Skocz do zawartości

[Rower] Jak ulepszyć rower Kross Evado 2.0 ?


Bartosz_

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej shimano, potem możesz zaryzykowac sun race, innego bym nie brał  - za duze ryzyko. Nie chodzi nawet o kulturę pracy  - tylko o zapadki - zmielą się i nie będzie napędu. Krótko mówiąc bierz Shimano i nie wydziwiaj. Bułka poznańska czy wrocławska i myślisz za długo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@remover upgrade do kasety 9x jest nadal aktualny. Tyko widzisz, ktoś mi też powiedział jak pytałem go o ten rower, żeby nie inwestować w taką wymianę z wolnobiegu na kasetę. Podobno wyjdzie mi to dużo drożej niż sam rower kosztował lub może mawet porównywalnie. Lepiej jest tylko zmienić opony i łańcuch, że jeśli chcę mogę zakupić nowy wolnobieg. To chyba nawet pisał ktoś w tym temacie i tak zacząłem się zastanawiać. Co byłoby skuteczniejszym i lepszym rozwiązaniem dającym lepszy komfort jazdy dla użytkowniczki trgo roweru. Może i Ty byś coś doradził ?

Znalazłem jeszcze dwa wolnobiegi:

1) https://allegro.pl/oferta/wolnobieg-shimano-mf-tz500-7rz-14-34t-megarange-7584825647

2) https://m.bikester.pl/shimano-mf-tz500-kaseta-rowerowa-7s-brzowy-czarny-644318.html?gclid=EAIaIQobChMI0pHGnejT4AIVh6oYCh3l8gQeEAQYBCABEgIgmvD_BwE&_cid=21_1_-1_9_34_644318_324496311358_pla&ef_id=EAIaIQobChMI0pHGnejT4AIVh6oYCh3l8gQeEAQYBCABEgIgmvD_BwE

To są wolnobiegi tz500. Czy one są dobre ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze co można zrobić, to w szczegółach opisał ci SoloTM na poprzedniej stronie. Ale ci to nie pasuję, bo ktoś dotykał klamek (facepalm.jpg). Rozumiem że z domu to nie wychodzisz, bo tam są inne ludzie i oni wszystko dotykają. Dalej po raz kolejny ignorujesz dobrą radę wyboru wolnobiegu i przez połowę strony rozpisujesz się na temat nieistniejących różnic we współczesnych gównianych wolnobiegach shimano zrobionych z plasteliny. Moim zdaniem ty tylko trolujesz a nie zamierzam karmic trola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wolnobieg jest lepszy. Kosztuje grosze to nawet jak jest z plasteliny to sobie możesz kupić pięć takich i będzie taniej niż nowe koło plus kaseta z plasteliny.

Nowy łańcuch dokup, daj do serwisu i niech ci dobiorą dobrze długość łańcucha, bo będzie musiał być o 2 do 4 ogniw dłuższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zgodził z SoloTM i nie kombinował z łańcuchami 9 rzędów. Są one 0.6mm węższe, niby niewiele. Będą pasować, pewnie nie odczujesz różnicy ale może lepiej zastosować coś co zostało zaprojektowane na ten napęd. Np taki łańcuch: https://rowerowy.com/sklep/czesci/lancuchy/7-biegowe/prod/shimano-CN-HG71

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W końcu kupiliśmy do tego roweru nowy wolnobieg Shimano Megarange MF-TZ500-7, nowy łańcuch sram pc 971 powerchain 9 speed oraz nowe opony CST PIKA EPS 32 - 622 (700 X 32C).  Wszystko to zamontowaliśmy przy tym rowerze Kross Evado 2.0. 

Rower ten ma 7 biegów i 3 zębatki z przodu. 

Minął już rok czasu od tych zmian i nadal rower jest użytkowany. Ale kobieta jeżdżąc  na tym rowerze zaczęła narzekać, że podczas zmiany przerzutek przeskakuje jej łańcuch. Biegi tak jakby wchodzą jej z lekkim opóźnieniem. I przez to nie za dobrze się jej jeżdzi na tym rowerze.
Chyba nie był to dobry pomysł kupować do tego roweru z 7 przełożeniami łańcuch 9 rzędowy. Codź też polecano mi łańcuch typu:
1) Shimano CN HG-71
2) kmc x 8.93 lub x8.99
3) kmc x 9.73 lub x9.93

Dlatego teraz zastanawiam się nad wymianą tego łańcucha na nowy. I nie wiem który wybrać, żeby był dobry do tego roweru.
 Czy możecie coś dobrego i sensownego mi polecić ? 

Tydzień temu też okazało się, że powietrze z koła samo uchodzi. Opona nie jest przebita ale dętka jest przedziurawiona lekko i wymieniłem dętke na nową. Zauważyłem, że od opony, które wymieniłem rok temu w tym rowerze już się starły na bieżniku po środku. Najbardziej to widać przy oponie tylnej. 
Zatem chcę też wymienić w tym rowerze opony na nowe. Za bardzo też nie wiem jakie,ale na pewno takie, żeby poprawiły komfort jazdy na tym rowerze i nie spowalniały jazdy na tym rowerze. 

Może ktoś z Was poleci mi coś dobrego i sensownego z opon do tego roweru?

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże w tym temacie. Liczę na Waszą pomoc w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki przebieg na nowym napędzie?  Jeśli nie jakiś mega duży to wystarczy wyregulować przerzutkę i będzie poprawnie działać. Co do opon to wolna amerykanka, mogą być takie jak były, mogą być inne. Szersze, węższe, bieżnik mały, bieżnik duży itd. Każdemu wedle potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...