Skocz do zawartości

[rozmiar] Marin Four Corners 2018, porównanie z poprzednim gravelem i przełajem


ManBearPig

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam duże problemy z doborem odpowiedniego roweru, czeka mnie na dniach kolejny zakup, bardzo bym prosił o pomoc i rozwianie wątpliwości, no bo już dosyć dołujące są nieustające problemy i kolejne wpadki zakupowe.

-mam 183cm i dosyć długie nogi ~88-88,5cm, w butach wychodzi z 90, do tego dodają coś spd. Rower wykorzystuje do częstych, wyłącznie dłuższych tras >100km.

-Author Ronin 54cm który mieścił się i był polecany pod mój wzrost, okazał się po te wymiary za niski, siodełko mam niemal na maksa wysunięte, przez co na długich dystansach komfort mocno spada, zwłaszcza jeśli chodzi o kark.

-obecnie jeżdżę jeszcze na przełaju Cube cross race, na wysokość jest dobry, jednak był trochę za długi. Choć po zamontowaniu krótkiego mostka i dodatkowemu podwyższeniu rury sterowej jeździ się już całkiem dobrze.

-przez te problemy z bólami karku zdecydowałem się na ostatnią próbę z takim typem roweru, czyli Marin Four Corners 2018, który ma już całkiem turystyczną, wyprawową charakterystykę.

-no i tu pojawia się kolejna zagwozdka z rozmiarem, bo znów jestem przy granicy 2 wariantów. Według producenta L jest do 185cm, XL wzwyż. Krótko przymierzałem się w sklepie do L i wydawało się, że podobnie jak w Roninie zbyt wysoko muszę wysunąć sztycę. XL 2018 nie był dostępny w sklepie do przymiarki, ale był model z 2017. Nie wiem dokładnie jak duże są między nimi różnice, ale tu podobnie jak Cube, na wysokość ok, ale czułem się trochę zbyt wyciągnięty. Za to w 2 sklepie w rozmowie telefonicznym bardzo rzeczowo i przekonująco wyjaśnili mi, że przy tej geometrii Marina zdecydowanie mam brać L.

 

No i kilka ważnych plus kilka głupich pytań, bo od tych cyferek w geometrii mam już całkowicie mętlik, byłbym wdzięczny jakby ktoś bardziej obeznany uporządkował to i rozjaśnił co i jak.

1. Wartość reach jest większa w Marin 2018, jednak w 2017 mostek jest dużo dłuższy. Czy reach z mostkiem się jeszcze sumuje i w praktyce Marin 2018 XL będzie "krótszy" od 2017?

2. Jak wypada porównanie Author Ronin 54cm 2017 do Marina L 2018? Da radę jakoś to porównać według cyferek, zwłaszcza jeśli chodzi o wysokość i te nieszczęsne długie nogi?

3. Jak wypada mój Cube cross race a Marin XL 2018? Który jest "dłuższy"? Czy to jednak zbyt odległe geometrie, żeby to tak prościej porównać?

4. No i znając moją historię rowerów i patrząc na tego Marina, na moim miejscu bierzecie L czy XL?  (przy tym XL minusem jest krótki mostek, ciężko byłoby tam coś skrócić tak jak zrobiłem to z Cubem)

 

Porównanie geometrii Marin L, XL 2018 vs Ronin 54cm vs Cube na którym obecnie jeżdżę po modyfikacjach kokpitu

Marin 2017 vs 2018

strona Marina Four Corners 2018 oraz Ronina 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Za to w 2 sklepie w rozmowie telefonicznym bardzo rzeczowo i przekonująco wyjaśnili mi, że przy tej geometrii Marina zdecydowanie mam brać L.

I prawdopodobnie mieli rację :) Tak się składa, że jeżdżę Marinem FC, rocznik 2018. Mam 185 cm wzrostu i nogę mniej więcej 85 cm. Rama w rozmiarze L leży mi idealnie, większa byłaby zdecydowanie za długa. FC ma bardzo długą (jak na rower z baranem) górną rurę i nawet pomimo krótkiego mostka będziesz dość mocno wyciągnięty (zwłaszcza jeśli obniżysz kierę, bo sterówka sama w sobie jest bardzo wysoka. Właśnie przez tą sterówkę rama ma też spory slopping i w XL bałbym się, że w razie W zawadzę rurą o jajka (chociaż Ty masz trochę dłuższą nogę, więc może tak źle by nie było). Jeśli chodzi o sztycę to w ramie siedzi spory jej zapas, więc o to bym się nie obawiał.

 

gravel-marin-four-croners.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal mam wątpliwości, no ale dużego wyboru raczej nie mam, XL na pewno za długa, a mostek krótki i nie byłoby z czego skracać, więc kupiłem L. Obym nie żałował znowu...

 

@krakonos, z tą sztycą to akurat niezbyt się zgadzam, właśnie krótka tam jest 35cm, ale umówiłem się ze sprzedawcą, że wsadzi 40cm, więc może te dodatkowe kilka cm właśnie będzie wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...