Skocz do zawartości

[finansowanie rowerowe] zapytanie


Radoslaw85

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli nie masz osiągnięć i jesteś zwykłym szarym użytkownikiem roweru ...

8kkm w rok to nic nadzwyczajnego dla ludzi wkręconych w rowerowanie nawet tych  pracujących  ... Posiadanie konta na stravie czy endomondo tym bardziej  bo może je mieć każdy :). Nie startujesz w zawodach to tez nie masz szans na pudło czyli logo potencjalnego sponsora nie ma szans zaistnieć w mediach ... Masz aby jednego KOMa na tej stravie ?

Słowem powodzenia ... Z mojego punktu widzenia niczym sie nie wyróżniasz aby zasłużyć na sponsoring.

Zapytajrodziny czy dołoży ci się do eksploatacji roweru ... Bo skoro "całe życie na rowerze" to zapewne pracy tez nie masz ? ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka ( ona ) jeździ na gratisowym Kross`ie i Majka (on) jeździ na gratisowym S-Works bo mają osiągnięcia sportowe ...
Michał z 1enduro czy Łukasz z roweroweporady dostają np testówki bo prowadzą bloga regularnie czytanego przez tysiące ...
SzajBajk bo go na YT ogląda kolejne tysiące ogląda  ...

A ty w "tysiącach" masz tylko roczne przebiegi , które to też osiągają tysiące innych bajkerów ;).
Najlepiej zacznij coś robić jak będziesz rozpoznawalną marką to też bez problemu nawiążesz współpracę z inną rozpoznawalną marką co w końcu przełoży się na kasę.
Teraz masz czas pomysłu i inwestycji ... aktualnie to każda prośba / zapytanie  będzie wyglądało jak żebranie ... jak ta "rumuńska Pan da".

Pozdawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Radoslaw85 napisał:

Pracę mam - jednak jak to w zyciu - chce sę mieć więcej bo się wie ze z tego bezie sie korzystać.

Myśle poprostu i kombinuje cotu zrobić by np otrzymac jakis drobny sponsoring i co zrobić w zamian.

Chwali się, że chcesz więcej i lepiej - że szukasz sposobów i rozwiązań. Próbuj, pisz, działaj - nigdy nie wiadomo co przyniesie efekt, a na pewno zdobędziesz doświadczenie. Ja nigdy nie korzystałem, ale wiem, że znajomi pozapisywali się do jakiś team-ów i w zamian za ileś tam startów w zawodach - mają darmowe stroje czy dofinansowane startowe. Taka "jeżdżąca reklama" jest najprostsza - chyba, że nie znosisz się ścigać. Jeśli jesteś mocny, to na niektórych zawodach możesz coś wygrać. Znam takich co kalkulują gdzie mało osób w kategorii, gdzie lepsze nagrody, darmowe starty itp. Na Family Cup bywały i rowery do wylosowania - Znajomy raz trafił, a raz nie odebrał, bo się urwał przed losowaniem - co to był za buul !! ;) Teraz na RMF MAXX możesz wy-sms-ować rower ;)  Możesz spróbować prowadzić bloga czy video-bloga, ale przebić się może być dzisiaj niełatwo. Szukaj jakiejś niszy. Znam gościa, który tanio kupuje części i składa rowery, a potem sprzedaje. Kombinuj - najważniejsze, że Ci się chce ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysły mam

mam nawet pomysł tez na biznes

chce w koncu z czyms ruszyć - sęk w tym że fakt - nabijam kilosy, i dalej nie wiem jak i od czego zacząć.

a pomysłów i sposobów głowa pełna.

dlatego napisałem ten topic - nie po to by żebrać, ale by ZEBRAĆ opinie i nie tyle pomysły co wiedze od czego i jak zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu jak ... szukasz sposobu na sponsoring rowerowy czy na biznes ?
Bo rozmowa z kimś ukierunkowana na sponsoring jest totalnie czym innym niż rozmowa z kimś jako inwestor . ;)

A pytania zadałeś jakbyś w głowie miał totalnie pusto a nie masę pomysłów :) .

Pozdrawiam 

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiągnij coś ... przekuj te kilometry na formę i wysokie miejsca w zawodach albo na jakiegoś bloga podróżniczego z dobrą oprawą foto i poczytnym tekstem ...
Z niczego nie ma nic ... masz podobno głowę pełna pomysłów a nie wiesz jak zacząć.

Za samo kręcenie kilometrów to kasę dostają tylko zawodowi kolarze.

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na to nie ma zasady ... Firma specjalizująca się w sakwach nie szuka zawidnikow ... Firma co robi superlekkie komponenty z wegla nie szuka rozgłosu u podróżników... Firma z poza branży to już totalny odlot, pół biedy jak ma właściciela zakręconego w rowerowaniu (np CCC) ale jak nie ma to ja nie wiem jak go przekonać do sponsoringu wykręconymi kilometrami tak bez celu.

Dreptasz w miejscu i liczysz ze ktos ci da sprawdziny sposób ... takiego nie ma.

Musisz się czymś wyróżnić albo przepadniesz.

Wyrożnienie wymaga kreatywności i włożenia dużej pracy ... Jak na razie jedyne co cie wyróżnia to fakt założenia tematu na forum. Jakby to było takie proste, to każdy z przebiegiem kilku tysięcy km w roku zarabiał by na tym kase ale nie jest.

Szukaj inspiracji ale nie kopiuj .

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nadrzędną zasadą jakiegokolwiek sponsoringu czy też inwestycji ( a sponsoring jest inwestycja ) jest , nazwijmy to umownie, "wartość zwrotna" lub "stopa zwrotu". Sponsor oczekuje czegoś w zamian, więc zanim zwrócisz się do kogokolwiek o kasę zastanów się co dasz w zamian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2018 o 15:41, Radoslaw85 napisał:

obecnie mam 24 000 km przejechanych od 31 maja 2015

Popatrz na bikestat - są ludzie, którzy tyle robią w ciągu roku, gdybym miał licznik może okazałoby się, że przez trzy lata nakulałem podobnie.

Masz jakieś ciekawe trasy na koncie? Jakieś pińćset w osiemnaście godzin? GSB w trzy doby? Robisz fajne fotki? Piszesz fajne reportaże?

Jest trochę tak, podróżować jest bardzo łatwo, dalekie kraje są osiągalne, wielu ludzi uważa, że byli już we wszystkich fajnych miejscach, wszystkie interesujące rzeczy już widzieli i wszystko ich nudzi. Imprez sporotwych jest tyle, że każdy może spróbować (co chce - czasówki, maratony, xc, ulstra) i wielu próbuje i żeby ktoś się tobą zainteresował - musisz być wybitny: albo osiągnięciami albo w kategorii PR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...