich lotach za około 1 k / tam i z powrotem / termin do dogadania, fajnie by było to zrealizowac w czerwcu w tym roku 2023, najlepiej tylko bagaz podreczny i jedziemy po prostu:),

2. Wynajem rowerów na wyspie, są wypozyczalnie typu Free Motion lub bikepointy gdzie mozna wynając rowery za kwoty rzedu 20-30 EUR za dzien

3. Pozwiedzanie wyspy w tym zdobycie Teide od południa wjazd około 6 h, objazd wysypy to około 300 km, robiąc około 60-80 dziennie km można spokojnie pozwiedzać tak mi sie wydaje, mysle ze calosc wyjdzie okolo 300-400 km w okolo 5-6 dni 

4. Jest mnóstwo tam miejsc do zobaczenia w zasadzie, mozna na spokojnie zaplanowac i pojechac

5. Noclegi w najtanszych hostelach mysle good idea

6. Mam 30 L, ale wiek to tylko liczba, lubie sie sprawdzic, bo granice są tam gdzie wyznaczymy:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu już może tam być nieco przy ciepło na aktywny wypoczynek.

W marcu słońce pali (choć niekoniecznie jest gorąco).

Nie boisz się o rowery w hostelach?

Polecam całą trasę wzdłuż Teide, od południa do San Cristobal/Puerto de la Cruz. Oraz objechanie gór Anaga. I szutrówki na północ od tf24.

Edytowane przez hulk14
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hulk za szybką odpowiedź, 25 C jest do przeżycia jak najbardziej, oczywiście zasłaniając głowe i szyję, bo tutaj moze byc ryzyko, 

Odnosnie zostawiania roweru w hotelu/hostelu mówię po hiszpańsku/angielsku bez problemu i wszystko można załatwić dogadać się jak człowiek normalny  to i drugiemu normalnemu pomoże :).

Panie Hulk a ile zajeło Ci wjechanie na Teide od południa wspomnianą trasą?   Czy góry Anaga do zdobycia rowerem szosa czy bardziej gravel? Chętnie posłucham rad/wskazówek od kogoś kto już tam był i coś pamięta:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to 27 jest średnia w czerwcu i... tam tą temperaturę czuć mocniej. Ja sobie kark, uszy i nos spaliłem przy ~20.

Tylko w hostelu niekoniecznie możesz mieć gdzie zostawić, tak by był bezpieczny. Choć oczywiście może też takie miejsce być.

Jechałem z siostrą, które nie jeździ regularnie rowerem. Pierwszego dnia dotarliśmy do miejscowości, która była 700-800m w górę od strony południowo-wschodniej, a drugiego dnia dojechaliśmy do San Cristobal. Jechaliśmy gravelami. Ja sobie też na 1 dzień wypożyczyłem na koniec pobytu szosę i wjeżdzałem pod Teide od strony Puerto de la Cruz.

Czy szosa czy gravel? To zależy czy zamierzasz z asfaltu zjeżdżać. Moim zdaniem warto czasami zjechać. Ale, główna trasa po górach Anaga wiedzie szosą, można odbić na górze na szlak pieszy/rowerowo-pieszy po terenach leśnych.

 

 

Edytowane przez hulk14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę...nie w tym roku. Kurczę od Puerto de La Cruz raczej słońce i upał nie będzie tak doskwierać, ale po drugiej stronie Teide może być już faktycznie palnik. Podobnie w Masce, której grzechem jest nie zaliczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie zapomniałem dopisać turystyka roweru powiązana z darmową sauną tj. dodatkową atrakcją :). Wciąż jestem optymistą co do wyjazdu, nawet w Czerwcu!

Jako wieczny optymista, chciałbym Was zapytać, czemu nigdzie w internecie nie ma polsku opisanej trasy wokół wyspy na rowerze zahaczając wszystkie atrakcje/miejsca warte zwiedzenia wyspy. Pytam ponieważ, w internecie są jedynie odcinki tras opisywane, a całej trasy nie ma, czy chodzi o to że objechanie wyspy te ca~  300-400 km na wjazdach i zjazdach w kilka dni jest nierealne? Czy po prostu trasa wokół wysypy jest tak zwanym świętym gralem i jest zakaz udostępniania takowych informacji na forum publicznym 😬.Objechanie wyspy samochodem czy autobusem to według mnie żaden challange :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest realne, ale większość podróżników-instagramerów... nie grzeszy kondycją. Nawet ci rowerowi, w większości robią dość łatwe/proste trasy. 

Jest małe grono "influencerów", które ma nieco pary w nogach, ale oni akurat wolą na tym zarabiać. Jest coś takiego jak escapada gravel. Organizowali wyjazdy na Teneryfę zimą/wczesną wiosną. Tylko wyjazdy z nimi "budżetowe" nie są.

 

Na Tanaryfie jak chcesz sobie trochę po górkach pojeździć, to się musisz szykować na 2000+ metrów dziennie w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się dyskusja rozpoczęła.

Na Teneryfie są długie łagodne podjazdy. Średnio 3-4%. Fajnie się jeździ. 35 km w górę i osiągasz kalderę. Anaga jest świetna tylko tam nachylenia są większe. I może być mokro. Weź pod uwagę że na grzbiecie Teide od strony Anagi może być ,,zimno". Poniżej 20 stopni i mgła gdy wjeżdżasz z + 30 stopni. Jest różnica. A na zjeździe wieje.

Pewnie spotkasz grupy prosów. Często tam trenują.

Teneryfa jest cudna. Jedź i ciesz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hulk14 

@gary4

Ta dyskusja pokazuje że moja nadzieja że ktoś mi odpowie nie była złudna:).  Generalnie to moim marzeniem jest wjechanie na to Teide, ale że mam ponad 35 dni urlopwych to chciałbym objechać tą wyspę jak się da. Wiecie forumowicze, wziąć tylko plecak na bagaż podręczny, poplanować i realizować te marzenia. Wbije flagę Polski jak chcecie nawet z dopiskiem ForumRowerowe.org jako admin zezwoli na reklamę 😅 . Wydaje mi się to być wykonalne jechać te 60-80 km dziennie przy tym zwiedzając, jakbym był YouTuberem to nawet materiał bym mógł skręcić, a tak to tylko instagramowicze będą ze mną zwiedzać 😁.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...