Skocz do zawartości

[kask] Czy taki kask wystarczy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nigdy nie używałem kasku(teraz zrozumiałem że to błąd) i mam pytanie: Czy taki kask wystarczy na jazdę po mieście, czasami obrzeżach i laskach. Oraz czy zapewniłby mi jakąkolwiek ochronę? Budżet trochę mnie ogranicza.

Link do aukcji: http://allegro.pl/kask-rowerowy-na-rower-rolki-deske-l-xl-58-62cm-i7176726966.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem taki kask, w razie upadku, narobi więcej krzywdy, niż przyniesie pożytku.

Powiem tak - w kwestii bezpieczeństwa nie ma co oszczędzać. Lepiej wydać 100-150zł na podstawowy kask któregoś z uznanych producentów, niż potem żałować, że się pożydziło (o ile w razie poważniejszego wypadku w ogóle będzie ku temu sposobność... ;)). Kup model niższą przerzutkę, kasetę, czy inną część, ale dołóż do kasku.
Tym bardziej, że chcesz jeździć po mieście - krawężniki, asfalt, kostka, bruk...chyba nie muszę kończyć? Wolałbym wywrócić się w lesie bez kasku, niż na krawężnik z czymś takim na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem . 20 zł .....  Nie ma zdjęcia certyfikatu . Tzn w środku powinien być naklejony znaczek . Ja bym tego nie kupił . Podstawowe modele firmowych kasków kosztują ok 100 zł .  W lidlu były kiedyś tańsze , ponoć dobre . Poczekaj , na wiosnę powinny znowu się pojawić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Decathlonie są dobre kaski w niskich cenach. Kasku nie kupuje się co rok, także nie ma co szczególnie oszczędzać, zwłaszcza że chodzi o głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę kask to kawałek styropianu z dodatkiem plastiku i to powinna być normalna cena ;)
Jasne, że na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać ale najlepszy kask nic Ci nie da jak będzie w domu leżał. To ma być przede wszystkim wygodne i warto przymierzyć na łeb przed zakupem, bo się można zdziwić jak to gniecie. Sam przymierzyłem ok 10 różnych zanim znalazłem pasujący, regulacja nic nie dawała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
12 minut temu, Piter233 napisał:

Kask z lidla za 49 pojawiający się regularnie to na 99% kask od cratoni.

To fakt, ale towar z tej  fabryki dla sieciówek i towar z tej samej fabryki ale z logo producenta to nie to samo. Nie mam na myśli norm bezpieczeństwa ale szczegóły typu jakość pasków, zapięć itp.

Ale za taką cenę to dobra oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znak CE (zgodności europejskiej) w żaden sposób nie gwarantuje, że kask przeszedł jakiekolwiek badania dot. pełnionych przezeń funkcji. Poza tym producent w większości przypadków taki certyfikat wystawia sobie sam bez udziału tzw. jednostki notyfikowanej. Dlatego znaczki znaczkami ale do mnie bardziej przemawia renoma producenta. Nie oszczędzam na hamulcach, oponach i środkach ochrony indywidualnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat: "Dertyfikaty bezpieczeństwa TUV/GS, EN1078:2012 i CE".

Jezooo, naprawdę chcesz powierzyć swoje życie, albo przyszłość Twoich bliskich jako opiekunów warzywa, dla zaoszczędzenia stu-dwustu zł i kupić imitację kasku? Naprawdę sądzisz że dzięki "deryfiktowi bezpieczeństwa" odrośnie Ci nowa głowa po spotkaniu z glebą?

Wow, przepraszam za te złośliwości, ale inaczej nie potrafiłem wyrazić negacji dla zakupu tego niby-kasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...