Skocz do zawartości

[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?


Rekomendowane odpowiedzi

Paaaaaanie, te kilka stopni to ma być przeszkoda? W Krakowie mamy ciekawsze segmenty przełajowe

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/nad-bialucha-po-nowej-kladce-rowerzysci-omina-problematyczne-schody_26191.html

Oczywiście nie muszę dodawać, że nadal w temacie ewentualnej kładki nic się nie dzieje:D Dla niewtajemniczonych owe schody kończą ponad 5km odcinek gładkiego ddr, gdzie kom'y mamy w granicach 50kmh xd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blisko tego miejsca planują budowę ( mimo protestów mieszkańców ) nowej ścieżki. Gdzie każdy normalny by wybudował ścieżkę ?

widok z góry:

https://www.google.com/maps/@53.465086,18.732829,3a,22.9y,104.94h,84.15t/data=!3m6!1e1!3m4!1sn9hP1WBkHeKrE_u1lD5bYQ!2e0!7i13312!8i6656

widok z dołu :

https://www.google.com/maps/@53.4641726,18.7410057,3a,16.9y,278.61h,91.61t/data=!3m6!1e1!3m4!1s3w75fEM8k0x-P3rijRjF3A!2e0!7i13312!8i6656

Ja bym wybudował zaraz obok ulicy - pierwsze 1,5 m zieleni patrząc na widok z góry- po prawej.  ( 500 metrów podjazd/zjazd, prawie idealnie prosty o śr. nachyleniu 7,8 procent )

No więc, wymyślili ( ciągle patrząc na te zdjęcie ) zbudować ścieżkę 1,5 metra od posesji ( płotów domków ) znajdujących się po prawej stronie.  Już sobie wyobrażam jak tam mknie ktoś 60-70 kmh na rowerze, a babcia z domu wychodzi itp.

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mihau_ napisał:

Paaaaaanie, te kilka stopni to ma być przeszkoda? W Krakowie mamy ciekawsze segmenty przełajowe

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/nad-bialucha-po-nowej-kladce-rowerzysci-omina-problematyczne-schody_26191.html

 

941530798874_2_.jpg

Tak patrzę na tą barierkę i ktoś miał fantazję, albo flexa nie miał i budował z taki odcinków jakie miał.

 

@SoloTM skąd wy tam macie górkę w tym Grudziądu. OMG, zawsze sądziłem,że od 1/3 "wys" Polski od Tatr w górę już płasko jest.

Edytowane przez MaxCava
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SoloTM napisał:

Warszawiacy to dopiero mają przerąbane :D  U nas chociaż kilkanaście podjazdów w okolicy jest

Przez to nie lubię jeździć wzdłuż Trasy Armii Krajowej - dla aut równa jak stół, natomiast dla rowerów góra-dół-góra-dół-góra (np. w okolicach Gdańskiej).
Rekreacyjnie może i fajnie, ale gdy "do roboty"...

Edytowane przez R10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez rok patrząc na liczbę wpisów o ****** DDRach można byłoby spokojnie otworzyć oddzielny temat codziennej frustracji. Mam takie przeczucie, że projektowaniem ścieżek zajmują się ludzie, którzy w życiu nie jeździli rowerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MaxCava napisał:

skąd wy tam macie górkę w tym Grudziądu. OMG, zawsze sądziłem,że od 1/3 "wys" Polski od Tatr w górę już płasko jest

Najwyższy szczyt Pomorza jest wyżej niż poziom Nysy Kłodzkiej w Kłodzku ;)
Koło Trójmiasta górki w lesie dochodzą do 200m n.p.m. ale tak jak Solo pisze, to względne są po małe kilkadziesiąt metrów z kilkoma wyjątkami osiągającymi 100m. Najwyższy ciągły podjazd jaki znam, to w okolicach Wieżycy - około 140m ale z połowa asfaltem.

PS. W ramach wytłumaczenia skąd takie górki mamy - morena czołowa ;)

Edytowane przez zekker
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zekker napisał:

Najwyższy ciągły podjazd jaki znam, to w okolicach Wieżycy - około 140m ale z połowa asfaltem.

Wybieram się tam w sierpniu  po 20 latach. ( wtedy analogowo było i mało pamiętam ) i  z tego co widzę to ten podjazd ma około 165 metrów różnicy.  Najgorsze, że teren tam - cała okolica jest mocno pofałdowany i wychodzi mi  w sumie 64 km 1200 m w pionie suma przewyższeń :D Będzie rzeźnia, a plan jest urwać się rodzince na te 5 h i wrócić żywy. Te 1200 metrów - tego się boję ;) ( jeszcze musze się pobawić tą trasą, bo czasami, nie wiadomo dlaczego wychodzi 1700 m suma przewyższeń - na 64 km )

https://www.alltrails.com/explore/map/map-496bd33--24

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej można, podjazdy krótkie ale konkretne.

8 godzin temu, SoloTM napisał:

Te 1200 metrów - tego się boję ;) ( jeszcze musze się pobawić tą trasą, bo czasami, nie wiadomo dlaczego wychodzi 1700 m suma przewyższeń - na 64 km )

Mam wrażenie, że to jest przekłamane. Nie mówię, ze to niemożliwe, bo mam nabite trasy typu niecałe 1200m na 50km ale to była konkretna zabawa na górkach w lesie.
Nie kojarzę wszystkich dróg na tej wyznaczonej trasie ale sam podjazd na Wieżycę to jest ciągły podjazd z wypłaszczeniami, a tutaj jakieś dołki się pojawiają.
Przypuszczam, że to niedokładność map. Najbardziej są takie rzeczy widoczne jak się jedzie drogą na zboczu góry, rzuci gps-em w jedną stronę i z mapy jest 10m niżej, potem w drugą i jest +10m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dobra, wracamy do tematu : dzisiaj w drodze do lasu zatrzymałem się na czerwonym, a po chwili obok mnie pojawił się samochód, tyle że lusterkiem był tuż za moją kierownicą, więc głośne puk puk w szybę, i kobita zrobiła lekki wycof, a potem ustawiła się bardziej z lewej - przypuszczam, że gdybym był gapciem smartfonowcem, to ruszając wybiłaby mi z rąk kierownicę ( oczywiście często ruszam szybciej niż samochody, ale załóżmy, że jej się spieszyło, a mi nie )...

Wniosek z tego taki, że nie można przestać się rozglądać, nawet stojąc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem dzisiaj jakiegoś PRO mtbowca na 29" ( swoją drogą marny Kross ) i jego litania w temacie 26" kontra 29" doprowadziła mnie to mega w..wu.

Dzisiaj nikt nie jeździ na 26" ( patrz ja na nim ), 26" to staroć ( mój akurat był 2012 - 8 lat to staroć ...) , części do 26" nie ma ( kurde, jakim cudem ja robię zakupy rok do rok bez problemów )... Chyba zrozumiał jak nie chce mi się słuchać jego wywodów, bo uciąłem krótko, że mam mi na nim dobrze, innym na 29" i każdy sobie pojeździ dla funu, czy grubiej. Ok, OK odparł i mało nie wywinął orła próbując zawrócić na chodniku jakimiś 1,5 szer., bo załapał się z jednej strony o krawęznik, z drugiej wjechał przednim kołem w piasek poza chodnikiem.

 

Jednym słowem, przekonywanie na siłę o tym co dla kogoś innego musi być koniecznie lepsze.

Amen.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, MaxCava napisał:

Ok, OK odparł i mało nie wywinął orła próbując zawrócić na chodniku jakimiś 1,5 szer

Trzeba było za nim krzyknąć: "Na małym kole byś wyrobił!" :) 

Z ciekawości zajrzałem do "mojego" sklepu internetowego i wszystko do 26" mają - koła, opony, amorki - do wyboru do koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxCava Ciekawy człowiek... tak zaczepiał na ścieżce ludzi i robił wykłady na temat średnicy kół?

Teraz, zenekzenek napisał:

Z ciekawości zajrzałem do "mojego" sklepu internetowego i wszystko do 26" mają - koła, opony, amorki - do wyboru do koloru.

Jasne... kolor to może i sobie można wybrać... Pewnie że można coś tam dobrać i nie jest tak że "umarło" ale "do wyboru do koloru" to grube nadużycie.

Ale jak już poproszę np. przyzwoite opony pokroju thunder burt'ów z tego roku bo nie lubię sparciałych leżących 3 lata w magazynie... to dostanę?

26 cali to bardzo fajny rower bo czemu nie? Ale tak między nami... ma swoje mankamenty "dinozaura" które spowodowane są tym co robią producenci... Jakoś kasety 12s z przerzutką ciągnącą się po ziemi bym nie chciał więc topowego nowego sprzętu tam nie wsadzę... amortyzatorów do wyboru od ręki z wyższej półki też jak na lekarstwo... jeszcze biorąc pod uwagę standardowy kształt główki "ramy w 90% rowerów 26".

A już nowe lekkie koła xc na 26? bez jaj... zatrzęsienie ich na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, nie miałem serca. Na oko widać było, że ma za dużą ramę, do tego siedział na nim mega niepewnie, siodełko było zdecydowanie za nisko.

Kolejny przykład szauhaubajkowego pokolenia co to oglądnie kilka yutube i głosi jedyną słuszną prawdę.

 

@abdesign nie, nie zaczepiał, zatrzymał się koło mnie, bo stałem z kluczami ( nowe siodło co chwilę regulowałem przód / tył ) i pewnie sądził, że coś podło.

 

Swoją drogą nie rozumiem ludzi w fun jeździe na siłę przekonywujących o wyższości jednego nad drugim. To jest jak z Intel vs. AMD, iOS vs. Android...

Są szczęśliwi userzy tu i tu...Po co, na co to biadolenie o tym?

Edytowane przez MaxCava
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxCava bo musi się przekonać sam do tego, że jego zakup jest najfajniejszy na świecie. Być może wie, że wtopił, że coś jest nie tak jak by chciał ale...
Mam fajny rower bo tak powiedział pan w sklepie.  I on się tak przekonuje, że dobrze  wybrał.
Wiesz jak przykrym widokiem są oczy osoby która kupiła nawet fajny rowr ale nie spełniający jej oczekiwań? Albo inaczej osoby, która sobie uświadomiła, że na tym rowerze można dużo, ale nie wszystko a miał być uniwersalny? To jak z tym androidem. Masz apple i nie działa CI coś co działa na androidzie. Musisz się przekonać ze jednak dobrze wybrałeś. :D  Większość ludzi robi to przez udowodnienie innym, że wybrali źle. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, abdesign napisał:

Ale jak już poproszę np. przyzwoite opony

Z aktualnie produkowanych to np:

https://maxxistires.de/produkt/minion-dhr-ii-2/

https://www.bike-discount.de/en/buy/maxxis-minion-dhr-ii-rear-26x2.30-dd-tr-3c-maxxterra-60x2dw-folding-790430 - nowa dostawa 3ciego lipca :) 

3 minuty temu, abdesign napisał:

amortyzatorów do wyboru od ręki z wyższej półki też jak na lekarstwo

https://www.bike-discount.de/en/buy/rockshox-pike-dj-26-solo-air-tapered-953027

Taki by ci wystarczył czy za słaby? Może SID?

https://www.bike-discount.de/en/buy/rockshox-sid-xx-26-solo-air-100-xloc-sprint-831134

Chcesz prostą rurę? Proszę:

https://www.bike-discount.de/en/buy/rockshox-reba-rl-26-solo-air-oneloc-831675

Czego jeszcze brakuje?

Edytowane przez zenekzenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo chciałbym mieć w kroskantórwce miniony... niezmiernie bardzo :)

a jedyny amortyzator xc jaki znalazłeś to sid... tegoroczna produkcja aby?

Chyba że ktoś ma się na "pajku" ścigać...

Nie mówię, że nic nie kupisz... ale dobrego roweru XC na 26 cali raczej na nowych obecnie produkowanych gratach nie złożysz.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, abdesign napisał:

bardzo chciałbym mieć w kroskantórwce miniony... niezmiernie bardzo :)

a jedyny amortyzator xc jaki znalazłeś to sid... tegoroczna produkcja aby?

Chyba że ktoś ma się na "pajku" ścigać...

Nie mówię, że nic nie kupisz... ale dobrego roweru XC na 26 cali raczej na nowych obecnie produkowanych gratach nie złożysz.

Powiedz mi ,czemu na siłę forsujesz jedyny słuszny kierunek 29" ?

Nie da się przejechać i cieszyć jazdą na 26 " ? Szkoda nawet na to małe 26" siadać, bo nie będzie przyjemności z jazdy, bo to nie rower ?

Czy to jest tak, że cokolowiek byś nie kupił pod 26" teraz to po pierwszych 25 km się rozleci ? 

 

To mnie właśnie wkurza, twierdzenie, że 26" to nie rower.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czytać powinno się jednak ze zrozumieniem...

Godzinę temu, abdesign napisał:

26 cali to bardzo fajny rower bo czemu nie? Ale tak między nami... ma swoje mankamenty "dinozaura" które spowodowane są tym co robią producenci...

Tą wypowiedź to chyba ja popełniłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...