Skocz do zawartości

R10

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    224
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez R10

  1. Przy tak dużym dziecku waga roweru ma coraz mniejszą wagę 😉. Nie chodzi przecież o kolarkę (szosówkę). Większą uwagę zwróć na to, jaką pozycję córka będzie miała na rowerze, bo inny rower jest na dojazdy do szkoły jako "mieszczuch", a inny na górskie wakacje rowerowe. Czyli geometria, kierownica, siodło, wyposażenie (np. bagażnik do wożenia tornistra/plecaka do szkoły, błotniki na mokre dni). Przykładowo Giant ma serię rowerów damskich (kiedyś to się u nich nazywało bodajże Liv, z tym że nie były lekkie), w których znajdziesz ramy rozmiaru XS lub S.
  2. Czy ktoś z Was ostatnio wysyłał lub był adresatem przesyłki kurierskiej / pocztowej z rowerem? Do wysłania nieduża bo rozmiaru XS lecz raczej ciężka damka (z pudłem wyjdzie powyżej 15 kg).
  3. Potrzebuje kamerke wodoszczelna, ktora nagrywalaby okolo 3 godzin, jakosc nagrania mniej wazna (treningi dziecka na lodce, przymocowana do np. masztu, wystarczy nawet rozdzielczosc SD). Cos bez bankructwa uda sie znalezc?
  4. Przez lata jeżdziliśmy na Islabikes od 14'' do aktualnie 20'' i były to super lata na super rowerach :-). Przeszliśmy na Puky LS-Pro 24 trochę eksperymentalnie gdy ceny rowerów dziecięcych wyskoczyły w kosmos w 2022 roku, a trafilismy idealną sztukę po sąsiedzku, mam więc dobre porównanie. Puky jest nieco ciężej zbudowany, co widać nawet na oko (średnice rur) ale jest rowerem znacznie mocniejszym (wg szczegółowych instrukcji producentów, proporcje dopuszczalnej wagi jeźdźca jak Isla około 45 kilo Puky około 100 kilo czy jakoś podobnie pona dwa razy więcej - i nie jest to śmieszne, bo latami widziałem opiekunkę dzieci sąsiadów powracającą z przedszkola na roweruch dzieci ). Puky w porównaniu do Islabike ma szerzej rozstawione pedały (Isla się bardzo chwali wąskim rozstawem pedałów i słusznie, na Puky wyglada to trochę na rozstaw jak w rowerach dorosłych), opony fabryczne nie mają pasków odblaskowych, Puky jest około jednego kilograma cięższy i to takie różnice. Zarówno Islabikes jak i Puky mają nisko osadzoną kierownicę (i tu i tam mostki ahead w najwyższym położeniu), zdecydowanie najwyżej kierownicę ma Woom (ogladam sporo Woom 5 pod szkołą), co ma i zalety (dziewczynki lubią bardziej wyprostowane jeździć, z kolei pod wiatr lepiej być pochylonym). Puky ma chyba aż 10 lat gwarancji na ramę (po rejestracji).
  5. Tak przy okazji: znacie może jakiś mały prywatny serwis w zachodnio-północnej W-wie, który mógłby przelutować gniazdo microUSB w kamerce? Prawdopodobnie wyłamałem jakiś pin z płytki próbując po ciemku włożyć wtyczkę (na odwrót, chwała wynalazcom symetrycznego USB C przy którym ten kłopot zniknie). Trzeba urządzenie rozebrać nie wyłamując zapewne jakichś plastikowych zatrzasków, przelutować, może od razu przy okazji wymienić akumulatorek (wlutowany w obudowie). Przy Ciołka w pawilonie tam gdzie jest sklep Szurkowskiego był serwis telefonów na piętrze, ale ostatnio zamknięte drzwi.
  6. Ale na jakichś grupach, czy ot tak? Nie mam FB, ale dziecko mógłbym poprosić ;-).
  7. A dokładnie spod tego orzełka: https://www.google.com/maps/@52.2281833,21.0140758,3a,75y,164.9h,90.48t/data=!3m6!1e1!3m4!1sGJhAtesEjgkwzQJaAhWEcw!2e0!7i16384!8i8192
  8. Rower szaro-srebrny marki Gary Fisher model Kaitai rozmiar ramy: 21'' (53,5 cm) Rama roweru nr: WTU 338G0834C Obręcze kół: 28' Bontrager Ranger 622x18 oczkowane niesymetryczne czarne Piasty Shimano czarne pod 32 szpychy i tarcze z mocowaniem centerlock Opony Marathon Supreme 50-622 28x2.00 Kierownica: Bontrager Crowbar czarna Wspornik kierownicy (mostek): Promax A-Head regulowany dźwignią Napęd: 3x9 Shimano, przód Shimano 26-36-48 jeden ząb tarczy ułamany, tył 9-rzędowy Shimano 12-36, klamkomanetki Alivio, przerzutka tylna Deore, przerzutka przednia Deore LX, tarcze z zaciskami Avid BB7 przód 180 mm i Shimano tył 160 mm, korby Shimano Deore czarne, pedały szarosrebrne cienkie "trzepaczki", główna rura ramy z lewej strony w okolicy przedniego napędu charakterystycznie wgnieciona od bocznego uderzenia. Z tyłu nad błotnikiem przykręciony do rury podsiodłowej duży solidny uchwyt w kolorze szarosrebrnym od fotelika tylnego Yepp Maxi. Sztyca siodełka amortyzowana Suntour NCX czarna, siodełko Medicus czarne, na prawym przednim widelcu nadajnik bezprzewodowego licznika Tchibo, okładziny kierownicy profilowane, na kierownicy z lewej strony czarny dzwonek, z prawej strony kierownicy uchwyt mocowania na rzepy zapięcia Kryptonite. Rama roweru nr: WTU338G0834C Karbonowy czarny uchwyt na bidon Błotnik przedni Topeak DeFender Błotnik tylny Velo 65 Mountain Skradziony w Warszawie 21 lipca 2022 r. w Śródmieściu.
  9. No zajumali mi :-(. Są jakieś stronki do wrzucania opisów i zdjęć ukradzionych bajków?
  10. Jeśli Puky to celować w najwyższy model czyli LS-Pro, ma lepszą specyfikację od Cyke m.in. dwa hamulce V-ki, przedni widelec aluminiowy, przednia piasta na łożyskach maszynowych (LS-Pro 24'', nie wiem jak te mniejsze), olbrzymie dopuszczalne obciążenie 100 kg (rama wygląda naprawdę solidnie, 5 lat gwarancji). Akurat również mamy na sprzedaż używany rowerek Islabikes Cnoc 16'' (aktualnie wystawiony na olx) - waga tylko 6,2 kg (rocznik 2017, nowe modele Islabikes od 2021 są jeszcze lżejsze ale znów droższe), ale co ważne w Islabikes geometria roweru jest najbardziej przyjazna dla dziecka - np. znacznie mniejszy rozstaw pedałów czyli tzw. Q-Factor niż nawet we wzmiankowanym wyżej Puky LS-Pro (mogę porównać na własnych pociechach). Woom ma nieco wyżej kierownicę, więc nieco bardziej wyprostowaną pozycję jazdy, to może być i wadą i zaletą zależnie od sytuacji (ściganci wolą kierownicę niżej, spokojni wyżej, ale czasem trzeba pojechać i pod wiatr). Nawet najwyższy model LS-Pro jest jednak cięższy od porównywalnego Islabikes Beinn o około 1,5 kilograma i czasem to może robić różnicę (widzę to u dziecka nie gdy jedzie, lecz gdy rower się zaczyna przewracać, no większy ciężar leci na bok coś jak 6-8 kg więcej dla dorosłego). Warto szukać jeszcze Dawes Academy (gdyby przemalować logo to powiedziałbym, że to Isla) i KUbikes.
  11. Potrzebuję wysłać rowerek w oryginalnym kartonie 112*77*17 cm waga do 10 kg - którego przewoźnika polecacie w kraju? Wcześniej kilkukrotnie korzystałem z oferty DPD-Pickup co wychodziło kilkanaście złotych w kraju a 30 euro z Austrii do PL, ale obecnie nie widzę korzystnej pozycji w taryfie DPD dla roweru (w kalkulatorze DPD wyskakuje mi, że żaden wymiar nie może przekroczyć 100 cm) 😥. Jeśli chodzi o Pocztę Polską to trzeba wieźć do urzędu oddawczego (na pocztę), czy może kurier przyjedzie po odbiór?
  12. Mamy na sprzedaż Islabikes Cnoc 14'' (troje dzieci na nim jeździło, model z 2015 r. odpowiednik obecnego 14L - Large, czerwony czyli unisex), ciągle nie mam czasu obfotografować i wrzucić na olx (W-wa)
  13. Mamy podobny dylemat - dzieciaki jeżdżą na czterech Islabikes po kolei, obecnie na kołach 20''. Czas rozglądać się za kołami 22'' - 24'' (czy są w ogóle koła 22'' ?). Rowery nowe bardzo podrożały, rynek używanych dziecięcych na kołach 24'' jest w PL bardziej niż skromny, a z UK gdzie czasem mozna tanio kupić (głównie przy odbiorze osobistym) nie opłacałoby się organizować wysyłki (szczególnie po ich wystąpieniu z UE).
  14. Moje siadały na kolejne Islabikes jakieś 10 cm poniżej wytycznej producenta, z tym że przed pierwszą 14'' miały za sobą biegówkę (Chicco, polecam) a na roweruch długo jeździły z bocznymi kółkami (nie walczyłem z tym, wolałem bezpieczną jazdę niż poobijane kolana).
  15. I jak, naprawiałeś? Mam tę samą potrzebę w innej kamerce 😕
  16. Zabezpieczyłbym dodatkowo jakąś cienką linką. Akurat przedwczoraj zgubiłem zamocowaną też pod kierownicą (na rurze sterowej) lampkę - wcześniej dzieciak wywalił mój rower i nie zauważyłem, że mocowanie pękło. W czasie jazdy na jakimś wyboju "chrup chrup", bo spadła prosto pod obydwa koła.
  17. No ale kierownicą też się rusza, i to nie zawsze w kierunku, w którym chciałbyś patrzeć. A co myślicie o kamerkach patrzących do tyłu? Do nagrywania ruchu na drodze i/lub np. jadącej za nami rodzinki?
  18. Dlaczego upieracie się przy montażu kamerki na rowerze (kierownicy)? Głowa zapewnia naturalną stabilizację, przynajmniej w jakimś zakresie.
  19. Tak przy okazji: Czy możecie polecić któryś programik do obróbki wideo, przerabiający filmiki nagrane bez opcji stabilizacji obrazu na filmiki mniej "trzęsące"?
  20. Może te: Tektalk Action Camera 4K/60fps 24MP WIFI 170°Wide-angle Waterproof Sports Camera AZUR Native 4K/60fps WiFi Sports Action Camera Wyglądają jak sporo tańsze odpowiedniki tej: AKASO V50 Elite 4K/60fps Touch Screen WiFi Action Camera Strona producenta: AKASO V50 Elite Action Camera Instrukcja obsługi: USER MANUAL V50 Elite Touch Action Camera Jeszcze inne wersje tej 4k/60fps (myślę, że rozdzielczością mniejszą niż 4k i częstotliwościami niższymi niż 4k/50fps, 1080/100fps, 720/200fps nie warto się interesować, bo lepiej mieć dobry nagrany materiał do ewentualnej dalszej obróbki obrazu, lub downsampling do 1080 zrobiony na kamerze z dobrej matrycy): Campark X30 4K Action Camera IKOWT Elite 4K/60fps Touch Screen WiFi Action Camera One wszystkie wygladają jak ta sama kamera pod różnymi nazwami (moga się róznić firmware'm, oprogramowaniem i na pewno wyposażeniem dodatkowym typu uchwyty/baterie), ale ten Tektalk ma niby 24Mpix, a pozostałe 20Mpix. Jak mając już kamerę rozpoznać natywną rozdzielczość przetwornika? Może we właściwościach pliku foto/wideo? Inna sprawa, że rozdzielczość to tylko jeden z parametrów, ważne jeszcze są czułość, szumy itp itd. Obecnie mam w swojej kamerce do wyboru 1080/30fps lub 720/60fps, i przy 30 fps obraz skacze, a z kolei 720 to za mała rozdzielczość (przykładowo trudno odczytać numery tablic rejestracyjnych). Swoją drogą jestem pozytywnie zaskoczony, jak czuła jest mikrokamerka przy słabym oświetleniu (lepsza jakość i mniejsze szumy od dziesięcioletniej "głupawki" 7 Mpix Nikona). PYTANIE: Czy te kamerki sportowe mają jakiś układ autofocus przesuwający soczewki dla ustawienia ostrości? A tak przy okazji - podobają mi się te pomysły, choć niekoniecznie na rower: Camcorder 4K Videokamera ORDRO EP7 Vlog (z uwagi na ten gimbal - chciałbym się przekonać jak niweluje drobne ruchy głowy).
  21. W latach 70-tych za Wyścigiem Pokoju jechał "Król kibiców", "Król wyścigu" czy jak tam się nazywał, kolorowy gościu. Miał bajecznie - szczególnie jak na tamte szarobure czasy, choć wyścigi kolarskie zawsze były kolorowe - przystrojony rower (no w stylu "Kolorowych jarmarków" i proporczyków na druciku ), ponoć pokonywał kilometry za każdym etapem (przykładowo Bydgoszcz -> Warszawa 200 km) za co szacun, a swoje lata już miał.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...