Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Exon15
Napisano (edytowane)

Cześć, planuje do mojego roweru włożyć napęd 1x10, i zastanawiam się, jaką zębatke z przodu dać, i jaką kasetę z tyłu, myślałem nad 34t z przodu i 11-36 z tyłu, co sądzicie? Może jednak z tyłu 11-25?

Wiem, że napęd zależy od stylu jazdy, wiec tak: 70% ulica, jakieś whellie, stoppie, manual, a 30% jakieś dropy, hopy lekkie, jakieś schody też często jeżdżę.

Edytowane przez Exon15

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MikeSkywalker

A na co Ci do takiego napędu kaseta szosowa? 

Musisz nieco pojeździć żeby wiedzieć jakich przełożeń potrzebujesz. Głównie do wheelie.

Jak nie będziesz jeździł po jakiś wielkich górkach to można rozważyć nawet zębatkę 36T (o ile wejdzie do ramy, czasem jest z tym problem) plus kaseta 11-36. Masz przełożenie 1:1 do podjeżdżania, a i jest czym dokręcić na asfalcie. 

Ale jak dobrze pamiętam to wheelie jeździło mi się dobrze na zębatce 22T z kasetą 11-32 - także w przypadku kasety 11-36 pasowałoby dać zębatkę 32T z przodu, żebyś miał bardziej miękkie przełożenia. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Exon15
Napisano (edytowane)

@MikeSkywalker A jaką inną kasetę byś polecał do roweru? Szczerze to długo nad nią nie myślałem, może kupie zębatkę 34t? Skoro pisesz, że 32t oraz 36t mogą być dobre

• Powód edycji 
Edytowane przez Exon15

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MikeSkywalker

Ja bym postawił na "największą zwykłą" czyli 11-36. A do tego dobrał przednią zębatkę, ale tutaj naprawdę ciężko polecić jedyną słuszną - to zależy od Ciebie i przełożeń jakie będziesz potrzebował. Moja rada - kupić na Aliexpress zębatkę NW (idzie dostać <25zł za sztukę) 34, 36T, porównasz i zobaczysz. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Chleje24na7

Jak musisz kupić cały zestaw wraz z przerzutką, to wziąłbym od razu 11-42 do jazdy rowerem MTB wraz z przerzutką Deore M6000-GS, a w wypadku jak masz przerzutkę to dopasowałbym coś pod nią.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Exon15

@Chleje24na7 Raczej planowałem kupić shimano zee fr 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Chleje24na7

Aha, czyli coś do skakania?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• DaSt
      Przez DaSt
      Proszę po raz kolejny Was o radę. W zimę zamierzam dość mocno zmodernizować swój rower, bo i jego wiek i zużycie już tego wymaga. Napęd tez idzie do wymiany, choć nie cały. Kasetę mam alivio HG400, którą kupiłem przed sezonem, więc zostaje i łańcuch HG-X 10rz. Zamierzam założyć korbę Deore M6000 z przerzutką z tej samej grupy i dylemat mój jest taki czy warto się jeszcze pchać w napęd z 3 tarczami z przodu, czy może założyć już 2 tarcze ? Rower to Kross Level A5 z 2014 roku w kołach 26". Jeżdżę w 95% po mieście. Lubię twarde przełożenia, tzn kaseta od 5 zębatki w dół, przód głównie największa tarcza (44z), na podjazdach środkowy blat (32z), najmniejszy jest nowy, nieużywany  Pytanie, czy jak przejdę na 38/28 będę mocno czuł brak przełożeń ? czy ktoś ma takie doświadczenia ? Niestety ciężko znaleźć (mi się nie udało) by korby 2x miały blaty np. 42/32. z góry dziękuję za pomoc. 
    • Gość maciekmacku
      Przez Gość maciekmacku
      Dzień dobry,
      Znajomy kupił sobie w Niemczech w markecie rower marki Fischer z elektrycznym wspomaganiem(?) w tylnym kole.  Ostatnio rower uległ awarii i uszkodzone zostały zapadki widoczne na zdjęciu. Jestem laikiem i nie mam pojęcia gdzie dostać takie zapadki i obawiam się, że nie jest przewidziana ich wymiana przez producenta. Proszę o rady

zdjęcie 1 
      zdjęcie 2
      zdjęcie 3
    • WaszkaG
      Przez WaszkaG
      Dzień dobry wszystkim!
      W moim RR 520 ST powoli nadchodzi czas na wymianę napędu. Chciałbym lekko zmodernizować konstrukcję napędu, tj. minimum wymienić suport na octalink (bo na HT mnie nie stać), ale głowę mi już rozsadza od ilości osprzętu i różnych jego kombinacji, jakie przez ostatnie dwa dni prześledziłem. Po prostu pogubiłem się w tym wszystkim i potrzebuję pomocy ludzi obcykanych w temacie.
      Aktualnie posiadam (cytat ze strony sklepu na D):
      Wszystko spina łańcuch SRAM PC-830, który prawdopodobnie jest już wyciągnięty.
      Na tym osprzęcie zrobiłem 1500km. Aktualnie korba zaczyna pływać podczas pedałowania, a z suportu dobiega strzelanie/trzeszczenie (nieregularne, ale występuje). Nie wiem, czy to pływanie korby spowodowane jest suportem, czy same zębatki są krzywe. Wiem natomiast, że przy próbie ściągnięcia korby ściągaczem, zerwałem gwint i chyba będę musiał wymienić całość. Korba to jakiś noname, bo ani to nie ma naklejek, ani modelu... i w dodatku papierowy gwint. W dodatku pedały są na 3/19", więc pewno do kompletu będę musiał kupić nowe pedały. Co do kasety to wydaje się, że jest ok, lekko wytarta między zębatkami, ale nic nie przeskakuje. Obie przerzutki chciałbym zostawić ze względu na minimalizację kosztów :P. Generalnie - chciałbym dokonać takiej wymiany korby, suportu i łańcucha, która pogodziła by się z tylną kasetą i obiema przerzutkami oraz była dobra jakościowo i nie padła mi po 500km.
      Z początku myślałem o:
      -SHIMANO FC M361 42/32/22 175mm LUB 48/38/28
      -SHIMANO BB-UN55 kwadrat 68/122,5mm BSA
      jednak dalej jest to kwadrat. Nie chciałbym, żeby za chwilę znowu się posypał. Jeżdżę właściwie codziennie do pracy + weekendowo po jakichś ścieżkach leśnych, ale bez szaleństw (w sumie koło 80km tygodniowo przy mojej wadzę w okolicach 90kg). Taki stosunek 80/20 (miasto/bezdroża). Potrzebuję rower do codziennej jazdy, nie wyczynowej. Z początku jeździłem siłowo, teraz staram się szybciej kręcić nogami :P.
      Jak wspomniałem na początku, chciałbym przejść na octalink, jednak nie mam pewności czy korby 9rz pogodzą się z łańcuchem, przednią przerzutką i kasetą 8rz. Z kolei łańcuch 9rz nie wiem, czy pogodzi się z kasetą, przerzutką itd. Za dużo wszystkiego, mój mózg już nie ogarnia :D.

Proszę o pomoc w doborze w/w części napędu i z góry dziękuję za wszelkie rady.

PS budżet jak najmniejszy, ale myślę, że 200zł to maks.
    • brachypelma252
      Przez brachypelma252
      Cześć,
      Chciałbym Was prosić o pomoc.
      Posiadam u siebie w MTB kompletny napęd EAGLE 1x12, korba X01, 32z, 6mm offset, GXP, BEZ BOOSTA. Czy jest opcja aby podmienić korbę na SHIMANO oczywiście nadal pozostając przy napędzie 1x12 ?? Posiadam pomiar mocy STAGES XTM8000 stąd moje pytanie bo fajnie byłoby to zamontować u mnie w MTB 
      Pozdrawiam !!