Skocz do zawartości
Quickee

[Stukanie w ramie] Kona supreme operator 2015

Rekomendowane odpowiedzi

Quickee
Napisano (edytowane)

Witam! ^_^

Posiadam rower downhill dokładnie to Kona supreme operator z 2015 roku, przychodzę zapytaniem gdyż jak podnoszę rower za sztyce to rower stuka tak samo jak opuszczam, jeśli ktoś
z Państwa wie jaka jest przyczyna bardzo proszę o pomoc oraz rozwiązanie problemu. Przypuszczam że rama może mieć luz tylko nie wiem jak to naprawić. :( W załączniku zdjęcie roweru.

Pozdrawiam!

IMG_1981[1].JPG

Edytowane przez Quickee

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
TheJW

Stuka Ci coś w sztycy, czy coś w rowerze, bo nie rozumiem?

Patrząc na konstrukcję roweru sugerowałbym sprawdzenie wszystkich połączeń wahacza i dampera z ramą. Możliwe, że gdzieś jest luz powodujący ten problem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Quickee
27 minut temu, TheJW napisał:

Stuka Ci coś w sztycy, czy coś w rowerze, bo nie rozumiem?

Patrząc na konstrukcję roweru sugerowałbym sprawdzenie wszystkich połączeń wahacza i dampera z ramą. Możliwe, że gdzieś jest luz powodujący ten problem.

Poznałem przyczynę stukania jest to damper a dokładnie na górnej śrubie mocowania stuka. Spróbuję wymontować damper i znaleźć dokładną przyczynę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
TheJW

Super! ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Haitz

Jak stuka przy miejscu montażu dampera to pewnie tulejki montażowe do wymiany.

http://www.proshox.com/ tutaj można zamówić nowe, za jedną wychodzi około 50zł

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Quickee
Napisano (edytowane)
56 minut temu, Haitz napisał:

Jak stuka przy miejscu montażu dampera to pewnie tulejki montażowe do wymiany.

http://www.proshox.com/ tutaj można zamówić nowe, za jedną wychodzi około 50zł

Problem rozwiązany, wystarczyło przeczyścić i nasmarować, ale wielkie dzięki za chęć do pomocy ;)

Edytowane przez Quickee

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Quickee

TEMAT UWAŻAM ZA ZAMKNIĘTY

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Dagas
      Przez Dagas
      Cześć, mam do was pytanie. Planuję kupno rękawiczek rowerowych [marki FOX, ponieważ jestem strasznym perfekcjonistą i skoro już mam spodenki i koszulkę FOX to rękawice muszą być także tej marki.. wiecie jak to jest ;D] i myślałem nad czterema konkretnymi modelami:
      FOX Ranger Glove, 109 PLN
      FOX Ranger Gel Glove, 139 PLN
      FOX Dirtpaw Race, 139 PLN
      FOX Dirtpaw Sayak, 139PLN
      Które z tych rękawic są według was najlepsze? Pod względem komfortu użytkowania i wytrzymałości oczywiście, wygląd to kwestia osobista aczkolwiek mi najbardziej podobają mi się Sayaki. Czy warto dopłacić 30 zł do gel, race lub sayak? Kumpel używa dirtpawów na crossie, na rower także się nadają, prawda? Ah, rękawiczki muszą być przewiewne. Jeżdżę codziennie, także w lato.
      Z góry dzięki za odpowiedź i sorry za tak głupie pytanie, ale naprawdę jestem całkiem zielony w tym temacie i żadnych rękawiczek nie miałem ani razu na dłoni, a budżet mam bardzo ograniczony i nie chciałbym wydać więcej niż te 140zł na rękawiczki, i tak już to trochę naciągnąłem ponieważ miałem wydać początkowo 100zł. 
      A może nie brać foxów tylko znajdę coś znacznie lepszego w tej cenie? Wtedy moge zrezygnować z perfekcjonizmu [pójść na terapie ^^]. Miłego
    • kuba2003
      Przez kuba2003
      Witam 
      Posiadam rame Dartmoor Hotnet 27,5 . Chciałbym do tej ramy dobrać jakiś fajny amortyzator tylko nie wiem jaki by sie tu sprawdził najlepiej. Musi ona mieć skok od 140 do maksymalnie 180 inne nie wchodzą w gre . Kwota w jakiej chciałbym sie zmieścić to 1100/1200
      Amorek bedzie wykorzystywany głównie do zjazdów oraz latania średnich chopek i dropów. 
      Dodam ze myślałem nad SR Suntour AION AIR 27,5 ale nie wiem czy podoła . Z góry dziękuję za podsyłanie propozycji i Pozdrawiam
    • MrVoodoo
      Przez MrVoodoo
      Cześć,
      Mam problem, w mojej szosie BMC ALR01 - nie mogę usunąć luzu na sterach. Przebieg ok 1500 km, łożyska chodzą świetnie, miski wyglądają idealnie, rura sterowa (karbon) jest ok, ale po jednym treningu luz jest na ok 1mm, a po rozłożeniu i skręceniu trochę mniejszy, ale ciągle wyczuwalny.
      Czy ktoś miał taki przypadek i wie jak temu zaradzić?
    • deefacto
      Przez deefacto
      Witam,mam problem z rozpoznaniem amortyzatora,wiem tylko,ze marzocchi,dlatego prosiłbym o rade co to za marcok, gdyż chciałbym zrobić mu serwis,a pasuje się najpierw dowiedzieć  jak jest zbudowany,porad dotyczących serwisu tego amortyzatora też chętnie posłucham.
      Z góry dziękuje każdemu jakąkolwiek informacje.

• robertn2
      Przez robertn2
      Dzień dobry
      Mam pytanie odnośnie sterów ahead. Otóż kupiłem używany rower, wszystko wydawało się w porządku, jednak po kilku dniach zauważyłem lekki luz na sterach. W internecie znalazłem sposób ich regulacji i pomogło to o tyle, że już nie słychać ani nie czuć żadnych stuknięć gdy rusza się rowerem przód-tył trzymając zaciśnięty przedni hamulec, jednak rower trochę nadal się rusza, a także gdy trzymam palec na połączeniu widelca i ramy, to czuję minimalny ruch - wyraźnie mniejszy niż poprzednio, i nie czuć tak wyraźnie tego luzu, jest on teraz "miękki" i nie słychać stuknięć. Mocniej gwiazdki dokręcić nie mogę już chyba, tzn. kierownica wtedy już by ciężej chodziła i bym musiał naprawdę mocno dokręcać. Dodam jeszcze, że podczas jazdy ten luz w ogóle nie przeszkadza, nie czuć go.
      Co należy zrobić w takiej sytuacji? Wymieniać stery czy może nie warto na razie tym się przejmować, ale za to obserwować czy sytuacja będzie się zmieniać?
      Czy jazda w takiej sytuacji grozi uszkodzeniem ramy?

Zdjęcie sterów i mostka: https://imgur.com/a/5i5Gt
      Film: https://photos.app.goo.gl/FVEnQqHDWeDX2Sut2

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: Polityka prywatności, Regulamin.