Skocz do zawartości

[łańcuch 12rz] KMC X12 / inne


TheJW

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dołączę się do tematu. 

Mam napęd SRAM Eagle NX 1x12.

Wyczytałem, ze warto jezdzic na 2-3 łańcuchach i wymieniac co ok 500km. 

Dokupilem wiec łańcuch GX i po ok 500km przebiegu zalozylem nowy lancuch zamiast dotychczsowego NXa. Zmienielem tez przy okazji zebatke 34T na 32T bo jezdze tez troche po gorach, mam slaba noge i na 34T nie dawalem rady.

Po kolejnych +/- 500km zalozylem znow łancuch NXa.

Z napedem jak dotad nic sie zlego nie dzieje ale nie wiem jak mam ocenic stan zuzycia...

Teraz sie zastanaiwam jak ma wygladac dalsza eksploatacja w takim systemie. Ile takich rotacji powinno sie zrobic? Zajezdzic tymi 2 lancuchami kasete i zebatke czy jednak do tego zestawu po ilus tam zmianach probowac zakladac nowy lancuch? 

Prosze o rozjasnienie bo pierwszy raz mam doczynienia z bardziej swiadoma eksploatacja roweru i z tym napedem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dokupił jeszcze jeden, założył i jeździł z 500 km. Jak się przyjmie bez problemów to jeszcze jeden (jeżdżę) na 4 :D I tak rotowac tymi 3-ma, 4-ma do śmierci - tzn do momentu aż zaczną łańcuchy przeskakiwać na kasecie.  Jak zakładać nowy to od razu a nie na zużyta kasetę. Z tym, że kupiłbym KMC. 

Zgodnie ze sztuką zmieniać się powinno na ten najmniej wyrobiony - najkrótszy - jeżeli komuś się chce wieszać na gwoździu i sprawdzać który to najkrótszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mod Team

Mój napęd w tym roku ma przejechane 650 km. Obecny zestaw to kaseta NX Eagle (bębenek Shimano) i łańcuch NX Eagle. W planach mam zakup drugiego łańcucha do tego zestawu. Pytanie co wybrać bo jednoznacznej odpowiedzi nie ma.

Rozważam łańcuch GX Eagle (najtańsza wersja, ale też niepolecana), XX1 Eagle (drogi, ale ponoć rewelacyjny łańcuch), KMC X12 (mieszane opinie odnośnie trwałości).

Niestety dotychczasowa przygoda z łańcuchami Sram i KMC jest kiepska, bo łańcuchy które miałem obu producentów szybko padały. Oczywiście nie byly to napędy 12-rzędowe.

Doradźcie co wybrać i czy faktycznie warto zainwestować z XX1. W późniejszym czasie dokupię kolejny łańcuch, tak by mieć 3 i nimi rotować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
8 godzin temu, woojj napisał:

Jak poczekasz chwilę....to ci odpowiem, kumpel z roboty założył wersję petrol, ależ ona piękna. Czy wytrzyma tyle co dwa GX- wątpię.

Czekam na relację z użytkowania.

 

4 godziny temu, siejak1 napisał:

Jak poszukasz dostaniesz 3 łańcuchy gx w cenie xx1. Mimo że są mniej trwałe to przejadą więcej km :) pytanie czy rotowanie nie jest dla Ciebie problemem.

Rotowanie to nie problem. Ceny znam i znaleźć 3xGX w cenie XX1 to nie problem. Nie tego dotyczyło pytanie. Jestem ciekaw jak szybko dany łańcuch się wyciąga i który z wymienionych wytrzyma najdłużej. Sądzę, że GX będzie najmniej trwały.

A jak wygląda porównanie KMC X12 ze Sramem XX1? Ma ktoś doświadczenie?

Jeśli jestem w błędzie to mnie poprawcie. Czy powłoka z KMC ściera się, czy cały czas łańcuch pozostaje złoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...